Бізнес-партнеру Тарути в Росії інкримінують розкрадання 1 млрд рублів

Співзасновника ІСД Олега Мкртчана заарештували в Москві до 5 квітня

Олег Мкртчан 1news

Бізнес-партнеру народного депутата Сергія Тарути, гендиректора корпорації "Індустріальний союз Донбасу" Олегу Мкртчану в Росії інкримінують розкрадання 1 млрд рублів, його заарештували на 2 місяці в Москві, пише російське видання "Комерсант" з посиланням на джерела, близькі до ходу розслідування.

Йдеться про гроші, які, за версією слідства, Мкртчан взяв у кредит у "Внєекономбанку" на розвиток підприємств, що входять до "ІСД", а потім вивів у підконтрольний офшор і витратив на власні проекти. Сам Мкртчан заявляє про свою невинність, стверджуючи, що офшор, на який виводили кошти, йому не належить.

У матеріалі зазначено, як відбувалося затримання бізнесмена: його заарештували незабаром після приїзду до Росії в готелі Ritz-Carlton у центрі Москви, куди за ним прибули співробітники Служби економічної безпеки ФСБ. Звідти після обшуку його відвезли до Слідчого комітету, де Мкртчану висунули постанову про притягнення його як обвинуваченого за скоєння злочину, передбаченого ч. 4 ст. 159 КК (шахрайство в особливо великому розмірі).

Потім Мкртчана супроводили до Басманного райсуду, де розглянули клопотання про його арешт, суддя відмовив адвокатам у перенесенні розгляду для ознайомлення з матеріалами і заарештував бізнесмена на два місяці – до 5 квітня.

Зазначається, що в документах не було заяви держкорпорації, але слідство пообіцяло, що незабаром виправить цю технічну помилку.

За інкримінований Мкртчану злочин, відповідно до російського законодавства, передбачено до 10 років ув'язнення.

Нагадаємо, у 1995 році Мкртчан спільно із Сергієм Тарутою та іншими російськими бізнесменами організували компанію "ІСД", до якої входило кілька десятків підприємств, а основним активом був Алчевський металургійний комбінат.

У 2009 році російські інвестори за фінансової підтримки ВЕБ придбали 50% і дві акції компанії, сума кредитів на це становила приблизно 8 млрд дол. Після цього в Тарути і Мкртчана залишилися 49% акцій "ІСД", при цьому акції Тарути з 2014 року заарештовано кіпрським судом за позовом ВТБ — він був поручителем за великим кредитом, який не було повернено банку. У грудні 2017 року власники ІСД заявили про втрату контролю над своїми активами на Донбасі.

Також Мкртчану належали низка підприємств Кубані та кілька футбольних клубів у різних країнах. Адвокати бізнесмена не обговорюють справу з пресою, але мають намір оскаржити арешт свого клієнта.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів