banner banner banner banner

Зарплати служителів Феміди: Скільки офіційно заробляють високопоставлені українські судді

112.ua продовжує інформувати читачів щодо заробітних плат чиновників, від яких безпосередньо залежить життя мільйонів українців

Зарплати служителів Феміди: Скільки офіційно заробляють високопоставлені українські судді
insight-ukraine.org

Юрій Годован

Журналіст, 112.ua

112.ua продовжує інформувати читачів щодо заробітних плат чиновників, від яких безпосередньо залежить життя мільйонів українців

Судову гілку влади в Україні традиційно на словах намагаються відокремити від інших, підносячи суддів як людей, незалежних від політичних процесів всередині країни. Заяви про необхідність і плани реформувати суди в Україні лунають регулярно від керівників держави, водночас не є рідкісними корупційні скандали, пов'язані зі служителями Феміди. Один з яскравих прикладом такого - історія із суддею Чаусом, який запам'ятався українцям зберіганням грошей (до речі, не зовсім законно зароблених) у скляних банках, а також втечею на територію сусідньої Молдови. За долею Чауса зараз стежить чи не вся країна, а тим часом 112.ua з'ясовує, скільки офіційно заробляють високопоставлені українські судді.

Нагадаємо, раніше ми вже писали про заробітні плати високопоставлених українських чиновників. За цими посиланнями можна прочитати про те, скільки заробляють керівники вітчизняних силових органів, мери українських міст, а також голови антикорупційних органів.

Для порівняння сьогодні ми взяли 5 провідних судів: Верховний і Конституційний, Вищий адміністративний і Вищий господарський, а також Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Конституційний суд України (КСУ)

Конституційний суд України. Архівне фото Фото з відкритих джерел

Конституційний суд є в Україні єдиним органом конституційної юрисдикції, основний завданням якого є гарантування верховенства Конституції на всій території держави. Свою повноцінну діяльність суд розпочав у 1996 році після ухвалення Конституції та нової редакції відповідного закону, незважаючи на те, що фактично створений він був у 1992 році.

Сьогодні КСУ складається з 18 суддів. Відповідно, рівну кількість до його складу делегують президент України, Верховна Рада і З'їзд суддів.

Новини за темою

Що стосується заробітних плат суддів, то в секретаріаті КСУ не надали конкретної інформації щодо фінансової винагороди служителів Феміди в лютому, обмежившись рамками виплачених сум. Так, розмір суддівської винагороди (як іменують зарплату в офіційній відповіді суду) склав від 28 тис. 355 грн до 50 тис. 392 грн. При цьому наголошується, що посадовий оклад всіх суддів КСУ в лютому склав 20,8 тис. грн.

"У п. 3 ч. 4. ст. 133 Закону № 2453, зокрема, визначено, що посадовий оклад судді Конституційного суду України встановлюється пропорційно до посадового окладу судді місцевого суду з коефіцієнтом 1,3. При цьому, згідно з ч. 3 зазначеної статті, посадовий оклад судді місцевого суду встановлено в розмірі 10 мінімальних заробітних плат", - йдеться в документі.

На сьогодні заробітна плата суддів КСУ крім окладу складається з доплат за вислугу років, перебування на адміністративній посаді в суді, за доступ до держтаємниці і науковий ступінь.

Інших складових закон не передбачає, наголосили у секретаріаті КСУ.

Верховний суд України (ВСУ)

Верховний суд України. Архівне фото Фото з відкритих джерел

Верховний суд України на сьогодні є вищим органом судової влади в державі. Основним завданням його діяльності є забезпечення однаковості в застосуванні правових норм. Також до повноважень ВСУ належить перегляд рішення судів касаційної інстанції та нижчестоящих судів, перегляд рішень Вищого адміністративного суду, подача конституційного подання до Конституційного суду про визнання неконституційним того чи іншого закону або нормативного акта, внесення подання про нездатність президента України виконувати свої повноваження за станом здоров'я. Крім цього, ВСУ займається узагальненням судової практики, яке має рекомендаційний характер.

Новини за темою

Заробітна плата голови Верховного суду України Ярослава Романюка в лютому склала 44 720 тис. грн, з урахуванням відрахованих податків йому було виплачено 35 тис. 999,06 грн. Середній розмір суддівської винагороди, нарахованої суддям ВСУ в лютому, склав 35 тис. 660,44 грн, а виплаченого - 28 тис. 706,61 грн.

Надбавки, передбачені законом для суддів ВСУ, є традиційними: за вислугу років, перебування на адміністративній посаді в суді, науковий ступінь та доступ до державної таємниці.

Вищий господарський суд України (ВГСУ)

Будівля Вищого госпсуду України. Архівне фото Фото з відкритих джерел

ВГСУ очолює систему господарських судів України. Законодавством передбачено, що Вищий госпсуд переглядає у касаційному порядку постанови місцевих та апеляційних господарських судів. Також ВГСУ вивчає і узагальнює судову практику, аналізує судову статистику і надає рекомендації та роз'яснення нижчим у вертикалі судам.

Голова ВГСУ Богдан Львів в лютому офіційно заробив 36 тис. 480 грн (включаючи доплати). Його заступникам Геннадію Кравчуку і Сергію Могилу було нараховано 41 тис. 803,08 грн і 27 тис. 648 грн відповідно.

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ)

Вищий адміністративний суд України Фото з відкритих джерел

Вищий адміністративний суд представляє в судовій системі України касаційної інстанції в адміністративних справах. До його структури входять три судові палати, а в підпорядкуванні перебувають дев'ять апеляційних адмінсудів, окружні адмінсуди в областях, Києві і Севастополі.

Новини за темою

Голова ВАСУ Олександр Нечитайло в лютому заробив на своїй посаді 37 440 тис. грн, однак після сплати податків отримав на руки 30 тис. 139 грн. Примітним є те, що його заступник Михайло Смокович у тому ж місяці заробив і отримав на руки аналогічну суму, відрахувавши, відповідно, стільки ж податків. Посадовий оклад керівників ВАСУ склав 19 200 тис. грн.

Премії, матеріальну допомогу та інші виплати у лютому їм не нараховували.

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ (ВССУ)

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ Фото з відкритих джерел

ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ являє собою суд касаційної інстанції для цивільних і кримінальних справ у системі судів загальної юрисдикції. Примітно, що ВССУ можуть ліквідувати в разі проведення в Україні судової реформи. Такий крок передбачено її планом, а повноваження цього суду планують передати Верховному суду України.

Новини за темою

Наразі Вищий спецсуд очолює Борис Гулько, зарплата якого в лютому склала 36 тис. 480 грн, у тому числі 6 566,4 тис. грн податку з доходу і 547,2 грн військового збору. Заступники Гулька мають таку заробітну плату: Станіслав Кравченко - 33 тис. 600 грн (відраховано 6 тис. 048 грн 504 грн відповідно), Марина Червінська - 29 тис. 760 грн (5 356,8 тис. грн і 446,4 грн податків відповідно). Премій та інших заохочень керівництво ВССУ минулого місяця не отримувало.

****

Таким чином, можна відзначити, що заробітні плати керівників вищих органів судової влади в Україні нижчі, ніж у керівників антикорупційних відомств і високопоставлених силовиків. У середньому їхні доходи є порівнянними з доходами мерів міст, але вищі, ніж зарплати народних депутатів.

Новини за темою

Юрій Годован

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>