Amnesty International: Українські батальйони перешкоджають доставці гуманітарної допомоги на Донбас

Батальйони "Дніпро-1" і "Айдар" заблокували доставку гумдопомоги на схід України

Українські добровольчі батальйони все частіше блокують доставку гуманітарної допомоги на схід України, що тільки загострить нинішню гуманітарну кризу напередодні Різдва і Нового року, заявляє правозахисна організація Amnesty International, передає "Голос Америки".

"Зима настала, і добровольчі батальйони погіршують і без того відчайдушну ситуацію в східній Україні, не даючи доставити їжу і медикаменти тим, хто в них потребує. Не секрет, що регіон зіткнувся з гуманітарною катастрофою, і багато хто вже зараз зіткнулися з ризиком голодної смерті", - заявив Денис Кривошеєв, в. о. директора програми Amnesty International по Європі та Центральній Азії, додавши, що "ці батальйони діють, як банди і повинні бути негайно взяті під контроль. Позбавлення їжі людей, які опинилися в зоні конфлікту, суперечить міжнародному законодавству, і винні мають нести відповідальність".

Amnesty International отримала інформацію про те, що батальйони, в тому числі "Дніпро-1" і "Айдар", заблокували доставку гуманітарної допомоги у регіони, контрольовані владою самопроголошених "ДНР" й "ЛНР".

За повідомленнями, добровольчий батальйон "Дніпро-1", разом з бійцями батальйону "Донбас" і "Правого сектора", заблокували 11 доріг, що ведуть на територію, контрольовану "ДНР". Вони відмовилися пропустити велику частину гуманітарних конвоїв, стверджуючи, що їжа та одяг виявляються не в тих руках і можуть бути продані замість того, щоб піти на гуманітарні потреби. Вони також наполягають на тому, щоб були звільнені всі полонені, які перебувають у руках бойовиків - це висувається, як умова для отримання доступу до гуманітарної допомоги для сходу.

Минулого тижня, щонайменше, чотири конвою, спрямовані на схід підприємцем Рінатом Ахметовим, були зупинені бійцями батальйону "Дніпро-1" на дорогах, що ведуть до контрольованих бойовиками територій.

Після зупинки однієї з цих колон, заступник командира "Дніпро-1" Володимир Манько сказав українським журналістам: "У нас немає ніякого контролю на тій стороні. Виходить, що ми з ними воюємо і проливаємо кров, але одночасно ми їх годуємо".

Новини за темою: МНС РФ може відправити 11-й гуманітарний конвой на Донбас на початку січня

Більше половини жителів цих районів зараз повністю залежать від гуманітарної допомоги, оскільки зарплати, пенсії і соціальні пільги не виплачуються. Прийняте в листопаді рішення українських властей, по суті, відрізати регіон від фінансової системи України також має негативний вплив на тяготи місцевого населення, стверджує Amnesty International.

21 грудня заступник командира полку "Дніпро-1" Валентин Манько повідомив, що добровольчі батальйони знову не пропустили гуманітарний конвой від фонду Ріната Ахметова. "Полк "Дніпро-1" і "Правий сектор" при підтримці батальйону "Січеслав" та батальйону "Донбас" знову розгорнули гумконвой фонду Ахметова", - зазначив він. За словами Манька, бійці вимагають фото - та відеопідтвердження роздачі минулого гумконвою та звільнення полонених. У той же час нардеп Юрій Береза повідомив, що на Донбас через Дніпропетровськ не будуть пропускати гумконвої, поки не будуть виконані всі умови.

Новини за темою:

Джерело: Голос Америки

Новини партнерів

Загрузка...