Житло на місці ринку. Як забудовують історичний ареал Києва

"Народна прокуратура" розбиралася, наскільки законним є будівництво на місці "Сінного ринку" в центрі Києва

Житло на місці ринку. Як забудовують історичний ареал Києва
112.ua

Юлія Макаренко

Журналіст

"Народна прокуратура" розбиралася, наскільки законним є будівництво на місці "Сінного ринку" в центрі Києва

Київ, вулиця Бульварно-Кудрявська (до 2014 р. вул. Воровського). Уздовж дороги в шаховому порядку старі 4-поверхові споруди чергуються з новобудовами. У будинку під номером "15" розташувався відділ продажів житлового комплексу "Ярославів Град". Об'єкт, який будують на місці "Сінного ринку", обіцяють здати і ввести в експлуатацію в четвертому кварталі 2019 року. Так виглядала територія, коли ринок функціонував.

Народна прокуратура

А таким обіцяє здати проект забудовник.

Народна прокуратура

Громадськість та місцеві жителі не раді новим гостям. Так як це історичний ареал міста, де апріорі не можна будувати будинки вище 27 метрів. Забудовник отримав дозвіл на 22 поверхи, а це вже 81 метр. У Міністерстві культури підписали історико-містобудівне обґрунтування (ІМО), де зазначено, що будувати можна з тієї причини, що поруч вже є висотки.

А ось що з цього приводу думає експерт з проблем містобудування Георгій Могильний: "Історико-містобудівних обґрунтувань не існує в законодавстві України з моменту вступу в силу в 2011 році Закону про регулювання містобудівної діяльності. Є лише два органи, які можуть дозволити будівництво зазначених вище 27 метрів – це Верховна Рада, якщо змінить Закон, і Міськрада, якщо змінить Генплан. Всі інші органи можуть лише виконувати вже існуючі вимоги. Навіщо ІМО стверджувалося при забудові "Сінного"? Щоб створити видимість законності трикратного перевищення гранично допустимої висоти забудови".

З початком будівництва житлового комплексу на об'єктах культурної спадщини, які розташовані навколо, з'явилися тріщини. У будинках проживають люди, і вони дуже стурбовані тим, що можуть втратити своє житло.

Народна прокуратура

Таблички, які були прикріплені до визначних місць, залишилися лише в інтернеті.

Народна прокуратура

У відповіді на наш запит департамент Міністерства культури, в повноваження якого входить охорона об'єктів культурної спадщини, порадив звернутися до цього ж департаменту, але на місцевому рівні – Київської міської державної адміністрації. А на місцевому рівні нас знову послали в Міністерство культури.

Народна прокуратура

Народна прокуратура

Це не єдина проблема земельної ділянки, де будують житловий комплекс "Ярославів Град". Цільове призначення землі залишилося ринковим – "Для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури".

У цьому можна переконатися, якщо відкрити державний земельний кадастр.

Народна прокуратура

Але в документах забудовника, які свідчать про право власності на ділянку, зазначено зовсім інше цільове призначення – "Для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельно-офісно-житлового центру з підземним паркінгом та для знесення існуючих будівель". Таке цільове призначення не можна знайти в класифікаторі видів цільового призначення землі затвердженим Кабінетом Міністрів України. Тобто його просто не існує.

"Міністерство юстиції через неправомірні реєстрації займається шахрайством. Персонально за це відповідає Міністр і їм призначені реєстратори", - прокоментував ситуацію експерт з державного управління та містобудування Віктор Глеба.

Народна прокуратура

Забудовнику за логікою повинні були відмовити у видачі дозвільної документації. Тобто неіснуюче цільове призначення землі, яке зазначено в документах, повинні були помітити в департаменті містобудування та архітектури КМДА. Ну, якщо вже там не помітили, то в Державній архітектурно-будівельній інспекції (ДАБІ). Згідно із Законом про регулювання містобудівної діяльності містобудівний орган повинен перевірити наміри забудовника відповідно до діючої містобудівної документації. Серед містобудівної документації - Генеральний план, який розробляється раз на двадцять років.

Територія, де ведеться будівництво, згідно з документом відзначена червоними лініями. Тобто призначена для громадських споруд. Навколо ринку лінії помаранчеві. Це означає, що дозволено середні і малоповерхові забудови. Але ніяк не будинки, висота яких 81 метр.

Народна прокуратура

Незважаючи на порушення, будівництво триває в шаленому ритмі. На вихідні і свята, і навіть ночами. Залишається лише надія на те, що крапку в цій боротьбі поставить справедливе розслідування детективів Національного антикорупційного бюро України.

Юлія Макаренко, журналіст програми "Народна прокуратура"

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів