Американський штат Юта визнав Голодомор геноцидом українського народу

Раніше Сенат США визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу

Министерство культуры Украины

Американський штат Юта визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Про це повідомили в прес-службі посольства України в США.

"10 жовтня у м. Солт-Лейк-Сіті у присутності Посла України в США Валерія Чалого та Почесного консула України в штаті Юта Джонатана Фрідмана Губернатор штату Юта Гаррі Герберт підписав Декларацію про вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні, а також про оголошення 24 листопада 2018 Днем пам'яті українського Голодомору геноцидом", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у ході зустрічі Валерій Чалий та Гарі Герберт окрему увагу приділили питанню нарощування торговельно-економічного співробітництва України зі штатом Юта. Чалий відзначив, що минулого року експорт української продукції до Юти зріс у 17 разів.

Раніше повідомлялося, що Сенат США визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Наголошується, що Сенат включив в документ висновки урядової комісії США по голоду в Україні (від 22 квітня 1988 року) про те, що "Сталін і його оточення вчинили в 1932-1933 роках геноцид проти українців".

Таким чином, у резолюції засуджуються систематичні порушення прав людини, в тому числі права на самовизначення і свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу, висловлюється співчуття жертвам і їхнім сім'ям, а також міститься заклик до поширення інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії.

Комітет з закордонних відносин Сенату США затвердив резолюцию, в якій Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу. Крім Юти, Голодомор визнано геноцидом українського народу ще в 12 штатах США.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів