Агрохолдинг "Авангард" зробив заяву щодо дій САП і Холодницького

Агрохолдинг "Авангард" зробив заяву щодо дій САП і його керівника Назара Холодницького, повідомляють "Українські новини".

"Протягом двох років Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) здійснюється досудове розслідування щодо підприємств аграрного холдингу "Авангард" стосовно можливого незаконного відшкодування податку на додану вартість, який сформувався після введення в експлуатацію в 2015 році двох найбільших птахокомплексів у Херсонській та Хмельницькій областях", - повідомляють у компанії.

"Компанії агрохолдингу "Авангард" у 2015 році ввели в експлуатацію 2 найбільші птахокомплекси в Євразії повного циклу виробництва (зона підрощування потужністю 5 млн голів; зона промислового виробництва потужністю 11,4 млн голів; комбікормові заводи, інкубатори) згідно зі світовими стандартами. Технологічні рішення впроваджувалися найбільш відомими виробниками обладнання в галузі птахівництва. Загальна сума інвестицій склала близько 700 млн доларів, які компанія залучила на міжнародних ринках капіталу та ринку України", - додали представники компанії.

"Основним аргументом детективів НАБУ є те, що наші компанії до 1 січня 2016 року як виробники сільськогосподарської продукції знаходилися на спеціальному режимі оподаткування податку на додану вартість (це право надавалося всім українським виробникам сільськогосподарської продукції). Всі ці звинувачення були перевірені в 2016 і 2017 роках під час розслідувань, проведених Службою безпеки України і Генеральною прокуратурою України за аналогічним звинуваченням за той же період, і були прийняті рішення про закриття кримінальних проваджень", - повідомляє компанія.

"Протягом двох років співробітники агрохолдингу сприяли проведенню всіх необхідних слідчих дій досудового розслідування НАБУ. Зокрема було направлено компанії на виконання близько 70 постанов суду та запитів про надання інформації та документів, було надано десятки відповідей на всі запити, документація пройшла всі необхідні експертизи", - говорять у компанії.

"Але всі дії НАБУ були спрямовані на дестабілізацію і розбалансування діяльності підприємств холдингу, і детективи продовжували незаконні дії, проводили велику кількість варварських обшуків на підприємствах з вилученням серверів та обладнання, що призводило до зупинки операційних процесів, були допитані всі працівники холдингу в цій справі. Детективи НАБУ не звертали увагу на всі докази компанії "Авангард" щодо законності відшкодування ПДВ, і все зводилося до абсурдних звинувачень холдингу в тому, що компанія сьогодні є найбільшим сільськогосподарським виробником в Україні, виробляє величезну кількість продукції і має право на відшкодування ПДВ, як і інші українські агропідприємства", - говорять у компанії.

"До цих пір ми не коментували цю ситуацію у зв'язку з тим, що компанія сподівалася на прийняття законних рішень антикорупційними правоохоронними органами. Неодноразово ми зверталися до керівництва НАБУ і САП щодо незаконних дій та ігнорування виконання закону України детективами НАБУ. Ми надали всі аргументи про недоцільність цього кримінального провадження, адже ці факти були досліджені СБУ Генеральною прокуратурою України", - говорять у компанії.

"Згідно із законом № 7275, який всім відомий як "Маски-шоу Стоп" та який підтримали прем'єр-міністр і президент України, керівництво САП повинно було не передавати провадження в інший правоохоронний орган про продовження розслідування, а прийняти рішення про закриття незаконного кримінального провадження на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 Кримінально-процесуального кодексу України", - відзначили в компанії.

"Ми завжди залишаємо за собою законне право щодо мирних протестів, тому що на сьогодні ми - це не тільки агрохолдинги "Авангард" і "Укрлендфармінг", а 37 тис. співробітників, які стали заручниками незаконних дій антикорупційних органів, що призводить до дестабілізації та розбалансування діяльності компанії", - резюмували в компанії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів