Аваков пообіцяв "принципову і швидку" реакцію правоохоронців на дискримінацію і антисемітизм

Переслідуванням за етнічними ознаками в Україні не місце, впевнений міністр

МВС України, Facebook

Всі прояви дискримінації на ґрунті релігії, національної приналежності чи культури будуть отримувати "принципову і швидку" реакцію правоохоронців. Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час зустрічі з головним рабином Києва Іонафаном Беньяміном Марковичем, передає прес-служба МВС.

Як повідомляється, під час зустрічі міністр обговорив з рабином недавні події в Україні. Зокрема, мова йшла про публічні антисемітські заклики, які лунали під час масових акцій в Одесі 2 травня.

"Це печерне середньовіччя, а не патріотична позиція", - підкреслив Аваков і повідомив, що за фактом антисемітських висловлювань було почато провадження по 1 ч. ст. 161 Кримінального кодексу України - "Порушення расової, національної або релігійної рівноправності громадян".

"Україна - сучасна і демократична держава, в якій не місце переслідуванням за етнічними ознаками та антисемітським закликам," - заявив він.

В сучасній Україні, упевнений міністр, неприпустимо, щоб кого-небудь з українських чи іноземних громадян дискримінували, залякували або переслідували за приналежність до іншого віросповідання, нації або культури.

"Всі такі злочинні прояви отримають принципову і швидку реакцію правоохоронних органів", - пообіцяв він.

Нагадаємо, що раніше Конгрес США опублікував доповідь, в якій відмітив зростання антисемітських настроїв у Східній Європі, зокрема в Польщі та Україні. Автори доповіді зазначили, що Вашингтону слід чинити тиск на Варшаву з метою скасування закону про національну пам'ять, і на Київ - для скасування закону про визнання армій ОУН-УПА, УНР і ЗУНР борцями за незалежність.

Джерело: Пресс-служба МВД Украины

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів