Життя Кузьми Скрябіна в піснях

Кузьма створював музику, групи, радіо, писав книги і допомагав військовим в зоні АТО

Життя Кузьми Скрябіна в піснях
Фото з відкритих джерел

112.ua

Редакційний блог

Кузьма створював музику, групи, радіо, писав книги і допомагав військовим в зоні АТО

Лідер групи "Скрябін" Андрій Кузьма Кузьменко трагічно загинув у ДТП у Дніпропетровській області. Перед смертю Кузьменко встиг випустити нову пісню про Майдані. 112.ua пропонує пригадати творчий шлях відомого українського музиканта.

Група виникла в 1989 році в містечку Новояворівськ, Львівської області. "Скрябін" є першою україномовною групою в жанрі альтернативної електроніки. Станом на сьогодні група видала сімнадцять студійних альбомів, два збірника, дев'ять максі-синглів, один концертний альбом і багато інших музичних проектів.

Як правило, музику групи "Скрябін" поділяють на "старий" (приблизно до 2003 року) та "новий" періоди.

Всі учасники майбутньої групи Скрябін - Андрій Кузьменко (Кузьма), Сергій Гера (Шура), Ростислав Домишевский (Рой, Ростик) і Олександр Скрябін, а також Ігор Яцишин - влітку 1989 року працювали в різних групах на студії "Sпати" у невеликому містечку Новояворівську в Західній Україні. Їх звела разом випадковість: всі інші роз'їхалися, когось забрали в армію, хтось поїхав вчитися, і майбутні учасники гурту, залишившись на самоті, раптово вирішили записатися.

"Чуєш біль" - дебютний альбом групи "Скрябін", 1989 рік. Офіційно не видавався. Через брак коштів платівка пройшлася в колі друзів групи. Пісня "Я Живу":

Назва "Скрябін" з'явилася 6 липня 1989 року. Зайковський, збираючись відіслати знятий кліп на один авангардний фестиваль у Москву, "резонно запитав, як це все назвати в титрах?". У той момент із ними на студії не було саме Скрябіна. Учасники групи вирішили "підставити" його, і назвали групу його прізвищем. Хоча і слово це їм сподобалося: коротке, трохи екзотичне, легко запам'ятовується. Ще й композитор такий є.

Перший виступ гурту "Скрябін" в першому складі відбулося в 1991 році у військовій частині.

"Мова риб" - другий альбом групи "Скрябін", який вийшов в 1993 році (ще рік він пролежав на полицях єдиної тодішньої студії у Львові). Оригінальна платівка виходила тільки на касетах, але саме на ній вперше був присутній техно-стиль, який був популярний в той час. Записаний на "Студії Лева" у Львові альбом став першим офіційно виданим альбомом "Скрябіна". На обкладинці зображений 3-річний Кузьма. Пісня "Щось зимно":

Восени 1994 року Кузьма, Ростик, Шура і Скряба переїхали в Київ, де впродовж семи ночей був записаний альбом "Птахи". Пісня "Птахи":

Альбом "Птахи" був першою роботою, яка принесла групі популярність по всій Україні. З періоду, коли цей альбом був записаний на студії "Нова", для групи почався новий період. Альбом вийшов на касетах навесні 1995 року (випуск фірми "Київ Eurostar") і восени на CD (фірма "Караван CD", яка взяла на себе всі витрати на запис), але композиції з нього вже з осені 1994-го почали з'являтися в різних хіт-парадах. До березня 1996 року було продано 600 CD і 4000 касет, з них майже 2000 тільки у Львові. Там миттєво з'явився піратський альбом "На небі".

У 1995 році на студії "Новий Простір", був записаний альбом "Молотов-20", який після швидкого розриву зі студією залишився невиданим. Музика в альбомі була, за словами учасників, "чистим авангардом", але публіка сприймала тільки старі і відомі пісні. Потім матеріал був переданий Террі без усякої надії на видання.

Альбом "Казки" записували півроку. Матеріал для платівки брали з усіх старих альбомів, крім "Мови Риб". Проект об'єднання багатьох музикантів відобразився в запрошенні до запису "Казок" великої кількості друзів музикантів. Під Новий 1997 рік альбом "Казки" у двох частинах був записаний і зведений. У той же час колектив займався перевиданням альбому "Мови Риб" на "Студії Лева". Передруковано з кращою якістю, альбом за змістом відрізняється на 50% від "львівської запису". Альбом вийшов одночасно з "Казками" але його не рекламували. Пісня "До смерті і довше":

23 травня 1997 року, сталося те, чого всі "скрябінці" давно чекали - за підтримки фірми "Dines Trade" в ДК Київського Інституту Інженерів Цивільної Авіації відбувся перший в історії групи сольний концерт. Він тривав близько двох годин, а на великому екрані час від часу плавали риби і з'являлися уривки старих фільмів.

24 жовтня у Львові презентували нові пісні: "Стриптиз", "Особистий Космос", "Медор" і кавер-версія на "Behind the wheel" групи "Depeche Mode" "Я твій пасажир". Вирішено, що альбом "Хробак" вийде у двох версіях - великий і скорочений. Пісня "Не треба":

Класичний склад групи "Скрябін" був майже незмінним до кінця 1990-их років. Починаючи з 2000-их, групу покинули Сергій Гера та Ростислав Домишевський. Постійним лідером впродовж всієї історії гурту Андрій Кузьменко.

Влітку 2000-го, після запису альбому "Стриптиз", музиканти посварилися між собою - пішли чутки про розпад "Скрябіна".

 

Та врешті музиканти дійшли згоди - Рой більше не виходитиме на сцену з гуртом, проте залишиться його директором. Кузьма з Шурою та сесійними "живими" музикантами досить швидко зробили альбом "Модна країна". Пісні "Бультер'єр" і "Зламані крила":

 

 

У 2001 році "Скрябін" знайшов нових покровителів у вигляді виборчого блоку "Команда озимого покоління" - до весняних виборів терміново був записаний та виданий альбом "Озімі люди", пілотований відразу п'ятьома відеокліпами. Заради цього відклали роботу над проектом осучаснених весільних пісеньок "Kozzzak Діско", над яким Кузьма працював ще від весни 2001-го. Його відео-реклама, під патронатом Олександра Пономарьова та продюсерського центру "З ранку до ночі", розпочалася в квітні. Пісня "Усталі":

Незабаром лейбл "Атлантік" перевидав доповнений альбом "Стриптиз +". Розвиток "Kozzzak Діско" остаточно загальмувався, щоб робота дарма не пропала, в листопаді 2002-го все той же лейбл "Атлантік" опублікував альбом як є.

Майже весь наступний альбом "Скрябіна" в лютому-березні 2003-го записував у Євпаторії на студії групи "Зурбаган" її лідер Павло Шевчук (Пікассо), а зводив його з продюсуванням Іллі Лагутенка, в лондонській "Mayfair Studios" Джон Хадсон. Компакт "Натура" в травні 2003-го випустив лейбл "Lavina Music". Шура ще брав участь у записі альбому, але напередодні його релізу стало відомо, що він взагалі залишає групу - грає в "Другій ріці" та допомагає Андрію Підлужному відновити проект "Нічлава". Пісня "Спи собі сама":

Своє 15-річчя вже оновлений Скрябін зазначив "Альбомом (1989-2004)" - переспівами старих і нових пісень.

Під час Помаранчевої революції, коли учасники Скрябіна підтримували різні політичні сили, після концерту Кузьми за провладні сили, Ростик і Шура публічно засудили вчинок Кузьми.

Кузьма почав творити кардинально іншу музику, ніж старий склад групи. 14 квітня 2005 року вийшов альбом "Танго", який став дуже успішним. Пісні "Люди як кораблі" і "Старі фотографії":

Утвердився новий постійний склад гурту: Антон - вокал, музика, тексти, Олексій Зволінський - гітари, аранжування, Костя Сухоносов - клавіші, аранжування, Костя Глитин - бас гітара, Вадим Колесніченко - барабани, а згодом і Олена Розумна - бек-вокал. Альбом "Гламур", який вийшов 14 вересня 2006 року, продався тиражем 70 тисяч примірників. Пісні "Кольорова" і "Падай":

20 травня 2007 року відкрився новий, значно перероблений офіційний сайт групи. 27 липня 2007 року вийшов альбом-проект латиноамериканських версій кращих хітів групи - "Скрябінос Muchachos".

Новий альбом гурту Скрябін "Про любов" був виданий 22 листопада 2007 року. На пісні "Хлопці Олігархи", "Шматка" і "Мумітроль" були зняті кліпи (останній був офіційно заборонено на телебаченні за аморальний зміст пісні). У січні 2008 року Олена Розумна покинула групу з метою створити власний проект.

Новий альбом групи під назвою "Моя еволюція" вийшов у грудні 2009 року. Були зняті кліпи на композиції "Тепла зима", "Кинули", "Випускний", "Пусти мене" і "Квінти". На підтримку альбому був організований концертний тур по містах України. У листопаді 2010 року вийшов "Андріївський Unplugged" - запис виступу на студії радіо "Львівська Хвиля".

У квітні 2012 року вийшов новий альбом "Радіо любов", в який увійшли 10 композицій. Також було випущено обмежене спеціальне видання альбому, куди увійшли ще 7 бонус-треків, а також відзняті відео на пісні "Говорили і курили", "Місця щасливих людей" і "Мамо". Тоді ж виходить сольний проект Кузьми під назвою "Злий репер Зеник", який поширювався безкоштовно через Інтернет.

5 липня 2013 року, в Києві в Зеленому Театрі відбулася прем'єра нового альбому гурту Скрябін під назвою "Добряк". Пісня "Добряк":

Новини за темою

  • 02.02.2015

Новини за темою

"25" - 20 студійний альбом групи "Скрябін", вийшов 4 квітня 2014. Випущений спеціально до ювілею групи - 25 років. Альбом - це такий собі збірник старих і нових популярних пісень групи. Цей диск приділяє велику увагу фанам групи. Цифри 25 по центру альбому складаються з великої кількості фотографій фанатів. Також фанам присвячена пісня "Спасибі Люди". Пісню "Історія" Кузьма написав під час Евромайдана. Разом з аудіо вийшов відеокліп, який складається з різних фрагментів тодішніх зимових подій.

Інші проекти, в яких брав участь Кузьма:

У 2006 році Кузьменко показав себе як талановитий письменник після видання його власної книги-автобіографії "Я, Побєда і Берлін". Вона мала шалену популярність, кілька разів перевидавалася.

У 2009 році створив групу "Пающіє труси", допоміг здобути популярність гурту "Дзідзьо". Того ж року був членом журі літературної премії "Книга року Бі-Бі-Сі".

У 2014 році допомагав військовим в зоні АТО на сході України.

У жовтні 2014 запустив власне інтернет-радіо під назвою "S. R. A. K. A.", на якому, за його словами, грала музика, яку він слухав в машині.

2 лютого 2015 року близько 8:20 загинув в автокатастрофі біля села Лозуватка Криворізького району Дніпропетровської області. Того ж дня прес-служба департаменту Державної автомобільної інспекції МВС України повідомила, що, за попередніми даними, сталося зіткнення позашляховика, в якому знаходився співак, і вантажного автомобіля. Від отриманих травм Андрій Кузьменко загинув на місці. Напередодні його група дала концерт у Кривому Розі.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>