Генштаб ЗСУ Facebook

Міжнародний аеропорт "Чернівці" хочуть перейменувати на честь першого космонавта України Леоніда Каденюка. Про це на прес-конференції повідомив міський голова Олексій Каспрук, передає "Молодий буковинець".

"Був присутнім на похороні Леоніда Каденюка. Спілкувався з близькими. Зі слів близьких, Леонід Костянтинович був би проти, щоби його іменем перейменовували вулицю будь-якого космонавта. Але увіковічнити його пам'ять потрібно. Виступаємо з ініціативою присвоїти ім'я Леоніда Каденюка міжнародному аеропорту "Чернівці", - сказав Каспрук.

Новини за темою: У Києві попрощалися з Леонідом Каденюком

Він додав, що для цього необхідна письмова згода родини, трудового колективу аеропорту та проведення громадських слухань.

Новини за темою: Кучма про Каденюка: Я думав, він проживе до ста років

"Я думаю, ці клопотання будуть підтриманні, і таке рішення з часом буде прийняте", - сказав міський голова.

Нагадаємо, перший український космонавт Леонід Каденюк помер 31 січня під час пробіжки в парку "Царське село". Йому було 67 років. Каденюк народився 28 січня 1951 року в с. Клішківці Хотинського району Чернівецької обл. у родині сільських учителів.

У 1995 році його відібрали до групи космонавтів Національного космічного агентства України. Пройшов підготовку до космічного польоту в NASA на американському космічному кораблі багаторазового використання як фахівець з корисного навантаження.

Новини за темою: "Полетіти і не повернутися на Землю — це все одно, що померти наполовину". Пам'яті Леоніда Каденюка

У період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року він здійснив космічний політ на американському МТКК "Колумбія" місії STS-87. Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з трьома видами рослин: ріпа, соя і мох.