"2 області та 9 населених пунктів": В Інституті нацпам'яті розповіли, коли в Україні завершиться декомунізація

Також "проблемним" є Кіровоградський район, назву якого досі не "декомунізували"

Володимир В'ятрович З відкритих джерел

Для завершення топонімічної декомунізації в Україні залишилося перейменувати дві області, один район і дев'ять населених пунктів. Про це заявив голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, передає "УНН".

"Зараз залишилося перейменувати дві області, один Кіровоградський район і 9 населених пунктів. Тоді на всі 100% можна сказати, що топонімічну декомунізацію завершено", - заявив В'ятрович.

Відзначимо, напередодні профільний комітет Верховної Ради підтримав законопроекти про перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей на Січеславську і Кропивницьку. Нагадаємо, раніше обласні центри цих регіонів також були перейменовані відповідно на Дніпро і Кропивницький.

Для перейменування областей в Україні необхідне рішення парламенту, ухвалене конституційною більшістю, оскільки це потребує змін до Основного закону.

Відзначимо, що Верховна Рада у квітні 2015 року схвалила урядовий законопроект про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, заборонила їх пропаганду і символіку. Згідно із законом, символіка і пропаганда нацизму, націонал-соціалізму, їхніх цінностей, будь-яка діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні заборонені.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів