«Архітектор» замовних судових рішень Ємельянов продовжує працювати в системі правосуддя, - ЗМІ

Екс-суддя Вищого господарського суду розірвав шлюб з дружиною, щоб переписати на неї численне майно і бізнес на непідконтрольній Україні території Донбасу

Артур Єрмолаєв "Комментарии"

1 березня 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів так і не ухвалила рішення про долю судді Артура Ємельянова, пишуть «Комментарии».

Артур Ємельянов на засідання Комісії не прийшов і з заявою на переведення з розформованого ВГСУ в який-небудь інший суд не звертався, а отже, формально, наділений правом виносити рішення «іменем України», пише видання.

Таким чином, автори матеріалу прийшли до висновку, що незважаючи на заяву генерального прокурора України, що Ємельянов був одним з двох «архітекторів» замовних судових рішень «сім'ї» Януковича, а також відкрите кримінальне провадження щодо судді, останній продовжує працювати в системі правосуддя.

Бажаючи прослідкувати за розслідуванням діяльності екс-судді, народні депутати направили звернення до СБУ, в якому зажадали повідомляти про перебіг досудового розслідування щодо Артура Ємельянова і його колишньої дружини Світлани Ємельянової.

"Комментарии"

За інформацією нардепів, розлучення Ємельянових було фіктивним, оскільки вони продовжують спільно проживати, відпочивати, а головне – вести бізнес на окупованих територіях донині.

Юридичне розірвання шлюбу дозволило судді Вищого господарського суду не декларувати все численне закордонне майно, оформлене на дружину, а, отже, уникати питань про походження грошей на нього, говориться в матеріалі.

Починаючи з 2011 року, згідно з офіційними даними реєстрів юридичних осіб, Світлана Ємельянова почала активно вступати в права володіння фірмами і купувати нерухомість. З 2011 по 2016 року на неї зареєстрували німецькі та австрійські фірми, що керують престижними готелями у Франкфурті-на-Майні та в Відні. До того ж Ємельянова придбала вілли в турецькій Антальї та апартаменти в Дубаї (ОАЕ).

Судячи з даних Держреєстру прав на нерухомість, у Донецькій області Світлана Ємельянова володіє пансіонатом «Акація» площею понад 3000 кв. м, фірмою «Арсбонуд» з приміщенням площею близько 200 кв. м, фірмою «Зоряниця» (дві квартири в елітному районі Донецька загальною площею близько 450 кв. м), фірмою «Естарс» з промисловим приміщенням площею понад 120 тисяч «квадратів», базою відпочинку «Касталія» (588 кв. м), а також салоном краси та іншими об'єктами. І все це – не рахуючи численних підприємств у Запорізькій області.

Таким чином, видання вказує, що Ємельянови в цілому володіють п'ятьма готелями, а також віллою й апартаментами в чотирьох зарубіжних країнах. В Україні ж сім'ї екс-судді належать приміщення загальною площею близько 125 тисяч квадратних метрів, відданих підприємствам, що знаходяться на території «ДНР». І все це, не кажучи про понад 3500 га сільськогосподарської землі, з яких агрофірма «Нива» заробляє гроші для подружжя Ємельянових у Запорізькій області.

«З порушенням приписів чинного законодавства 15 підприємств, кінцевим бенефіціарним власником яких є Ємельянова С. Г., продовжують здійснювати господарську діяльність на території окупованої частини Донецької області і платити «податки» на користь терористичної організації «ДНР», - йдеться у депутатському зверненні.

Своєю чергою начальник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив журналістам, що слідством ведеться перевірка факту одержання неправомірної вигоди Світланою Ємельяновою внаслідок судової діяльності її колишнього чоловіка судді Ємельянова.

Нагадаємо, що суддя Вищого господарського суду України Артур Ємельянов є фігурантом кримінального провадження стосовно незаконного втручання в діяльність судових органів. Однак досі розгляд справи по суті до суду не дійшов. Враховуючи всі вищезгадані факти, Ємельянов вважає, що може претендувати на посаду в реформованому Верховному суді України. Восени 2017 року, подавши електронну заявку на участь, Артур Ємельянов називав свої шанси пройти до складу нового суду високими. Але в підсумку конкурс на заміщення посади він провалив.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів