Похід на Київ, бідність населення та "приїжджий" президент: Про що сьогодні говорив Саакашвілі в Одесі

Голова Одеської облдержадміністрації, який напередодні заявив про свою відставку, зустрівся з представниками одеської громадськості

Похід на Київ, бідність населення та "приїжджий" президент: Про що сьогодні говорив Саакашвілі в Одесі
Українське фото

112.ua

Редакційний блог

Голова Одеської облдержадміністрації, який напередодні заявив про свою відставку, зустрівся з представниками одеської громадськості

Голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі провів сьогодні зустріч з представниками громадських організацій та місцевими активними громадянами. Захід пройшов в одній з міських бібліотек, трансляцію вів телеканал "112 Україна".

112.ua зібрав основні тези часом експресивного виступу Міхеїла Саакашвілі.

Почав свій виступ, втім як і закінчив, Саакашвілі з зізнань у коханні Одесі. Він заявив, що місто має найбільший потенціал в Україні та висловив переконання, що критерієм успіху всієї країни стане розвиток саме Одеси. За його словами, Південна Пальміра повинна стати не тільки головними морськими воротами України, але економічним центром країни.

Далі одеський губернатор перейшов до політичних заяв, суть яких пропонується нижче.

Про стосунки з президентом: Якщо я приїжджий, то Порошенко теж приїжджий

Саакашвілі емоційно прокоментував сьогоднішню заяву президента Петра Порошенка щодо його відставки з посади голови ОДА. Нагадаємо, сьогодні глава держави під час візиту до Словенії висловив надію, що уряд завтра підтримає відставку Саакашвілі. "Я сподіваюся, завтра уряд підтримає його рішення про відставку з поста голови облдержадміністрації, якщо він вирішив зайнятися політичною активністю", - сказав президент.

Реагуючи на такі слова, керівник Одеської області заявив, що про свою відставку говорив з президентом ще в січні поточного року. Нібито тоді глава держави сказав Саакашвілі, що тодішній уряд Арсенія Яценюка буде відправлено у відставку і тоді "ми заживемо". "Все буде добре", - цитує одеський губернатор слова президента.

"У січні ми створили "Рух за очищення", мені дорікали, що я туди-сюди їжджу, але я їздив для того, щоб щось зрушилось. Ми змінили уряд, ми послали меседж Києву, що далі так не можна. Коли змінився уряд, я побачив, що він змінився не дуже добре, Аваков, Насіров залишилися на місці, знову договорняки-міжсобойчики. Я ще раз сказав, що так не можна. Я сказав, нехай скаже перед камерами, що в Одеській області будуть робити перше, друге, третє, четверте... Він сказав, що ми зробимо дороги, центр адміністративних послуг, підтримає відкритий митний простір і так далі. Я сказав, що залишаюся працювати. Потім через місяць я дізнаюся, що гроші на дорогу він не виділив, я поставив знаменитий намет", - сказав Саакашвілі, додавши, що після цього над ним "всі знущалися".

Новини за темою

Гостро Саакашвілі відреагував на слова Порошенка нібито про те, що після відставки з поста голови ОДА має намір зайнятися опозиційною діяльністю в Україні.

"Президент сьогодні зробив заяву, я хочу йому відповісти. Ми запросили кілька іноземців, Михайло (Саакашвілі, - ред.) один з них, він, мабуть, після програшу грузинських виборів вирішив зайнятися опозиційною діяльністю в Україні. Я люблю грузинів, яких сюди привезли, не всі вони себе виправдали. Хатія (Деканоідзе, - ред.) добре працює, але могло бути набагато краще, глава НАБУ добре працює, Згуладзе добре працювала. Вони дійсно приїжджі", - зазначив Саакашвілі.

"Порошенко чудово знає, що якщо я приїжджий, то він теж приїжджий. Ми приїхали вчитися в інститут в один і той же час, він з Молдови, я з Грузії. В цьому нічого поганого немає. Він приїхав з Молдови, через рік-два я приїхав з Грузії і ми разом навчалися. Я українець з тим же стажем, що і він. Я вдячний, що він дав мені громадянство, але я його відпрацьовую", - додав він.

Про поїздку в столицю: Їду до Києва не просто звільняти Україну, я звільню і Одесу

За словами поки ще керівника Одеської облдержадміністрації, він має намір їхати в Київ і там вести боротьбу, в тому числі і з одеськими опонентами.

