Amnesty International вимагає розслідувати напади на Марші за права жінок у чотирьох містах України

Правозахисники висловили стурбованість агресією проти учасників акцій і бездіяльністю поліції

Прямий

Український підрозділ правозахисної організації Amnesty International закликає поліцію розслідувати випадки нападів на Марші за права жінок, які пройшли Україні 8 березня.

У заяві, яку оприлюднили на сайті організації сьогодні, 9 березня, заявляється, що щонайменше в чотирьох українських містах учасниці акцій, спрямованих проти насильства і дискримінації жінок, піддалися нападам.

Так, у Києві в числі постраждалих виявилося п'ятеро людей: двох жінок облили зеленкою і побили, проти журналіста Богдана Новака та ще одного учасника акції використовували перцевий газ, та ще у деяких силою відібрали плакати з гаслами акції.

В Ужгороді нападники облили учасниць маршу фарбою, при цьому одна з жінок отримала хімічний опік очей.

У Львові в результаті нападу на марш ніхто не постраждав - поліції вдалося затримати кілька людей з групи, яка атакувала учасників акції.

Надходили повідомлення про напади в Маріуполі.

"Ми надзвичайно стурбовані відкритою агресією проти учасників публічних акцій за права жінок, а ще більше - нездатністю поліції відразу кількох міст гарантувати безпеку і правопорядок під час мирних зібрань", - заявила глава українського підрозділу організації Оксана Покальчук.

Amnesty International Україна звертається до українських правоохоронців з вимогою невідкладно провести розслідування всіх випадків нападів і публічно відзвітувати про результати.

Джерело: Amnesty Inernational

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів