Адвокат сімей Небесної Сотні Титич в ефірі "112 Україна"
112.ua
Адвокат сімей героїв Небесної сотні Віталій Титич вважає, що колишній командир "чорної роти" спецпідрозділу "Беркут" Дмитро Садовник не тікав, а його разом з іншими екс-беркутівцями, підозрюваними у розстрілах, обміняли. Таку думку він висловив у коментарі кореспонденту телеканалу "112 Україна".

Як нагадав адвокат, через місяць після перетину російського кордону Садовник отримав там громадянство.

"Під час вчинення цього терористичного акту є безпосередній контакт з вищим керівництвом, яке взагалі не повинно було б з ним мати контакту. На допиті Януковича прокурор казав, що був зв'язок по телефону із Садовником, яким керувався Янукович. Його просто звідси відправили, і він отримав громадянство РФ практично через місяць після перетину кордону", - заявив адвокат.

Адвокат екс-"беркутівців" Олександр Горошинський вважає, що інформацію про обмін потрібно перевіряти.

"Це питання обговорюється, проте на неофіційному рівні, тобто та інформація, яку повідомив колега щодо обміну, вона, на мою думку, є неофіційною, і треба її перевіряти. Тут важко щось коментувати, жодних даних, які б вказували на можливість такого обміну, у нас немає. Якби колега послався на джерело інформації, можна було б коментувати. Я сприймаю цю інформацію не більш ніж неофіційну інформацію... Увага навколо наших підзахисних пов'язана з річницею і з тим, що владі треба якось звітувати про це. Тому йде активне обговорення. Велика частина інформації не підтверджена і має популістське забарвлення", - говорить Горошинський.

Прокурор Олексій Донський в ефірі "112 Україна" повідомив, що в ГПУ інформації про можливий обмін немає.

"Такої інформації у нас немає. Ні мене, ні мого колегу Романа Псюка ніхто до відома з цього приводу не ставив. Тому ми такий варіант відкидаємо. Водночас, після того як було прийнято це, на нашу думку, незаконне рішення про зміну Садовнику заходу, ми намагалися вжити заходів для того, щоб його на підставі попереднього рішення заарештувати. Наші дії на той момент були заблоковані керівництвом ГПУ. Нам не дали реалізувати наші процесуальні повноваження, а саме не виділили підрозділ, який забезпечив би реалізацію затримання Садовника. З цього приводу, наскільки мені відомо, здійснюється розслідування ГПУ", - заявив прокурор.

Раніше в ГПУ повідомляли, що РФ відмовила в екстрадиції 12 "екс-беркутівців", оскільки ними було отримано російське громадянство. Серед них також Дмитро Садовник, який втік в Україні з-під домашнього арешту.

Зазначимо, в березні-квітні 2014 р. правоохоронці затримали, а суд заарештував екс-співробітників "Беркута" Сергія Зінченка і Павла Аброськіна та їхнього командира Дмитра Садовника за підозрою у вбивствах на вул. Інститутській. У вересні 2014 р. Садіоник був відпущений судом під домашній арешт, а в жовтні екс-командир роти "Беркута" втік.