Айвазовська: Миротворці - не охоронці для ОБСЄ, їхній мандат не може обмежуватися безпекою спостерігачів

У тому випадку, коли всі сторони оголосять про відведення важкої зброї, використання миротворців ООН було б доцільним, вважає Айвазовська.

Координатор громадської мережі "Опора" Ольга Айвазовська в ефірі "112 Україна". 05.05.2017 112.ua

Миротворці ООН не можуть бути охоронцями для спеціальної місії спостерігачів ОБСЄ, їхній мандат не може обмежуватися безпекою спостерігачів. Таку думку в ефірі "112 Україна" висловила представник України в Тристоронній контактній групі в Мінську Ольга Айвазовська.

"Проблема в тому, що заявлена позиція про миротворців, які будуть відповідати за безпеку спостерігачів спеціальної місії ОБСЄ, - це не той мандат, на який розраховує Україна, який потрібен Україні. Якщо спостерігачам ОБСЄ щось загрожує, то це зрозуміло, що для мирного населення цей конфлікт не є ні замороженим, ні заспокоєним, ні виведеним з гарячої фази. Тому миротворці не можуть мати такий обрізаний мандат із забезпеченням безпеки для спостерігачів. Це не бодігард, це не люди, які повинні супроводжувати спостерігачів, які будуть констатувати факт відведення", - сказала вона.

У той же час вона підкреслила, що миротворці є гарантами безпеки в ситуації, коли всі сторони погодилися припинити активну фазу бойових дій. У тому випадку, коли всі сторони оголосять про відведення важкої зброї, використання миротворців ООН було б доцільним, вважає Айвазовська.

"Миротворці - це гаранти безпеки в ситуації, коли всі сторони вже погодилися припинити бойові дії, активну фазу. Тобто, миротворці дуже рідко направляються в зону конфлікту, коли використовується, наприклад, важке озброєння. Це неможливо. Всі сторони повинні сказати, що більше не використовують його, але для того, щоб цей статус-кво був збережений і ми перейшли до наступних етапів, потрібні миротворці ООН", - говорить вона.

На думку Айвазовської, розміщення миротворчої місії ООН не може стосуватися тільки зони зіткнення, оскільки кордон залишається відкритим.

"Коли ми говоримо про конфлікт глобально, а не про якийсь етап, дійсно, миротворча місія була б раціональною на цій території. Тим не менш, вона не може стосуватися, наприклад, розміщення миротворців тільки в зоні зіткнення, тому що ми розуміємо, що кордон залишається відкритим і можливість входження представників регулярної армії або іншого неофіційного контингенту, перевезення тієї ж так званої гуманітарної допомоги і зброї, воно не припиниться", - додала Айвазовська.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін заявляв, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішення конфлікту на сході України, і доручив російському МЗС внести відповідний проект резолюції на розгляд РБ ООН.

Представник України на переговорах у Мінську, перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook заявила, що мови про миротворців лише вздовж лінії розмежування йти не може.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що має намір ініціювати введення миротворчої місії ООН на Донбас на сесії Генасамблеї ООН у вересні. Глава держави також обговорював це питання з главою Пентагону США Джеймсом Меттісом 24 серпня.

У той же час перший заступник міністра закордонних справ України, глава місії України при НАТО Вадим Пристайко повідомляв, що Росія блокує введення миротворців ООН на Донбас.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів