banner banner banner banner

Золота лихоманка: Україна показує свій найгірший медальний графік за всю історію літніх Олімпіад

Можливо, вже сьогодні вночі Україна отримає першого олімпійського чемпіона Ріо. Український борець греко-римського стилю Жан Беленюк пройшов у фінал змагань на Іграх в Ріо-де-Жанейро

НОК

Сергій Звиглянич

Журналіст, 112.ua

У Ріо-де-Жанейро йде 10-й день Олімпіади, а золота в українських спортсменів до цих пір немає. Це найгірший результат для нашої команди за всі роки незалежності на даний момент. Безумовно, все ще можна виправити, але за підсумками перших 9 днів у нас немає жодної золотої медалі, чого раніше з нашими спортсменами не траплялося. 112.uа пропонує згадати, якими медалями могла похвалитися Україна на попередніх Олімпіадах після 9 днів.

1996 рік, Атланта (19 липня – 4 серпня)

Збірну України представляв в Атланті 231 спортсмен.

Першого літнього олімпійського чемпіона ми чекали на Іграх в Атланті три дні – у греко-римській боротьбі в категорії до 90 кг чемпіоном став В'ячеслав Олійник.

В'ячеслав Олійник в Атланті виграв для незалежної України перше "золото" літніх Олімпійських ігор Фото з відкритих джерел

В перші дні Ігор дві золотих медалі виграла Лілія Подкопаєва у спортивній гімнастиці. Гімнаст Рустам Шаріпов виграв золото у вправах на брусах. Інеса Кравець була кращою в потрійному стрибку, а Тимур Таймазов здобув золото в змаганнях важкоатлетів.

Наша команда показала в Атланті хороший результат, посівши 9 місце в неофіційному медальному заліку: українці взяли 9 золотих, 2 срібних і 12 бронзових нагород. Правда, пізніше за повторний позитивний тест був довічно дискваліфікований бронзовий призер Атланти-1996 Олександр Багач.

2000 рік, Сідней (15 вересня – 1 жовтня)

На Олімпіаді в Сіднеї наша команда складалася з 230 спортсменів.

Яна Клочкова виграла золоту медаль вже в перший день змагань – їй не було рівних на дистанції 400 метрів комплексом. Всього на сіднейських Іграх Клочкова буде двічі підніматися на вищий подіум. Також 18-річна спортсменка з Криму прийшла другою до фінішу на 800-метрівці вільним стилем. Ще одну нагороду у плаванні приніс Україні Денис Силантьєв - він фінішував другим на дистанції 200 метрів батерфляєм.

Яна Клочкова принесла перше золото України в Сіднеї Фото з відкритих джерел

Крім Клочкової, олімпійським чемпіоном Сіднея став представник стендової стрільби Микола Мільчев. Тоді 33-річний одесит виявився кращим у дисципліні скит, встановивши неабияке досягнення - вибив 150 мішеней з 150. Примітно, що спортсмен пробився вже на п'яті Ігри, ставши в Ріо четвертим.

До дев'ятого дня Ігор у Сіднеї у нашої збірної вже було три золота. Більше ми не бачили вищих нагород на сіднейських полях.

На тих Олімпійських іграх Україна показала найгірший результат, вигравши лише 3 золотих медалі, 10 срібних і 10 бронзових, посівши 21 місце в загальному заліку.

2004 рік, Афіни (13 – 29 серпня)

Українська збірна в Афінах складалася з 239 спортсменів.

Вже в перший день змагань легендарна плавчиня Яна Клочкова була найкращою на дистанції 400 метрів комплексом, принісши Україні перше золото в перший день. На наступний день почин Клочкової підтримала Олена Костевич, яка стала золотою у стрільбі з пневматичного пістолета. 17 серпня Клочкова стала двічі золотим призером Афін, а 18 серпня наші спортсмени виграли ще два золота – Юрій Білоног у штовханні ядра (пізніше буде позбавлений медалі) і Наталія Скакун у важкій атлетиці. 20 серпня Юрій Нікітін був кращим у стрибках на батуті.

Яна Клочкова двічі була кращою в Афінах Фото з відкритих джерел

Таким чином, за підсумками 9 днів у збірної України було в активі 6 золотих, 2 срібних і 4 бронзових медалей.

Найбільш вдалим був для українців 10-й день Ігор, коли ми отримали два золота.

Україна на цих Іграх завоювали 23 медалі - 9 золотих, 5 срібних і 9 бронзових, зайнявши 12 місце в неофіційному медальному заліку.

2008 рік, Пекін (8 – 24 серпня)

У Пекіні збірна України налічувала 254 спортсменів.

Перша медаль у нашій скарбничці з'явилася лише на четвертий день – дзюдоїст Роман Гонтюк завоював бронзу. У Китаї Україна до нинішньої Олімпіади чекала золоту медаль довше всього – лише на шостий день Ігор жіноча збірна з фехтування на шаблях у складі Ольги Харлан, Олени Хомрової, Галини Пундик та Ольги Жовнір здобула медаль вищої якості.

У Пекіні вперше за довгі роки золоту медаль у фехтуванні виграла жіноча збірна у складі Ольги Харлан, Олени Хомрової, Галини Пундик, Ольги Жовнір. Фото з відкритих джерел

В сьомий і восьмий день наші спортсмени здобували ще по дві золоті медалі – Артур Айвазян, Віктор Рубан, Олександр Петрів, Наталя Добринська.

Всього після 9 днів у Пекіні збірна України завоювала 5 золотих, 2 срібних і 6 бронзових нагород.

А найуспішнішим був передостанній, 15 день Ігор, коли ми взяли два золота, срібло та три бронзи.

Всупереч прогнозам скептиків, Україна на Іграх виступила вдало, завоювавши 27 медалей - 7 золотих, 5 срібних і 15 бронзових, посівши 11 місце в неофіційному медальному заліку.

2012 рік, Лондон (27 липня – 12 серпня)

На Олімпійських іграх у Лондоні Україну представляли 245 спортсменів.

Першу медаль Україна отримала вже на другий день – це Олена Костевич у стрільбі з пневматичного пістолета завоювала бронзу. На третій день прийшло і перше золото. Несподівано для всіх золоту медаль завоювала шпажистка Яна Шемякіна. Наступного золота довелося чекати ще два дні. 6 серпня у важкій атлетиці Олексій Торохтій був кращим за всіх у ваговій категорії до 105 кг.

Яна Шемякіна принесла Україні перше золото в Лондоні Фото з відкритих джерел

Всього після 9 днів в Лондоні збірна України завоювала 2 золоті і 5 бронзових нагород.

А найуспішнішими для наших спортсменів були два останні дні Олімпіади – 3 золота і 4 срібла.

Зауважимо серйозний спад, який намітився у наших спортсменів в Лондоні – наші завоювали найменшу кількість медалей за всю історію літніх Ігор – 20 (6 золотих), посівши у загальному заліку 14-те місце

2016 рік, Ріо-де-Жанейро (5 – 21 серпня)

У Ріо збірну України представляють 206 спортсменів – менше, ніж на будь-яких інших літніх Іграх.

Першу медаль українці отримали на третій день змагань – 8 серпня Сергій Куліш був другим у стрільбі з пневматичної гвинтівки. Пізніше в той же день шаблістка Ольга Харлан здобула бронзу. 10 серпня гімнаст Олег Верняєв мінімально поступився у фіналі японцеві в особистому багатоборстві, задовольнившись лише сріблом. Четверту і останню на даний момент медаль для України завоювали жінки-шаблістки, які в командній шаблі героїчно пробилися до фіналу, де поступилися збірній Росії – всього лише срібло.

Facebook НОК Украины

Попереду у нас є кілька видів, в яких українці вважаються одними з фаворитів. Можливо, вже сьогодні вночі Україна отримає першого олімпійського чемпіона Ріо. Український борець греко-римського стилю Жан Беленюк пройшов у фінал змагань на Іграх в Ріо-де-Жанейро. Там він зустрінеться з росіянином Давитом Чакветадзе. Фінальна сутичка відбудеться о 23:16 за київським часом, а 112.ua проведе онлайн-трансляцію поєдинку Беленюк - Чакветадзе.