Аваков: МВС жорстко реагуватиме на будь-які прояви релігійної нетерпимості

Глава МВС закликав громадських і політичних діячів "утриматися від провокацій"

МВД Украины

Глава МВС України Арсен Аваков заявив, що силовики жорстко реагуватимуть на будь-які прояви релігійної нетерпимості. Про це він повідомив, коментуючи початок процесу надання автокефалії Православній церкві України, передає прес-служба міністерства.

"Закликаю не допускати провокацій і спекуляцій. МВС гарантує безпеку та правопорядок. Якщо виникне необхідність протидіяти екстремізму та релігійній ворожнечі, діятиме жорстко. Хай це не стане несподіванкою для всіх гарячих голів", - підкреслив міністр.

Також він закликав політичних і громадських діячів утриматися від провокацій і спроб дестабілізувати ситуацію в країні.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії Україні й офіційно затвердив, що церквою-матір'ю України є Константинополь. Синод зняв анафему з очільника УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. Патріарх Філарет заявив, найближчим часом відбудеться об'єднавчий Архієрейський собор, щоб створити єдину Українську помісну церкву.

Далі в Україні відбуватиметься процес єднання православ'я довкола Єдиної помісної православної церкви. Цей процес може затягнутися на п'ять років. 

Своєю чергою Патріарх Філарет, коментуючи рішення Синоду в Константинополі, заявив, що томос про автокефалію Української церкви ми отримаємо від Вселенського патріарха. Архієрейський собор Константинопольського патріархату раніше ухвалив постанову, в якій сказано, що Україна є канонічною територією Константинопольського патріарха.

"Створення в Україні єдиної Української православної Церкви не означає, що на нашій українській території не може існувати інша церква (мається на увазі Російська церква). Ті українські єпархії, які не приєднаються до єдиної Української православної церкви, не матимуть права називатися Українською церквою, але право на існування матимуть, причому рівне право з українською церквою. Щоправда, називатися будуть Російська церква, а не українська", - заявив Філарет.

Джерело: МВД Украины

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів