Біометричний контроль для іноземців з 1 січня введуть не на всіх погранпунктах України, - Слободян

У Держприкордонслужбі кажуть, що біометричному контролю будуть піддаватися всі іноземці, але в першу чергу увага буде звертатися на представників країн ризику, "де одну з перших позицій займає Росія"

пресс-служба ГПСУ

Помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян заявив, що з 1 січня 2018 року не всі прикордонні пункти в Україні перейдуть на систему збору біометричних даних іноземців. Про це він заявив у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ми всі виконаємо роботу належним чином. Але, швидше за все, система буде запускатися поетапно, тому що вона повинна пройти тестування. Крім того, обсяг робіт дуже великий. І тому говорити про те, що з 1 грудня ми налагодимо всі 157 пунктів пропуску, неправильно", - сказав він.

Слободян каже, що Україна реалізує дану ініціативу своїми силами.

"Європейські країни спостерігають за нашою роботою з інтересом, так як для себе встановлюють терміни запуску такого проекту 4-5 років. У нас більш стислі терміни, але ми будемо запускати проект з україно-російського кордону. З бюджету виділено 300 млн грн", - зазначив він.

За його словами, проведені відповідні тендери на закупівлю обладнання, технічного і програмного забезпечення.

"Ми тестували обладнання для дистанційного прикордонного контролю, в тому числі і в аеропорту "Бориспіль". Це спеціальні планшети, які дають доступ до серверів і дозволяють опрацьовувати інформацію. Питання і нюанси є, але ми, зі свого боку, всю роботу виконаємо", - запевнив він.

Новини за темою: Міграційна служба від січня видала українцям 2,5 млн біометричних закордонних паспортів та майже 700 тис. ID-карток

Слободян також нагадав, що біометричному контролю будуть піддаватися всі іноземці, але в першу чергу увага буде звертатися на представників країн ризику, "де одну з перших позицій займає Росія".

"Нам треба виконати два великих пласти роботи. Перший - облаштування системи збору, захисту і обробки інформації та забезпечення можливості її подальшого використання. Другий - облаштування основних міжнародних та міждержавних пунктів пропуску – їх 157 – апаратурою, необхідною для зчитування біометричних даних", - пояснив він.

Крім того, Слободян каже, що мова йде не про один відбиток пальця, як це було по підготовці до лібералізації безвізового режиму з ЄС, а про збір біометрії зі всіх 10-ти пальців.

Новини за темою: Парубій: Рішення РНБО про введення біометрики для іноземців не виключає візового режима для громадян РФ

"Тут ми також говоримо про дистанційний збір цієї інформації, тому що прикордонний контроль треба здійснювати і в залізничних пунктах пропуску, і у морських портах – там, де немає безпосередньо контакту оператора з робочим місцем. Ці всі питання відпрацьовуються", - зазначив Слободян.

Нагадаємо, що 1 вересня 2017 року президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО, яким в Україні запроваджується система фіксації біометричних даних осіб на кордоні. В указі йдеться, що уряд має забезпечити початок функціонування з 1 січня 2018 року національної системи біометричної верифікації та ідентифікації.

У МВС не виключають, що з 1 січня 2018 на пропускних пунктах на кордоні з Росією може бути введена система біометричного контролю.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів