Апеляційний суд анулював рішення про закриття справи НАБУ проти Гонтаревої

Суд прийшов до висновку, що проведене НАБУ розслідування порушень було неповним

Апеляційний суд Києва анулював рішення НАБУ про припинення справи відносно недостовірних даних у декларації екс-глави НБУ Валерії Гонтаревої. Про це йдеться в рішенні суду від 24 липня.

Детектив НАБУ виніс постанову про закриття кримінального провадження щодо порушень у декларації Гонтарєвої у березні. Причиною стала відсутність в діях екс-глави НБУ складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) КК України.

Зокрема, детектив зазначив, що 249,9 тисяч гривень, які Гонтарєва витратила на відпочинок на Мальдівських островах в липні 2016 року, складають менше 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а отже, ця сума "не створює об'єктивної сторони кримінального правопорушення".

Раніше адвокат Юрій Харченко в інтересах третьої особи подав скаргу на дане рішення, однак Солом'янський районний суд відмовив у скасуванні постанови НАБУ. Після цього Харченко подав апеляційну скаргу. Він зазначив, що детектив НАБУ, який прийняв рішення про закриття справи, за період досудового розслідування провів всього одну слідчу дію - вивчив наявну у відкритому доступі в мережі Інтернет інформацію про відпочинок Гонтаревої на Мальдівах. За підсумками вивчення він прийшов до висновків, що вартість відпочинку в зазначеному готелі може становити понад 700 тисяч гривень, однак ці дані не були перевірені детективом. Крім того, детектив не перевірив дані про перетин Гонтаревою та її родиною державного кордону в зазначений період часу.

Апеляційний суд погодився із зазначеними адвокатом недоліками досудового розслідування і скасував постанову про закриття справи.

Нагадаємо, НАЗК почало повну перевірку електронної декларації Гонтаревої в червні 2017 року. На той час вона вже не виконувала свої обов'язки в якості глави НБУ.

Гонтарева заявила про свою відставку у квітні 2017 року, однак звільнили її з посади лише в березні 2018 року. 

Джерело: Єдиний державний реєстр судових рішень

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...