Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков
Українське фото

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков підкреслив важливість неупередженості і незалежності судді у справі колишнього народного депутата з фракції "Народний фронт" Миколи Мартиненка, якому в даний момент Солом'янський районний суд Києва обирає запобіжний захід. Про це він написав у своєму мікроблозі в Twitter.

"Справедливий суд в руках судді Бобровника – це нонсенс і профанація. Неупередженість та незалежність судді у резонансній справі вкрай важлива", – написав міністр внутрішніх справ.


Як відомо, 20 квітня 2017 року співробітники НАБУ затримали колишнього народного депутата України Миколу Мартиненка. Йому повідомили про підозру у створенні злочинної організації (ч. 5 ст. 191 КК) і привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем (ч. 1 ст. 255 ККУ).

У той же день детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали другого підозрюваного у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 ("Створення злочинної організації"), ч. 5 ст. 191 ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем") Кримінального кодексу України.

За версією слідства, державне підприємство "СхідГЗК" уклало контракт з компанією-посередником, підконтрольною затриманому екс-народному депутату, на постачання уранового концентрату за завищеними цінами, внаслідок чого інтересам ДП в 2014-2016 роках було завдано збитків у розмірі 17,28 млн дол.