BBC: Жителі Березівки впізнали односельця Чепігу-Боширова

Двоє жителів Березівки впізнали Анатолія Чепигу, але з родичами зв'язатися не вдалося

RT

Кореспондент ВВС News Уїлл Вернон побував у селі Березівка Амурської області Російської Федерації, де пройшло дитинство одного з підозрюваних в отруєнні Сергія та Юлії Скрипалів, Анатолія Чепіги ("Руслана Боширова"). Журналісту вдалося поспілкуватися з кількома односельцями і знайти номер телефону батьків. Про це повідомляє BBC News Україна. 

Двоє жителів Березівки впізнали Чепігу. Одна жінка - по фото, яке поширила британська поліція. За її словами, підозрюваний був офіцером, служив у гарячих точках і отримав звання героя Росії. 

Інша жінка, побачивши фото, вигукнула: "А це малий!". Вона розповіла, що чоловік "був ударником", потім служив у Чечні, а його батьки вже виїхали з села. Вона не бачила його з тих пір, як він був школярем.

Мешканка не була впевнена, що на фото, поширеному поліцією Британії, зображено саме Анатолія. 

"Я не повірила, що він був отравителем Скрипалів. Зараз можна що завгодно накоїти і на кого завгодно звалити", - додала вона.

Також коресподент намагався зв'язатися з батьками Чепіги. За даними BBC, батькові - Володимиру - 64 роки.

У 1990-ті роки він був директором і співзасновником ЗАТ СПМК (Спеціалізована пересувна механізована колона) "Іванівська". На початку 2000-х років працював в адміністрації Іванівського району Амурської області РФ, а пізніше - в інженерно-саперному батальйоні в Березівках.

У тій же частині працювала його дружина Тетяна (імовірно, мати Чепіги-Боширова). Наразі їй теж 64 роки. Навесні 2014 вони продали будинок і прилеглу до нього земельну ділянку в Березівках.

Купити квартиру в Благовєщенську допомогла держава: як випливає з матеріалів справи Іванівського районного суду Амурської області, Чепіги отримували від місцевої влади субсидію на відшкодування частини витрат на придбання житла в іпотеку. У 2016 році люди з іменами Володимир і Тетяна Чепіга судилися з управлінням соцзахисту Іванівського району, яке не сплачувало належну субсидію на відшкодування частини витрат по купівлі однокімнатної квартири.

Субсидію вони отримали за програмою допомоги муніципальним службовцям. 

BBC пише, що Володимир Чепіга не відповів на запит кореспондента в соціальній мережі "Одноклассники". 

"Нам вдалося знайти номер телефону, який сім'я використовувала в кінці 2000-х років. В одній з баз даних він зареєстрований на Чепігу-старшого, в іншій - на його дружину (мати Анатолія) Тетяну. У вересні 2018 року цей номер був вказаний в оголошенні про здачу кімнати в Благовєщенську на ім'я Олена (одну з родичок Чепіга звуть Олена, однак BBC не вдалося точно встановити, що йдеться про одну й ту ж жінку)", - пише видання. 

Зазначено, що розмова за знайденим номером був дивним. Журналістам відповів чоловік, який не знав Володимира. Він розповів, що сам з Узбекистану, а телефон купив у невідомої людини три роки тому. 

Раніше повідомлялося, що один з підозрюваних в отруєнні Сергія Скрипаля в британському Солсбері, росіянин Руслан Боширов, насправді опинився полковником ГРУ Анатолієм Чепігою. Справжнє ім'я росіянина назвали в розслідуванні The Insider і Bellingcat.

З'ясувалося, що головними підозрюваними є росіяни і офіцери військової розвідки РФ якісь Олександр Петров і Руслан Боширов. Як сказала прем'єр-міністр, Росія в цьому процесі намагалася тільки всіх "заплутати" і фальсифікувати всі результати розслідування.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів