Освітні Центри “Донбас-Україна”
МінВПО

Абітурієнти з окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) і окупованого Росією Криму в 2017 році можуть вступити до українських Вищих навчальних закладів (ВНЗ) без складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінВПО).

"Як отримати документи про загальну середню освіту державного зразка і вступити до ВНЗ (університети, інститути, коледжі, технікуми, училища) та профтехнічні навчальні заклади. Увага! Паспорт, атестат, сертифікати ЗНО не обов'язкові!" - зазначають у міністерстві.

На сьогодні є дві процедури вступу до українських ВНЗ для абітурієнтів з підконтрольних бойовикам районів Донбасу.

У разі надходження через освітні центри "Донбас-Україна" не вимагаються сертифікат ЗНО та атестати про закінчення 9 або 11 класів.

Ці центри будуть діяти з 19 червня на базі ВНЗ-переселенців у Вінниці, Києві, Дніпрі, Бахмуті, Краматорську, Кремінній, Кривому Розі, Костянтинівці, Покровську, Лимані, Лисичанську, Маріуполі, Рубіжному, Сєвєродонецьку, Старобільську, Сумах, Слов'янську, Харкові, Торецьку.

В освітніх центрах учні з ОРДЛО складуть іспити з української мови, історії України та з дисципліни, обраної ВНЗ. При вступі учні з освітніх центрів будуть брати участь у загальному конкурсі нарівні з іншими абітурієнтами.

При цьому на сайті МінВПО можна скачати детальну інструкцію про Освітні центри "Донбас-Україна" і "Крим-Україна".

Освітні Центри “Донбас-Україна”
МінВПО