"Я їду в Київ, я дізнаюся, яке влаштував свято Труханов (міський голова Одеси, - ред.), я бачу, що його "шавка" Голубєв на його гроші шашлики роздає на вулиці, я хочу сказати Голубєву, що застрягнуть у вас в горлі ці шашлики. Я їду в Київ не просто звільняти Україну, я звільню і Одесу і всіх бандитів з Одеси виметемо до чортової матері, щоб ви не сумнівалися", - заявив він.

Окрему частину свого виступу Саакашвілі присвятив органам державної влади, зробивши гучну заяву про намір "вимести" їх.

"Бандити Одеси, які дають вам гроші, вони живі тільки тому, що прокуратура, СБУ в Києві їх, Адміністрація президента у Києві їх, в Раді вони сидять. Виметемо ми і цю Раду, і цю Адміністрацію, і цей Кабмін. Наведемо порядок і в Одесі, і вона стане тим, чим повинна бути, самим чудовим містом України і Європи", - заявив голова ОДА.

Про свою майбутню діяльність: Перемоги і поразки, але в Україні

Ймовірно, коментуючи заяви про його можливий від'їзд з України, Саакашвілі на випередження заявив, що є українським політиком і саме тут має намір здобувати свої перемоги і терпіти поразки.

Новини за темою

"Я український політик, я буду, може бути, і поразки терпіти в Україні, і перемоги я буду теж отримувати в Україні. Скільки б мені раз не нагадували, що я не звідти, нехай це вирішує народ України. Нехай вирішують одесити, харків'яни, кияни, хай вони вирішують. Не потрібна ця риторика про приїжджих. Десятки людей гинуть на фронтах, наші волонтери з Грузії теж б'ються. Не тому що я запросив, самі приїхали", - пояснив він.

Бідність населення: Гірше Молдови, а повинні бути як Англія і Франція

Говорячи про економічне становище України, Саакашвілі заявив, що країна є найбіднішою в Європі за показниками на душу населення. Зазначив він, втім, значний потенціал України і вказав на те, до яких країн слід прагнути.

"Україна не може бути найбіднішою на душу населення країною в Європі. Це сором. Ця політична еліта довела її до ручки, положення найбіднішої країни в Європі. Ми обігнали Молдову. Молдавани, при всій повазі, насміхаються над нами. У них набагато кращі дороги і більше доходів на душу населення, ніж в українців. У них немає ні сталі, ні нафти, навіть виходу на море немає, Україна віддала трохи їм, але вони живуть не так бідно, як українці. Наш святий обов'язок – зробити Україну не гірше, ніж Англія, Франція, не кажучи вже про Польщу. Україна має весь потенціал для цього", - зазначив він.

Про багатостраждальну трасу Одеса - Рені: Ремонт продовжиться

Міхеїл Саакашвілі не обійшов увагою проведення ремонтних робіт на багатостраждальному об'єкті регіону - трасі Одеса - Рені. За його словами, вже в поточному місяці завершиться ремонт великої ділянки магістралі, в 2017 році роботи продовжаться - кошти вже закладені.

"Зараз до цього часу, десь до кінця листопада 88 км найбільш пошкоджених ділянок на трасі Одеса - Рені будуть полагоджені. Залишається таких пошкоджених ділянок ще стільки ж, але гроші вже закладено на наступний рік у бюджет. Сподіваюся, ці гроші звідти не заберуть", - зазначив він.

Розповів Саакашвілі і про реакцію президента на встановлення їм намету на багатостраждальній трасі. Нагадаємо, що в червні Саакашвілі поставив намет на трасі Одеса - Рені для того, щоб особисто контролювати ремонт дороги. Там було встановлено намет з написом "Тимчасовий кабінет голови Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі".

Новини за темою

"Він (президент - ред.) говорить, що це за цирк, вимітайся звідси, гроші пішли. Для мене це крапля в морі", - розповів губернатор.

Про "тіньові схеми" на ОПЗ: Буду їм заважати вже з Києва

Гучну заяву Саакашвілі зробив щодо Одеського припортового заводу. Він пригрозив, що, перебуваючи в столиці, не має наміру мовчати про те, що відбувається на підприємстві.

