Адвокат по справах екс-беркутівцям Олександр Горошинський в ефірі "112 Україна"
112.ua

Розслідування розстрілів Майдану відбувається під постійним тиском політичних сил, що робить об'єктивність неможливою. Про це заявив адвокат екс-"беркутівців" Маринченка та Аброськіна Олександр Горошинський в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Розслідування відбувається у режимі постійного тиску з політичних сил на слідство. Політичні сили постійно вимагають якихось результатів. З однієї сторони, це правильно, а з іншої - це створює умови, при яких слідство просто фізично не може об'єктивно дослідити", - сказав Горошинський.

Він пояснив, що тиснуть представники влади: "Влада – це прізвища кожного з керівників владних структур, які були за часів Майдану фактично опозицією, на сьогоднішній день це вже і є влада. Тобто, кожен із їх представників є особами, які безумовно впливають на хід слідства. Слідство і судовий процес перебувають під політичними гаслами і все менше у цих справах юриспруденції".

Новини за темою: Янукович заявив, що "Беркут" перевищив повноваження під час розгону Євромайдану 30 листопада

Нагадаємо, що сьогодні річниця "побиття студентів" на Євромайдані, після якого протести набули масовий характер. У ніч проти 30 листопада близько 04:10 "Беркут" силою розігнав на Майдані Незалежності студентів-протестувальників, які стояли там на підтримку євроінтеграційного курсу держави. Тоді четверо людей зазнали тілесних ушкоджень середньої тяжкості, ще 38 – легких.

П'ятьох колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут", яких звинувачують у розстрілі 48 активістів Євромайдану на вулиці Інститутській, судять.

Як повідомив начальник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, на сьогодні не встановлено виконавців побиття людей під час розгону Майдану.

Повідомлено про підозру колишньому президенту, колишньому голові РНБО, його заступнику, міністру внутрішніх справ, його заступнику, начальнику київської міліції та його заступнику, керівництву "Беркуту", командирам рот, керівнику КМДА. До суду скеровано обвинувальний висновок стосовно голови КМДА і чотирьох командирів "Беркуту".