"Мені не призначали заступників і всіляко виштовхували, тому що коли я ще був тут, коли цей завод (ОПЗ, - ред.) будуть сплавляти через "міжсобойчик", щоб я не заважав. Але я хочу сказати, я буду їм заважати вже з Києва. У мене достатньо інформації про цей завод. Це не моя сфера відповідальності. Але через цей завод я і звалив Яценюка. Тому що ми викрили схеми, коли на вході гроші робив "Народний фронт", на виході – БПП. Мені ці схеми відомі, я буду говорити про них людям", - заявив Саакашвілі.

Доля заяви про відставку і звіт у Кабміні

Саакашвілі розповів, що його потішила ситуація з підписанням його заяви про відставку. Нагадаємо, вчора в Адміністрації президента заявили, що Порошенко готовий підписати указ про відставку Міхеїла Саакашвілі, якщо відповідний документ внесе Кабінет міністрів. У свою чергу в Кабміні заявили, що погодять заяву Саакашвілі, коли вона до них надійде і якщо голова ОДА не передумає. При цьому в уряді нагадали, що право звільняти і призначати голів адміністрацій належить президентові.

Сьогодні Порошенко висловив надію, що відставка Саакашвілі буде прийнята на завтрашньому засіданні уряду.

"Це дуже смішна історія (підписання заяви про відставку, - ред.). Порошенко каже, що не підпише, нехай Кабмін. Кабмін говорить: "При чому тут ми? Це прерогатива президента". Тобто, чисто по-людськи відпустити не можуть. Я тут не причому – це те, що я чую останні півтора року від усіх", - сказав він.

Говорячи про свій звіт перед Кабміном, Саакашвілі сказав наступне: "Я вас запевняю, Кабмін навряд чи захоче заслухати мій звіт. Не вистачало їм ще мені давати трибуну. Я з задоволенням поїду і зачитаю Кабміну свій звіт і ще раз поставлю всі питання".

Пізніше свою готовність відзвітувати перед Кабміном Саакашвілі підтвердив в соцмережі.

Про підсумки роботи в ОДА: Результати скромні, заступників не призначали

Коротко підводячи підсумки своєї роботи на посаді голови обласної держадміністрації, Міхеїл Саакашвілі назвав їх скромними.

"Я прямо скажу. Результати моєї роботи дуже-дуже скромні. Основна причина, чому я їду – це фрустрація від того, що ми не змогли більше для вас зробити. Коли ми почали розвивати Батумі, він був селом. Одесу знають усі. Серце кров'ю обливається, коли молодь їде з Одеси. Ніхто за весь час не зробив такої реклами Одеси у світовій пресі, як я зробив за останні 1,5 року. Про Україну до цього писали погано. Про Одесу не було жодної поганої статті, крім статей про "мафію Труханова", - сказав він.

Говорячи про труднощі, з якими довелося зіткнутися під час роботу, Саакашвілі поскаржився, що тривалий час йому не призначають заступників. В даний час таких у нього один - Соломія Бобровська.

Новини за темою

"Шість місяців тому у мене було 4 заступники, двох прибрали за законом, тому що не можна подвійне громадянство держслужбовцям, один сам пішов. У мене тільки один заступник, який ледве стоїть в кутку, тому що все навалилося на неї. Заступників не призначають вже 6 місяців", - зазначив він.

Про квартиру в Одесі та потенціал міста

Як повідомлялося, під кінець свого виступу Саакашвілі знову зробив комплімент Одесі. Цього разу він назвав місто одним з найкрасивіших у світі.

"Одеса – найкрасивіше місто, яке я бачив на пострадянському просторі. Це одне з найкрасивіших міст в світі і це місто самого великого невикористаного потенціалу", - висловився чиновник.

Говорячи про власне житло в цьому місті, керівник адміністрації одночасно поскаржився і похвалився: такого не має.

"Ви прекрасно знаєте, що у нас були перші глави УВС, перший керівник адміністрації і перший голова митниці, які не отримали в Одесі в подарунок квартири. Я б дуже хотів мати квартиру в Одесі, але не виходить. І цим я пишаюся. Можна показати, що можна працювати інакше", - сказав Саакашвілі.

Зазначимо, як повідомив сьогодні віце-прем'єр Павло Розенко, Кабінет міністрів має намір на завтрашньому засіданні розглянути питання про відставку Саакашвілі.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>