Заправка у дворах: Під Києвом місцеві жителі заблокували скандальне будівництво АЗС

Махінації чиновників зі зміною цільового призначення земель в Україні часто стають причинами серйозних конфліктів: адже навіть якщо чиновника засуджує закон, земельна ділянка виявляється вже перепроданою в другі, а то й у треті руки. Така ситуація стала причиною серйозного протистояння між жителями садового товариства "Воїн-1" (що поряд з Гореничами під Києвом) з мережею автозаправок KLO, яка хоче побудувати на території товариства автозаправний комплекс. При виділенні землі було допущено безліч порушень – комплекс становить загрозу екології селища і водойми, яку включено в програму реабілітації інвалідів АТО, кажуть мешканці. Власне, на запрошення місцевої ініціативної групи ми і поїхали розбиратися, чому жителі так активно воюють з великою компанією

Заправка у дворах: Під Києвом місцеві жителі заблокували скандальне будівництво АЗС
112.ua

Петро Линник

журналіст

Махінації чиновників зі зміною цільового призначення земель в Україні часто стають причинами серйозних конфліктів: адже навіть якщо чиновника засуджує закон, земельна ділянка виявляється вже перепроданою в другі, а то й у треті руки. Така ситуація стала причиною серйозного протистояння між жителями садового товариства "Воїн-1" (що поряд з Гореничами під Києвом) з мережею автозаправок KLO, яка хоче побудувати на території товариства автозаправний комплекс. При виділенні землі було допущено безліч порушень – комплекс становить загрозу екології селища і водойми, яку включено в програму реабілітації інвалідів АТО, кажуть мешканці. Власне, на запрошення місцевої ініціативної групи ми і поїхали розбиратися, чому жителі так активно воюють з великою компанією

Розташоване на 22 км автодороги Київ - Чоп в адміністративних межах Гореницької сільської ради Києво-Святошинського району Київської області садове товариство "Воїн-1" - дачне селище, яке в минулому було підвідомчим Київському військовому гарнізону. Зараз тут 440 приватних забудованих дачних ділянок: добротні будинки, тиша, краєвид, мальовниче водоймище, включене в програму реабілітації інвалідів АТО.

112.ua

- Хлопці приїжджають до нас, ловлять рибу, - розповіла 112.ua уповноважена від громади "Воїн-1" і вже майже 15 років як жителька цього дачного селища Тетяна Святенко.

Тетяна Святенко 112.ua

Прогулюємося з моєю співрозмовницею вздовж водойми: добротні лавки, столи для пікніка, дитячий майданчик. Все зроблено дбайливими руками жителів селища. Але переходимо до справи.

112.ua

112.ua

"Ми дуже стурбовані тим, що відстань комплексу, який будує тут "Автобансервис" (компанія пов'язана з KLO), до водойми становить усього 480 метрів, що є порушенням державних будівельних норм (ДБН), згідно з якими відстань повинна бути не менше 1 км", - говорить Тетяна Святенко. За наявною у жителів селища інформацією, KLO планують, що в складі комплексу крім заправки бензином і автогазом буде мийка та автостоянка для вантажних і легкових автомобілів.

"Розумієте, це тільки кинути все доведеться і виїхати звідси. Тут відпочивати не можна буде. Все, що буде проливатися з пістолета при заливці люків з бензовозів, все це буде в нас. Ці пари важкі, всі вихлопні гази будуть осідати у нас", - діляться з нами своїми побоюваннями та інші жителі селища.

У прес-службі KLO на питання 112.ua, чи справді до складу комплексу будуть включені заправки бензином і автогазом, мийка і стоянка для великовантажних автомобілів, відповіли, що "після переговорів з жителями "Воїн-1" готові піти на компромісні рішення". Також уточнили що у зв'язку з позицією громадськості селища "будівництво не ведеться": "Склад проекту АЗК і терміни будівництва будуть залежати від результату переговорів з громадськістю із "Воїн-1".

Будівництво АЗК планують на двох земельних ділянках по 0,25 га. З одного боку вони межують з автодорогою М-06 Київ - Чоп, а з іншого боку з садовим товариством "Воїн-1". Цікаво, що по інший бік дороги, буквально в 80 метрах, стоїть заправка "Глуско". Проти неї місцеві жителі нічого проти не мають. Мабуть, дорога тут – серйозний бар'єр від усіх напастей. На моє запитання щодо цього мені наводять свої аргументи.

На ділянках KLO буде побудована підпірна стіна заввишки п'ять метрів. Після насипання грунту на ній буде споруджено двоповерховий будинок майбутнього АЗК (V категорія складності). Примітно, що стіна буде розташована всього в 7,5 метрів під вікнами житлових будинків, що виходять на ділянку майбутнього будівництва. Люди побоюються, що весь бруд стікатиме до них у двори.

"Відстань від майбутнього АЗК до найближчих житлових будинків складає всього 8 метрів, тоді як згідно ДБН повинно бути не менше 50 метрів. Як таке може бути – заправна станція просто в житлових дворах? Якщо, не дай бог, що трапиться – вибух і немає половини селища", - говорять 112.ua обурені мешканці селища.

Вздовж ділянок, крім іншого, по всій довжині проходять трубопровід високого тиску, електрокабельні мережі, мережі спецзв'язку і "Укртелекому", також газорегуляторний пункт (ГРП).

112.ua

112.ua

І це не єдині причини занепокоєння мешканців селища "Воїн-1". У жовтні представники "Автобансервис" здійснили масову порубку дерев. Свіжоспиляні стовбури і зараз лежать всюди вздовж дороги. Дерева вирубали, знищивши лісозахисну смугу (0,25 га), яка передбачена для дороги I категорії і яка захищала селище від вихлопних газів з автодороги "Київ - Чоп". Цю ділянку "Автобансервис" взяв в оренду у "Київавтодору", як повідомили там. На лісозахисній смузі було знищено більше 50 дерев віком понад 50 років.

Крім того, дерева були знищені на двох ділянках по 0,25 га (близько 200 дерев) "Автобансервиса". Також на ділянці садового товариства "Воїн-1" вздовж паркану – 50 сорокарічних лип.

Жителі селища виходили з відкритим протестом вздовж дороги Київ - Чоп, щоб привернути увагу влади до проблеми.

112.ua

112.ua

112.ua

Відзначимо, що в силу особливостей розташування ділянок, на яких були знищені дерева, виникла загроза підтоплення дворів жителів ґрунтовими водами. Як відомо, одне дерево "вбирає" близько 40 літрів води. "Ґрунтові води, оскільки їхня ділянка (KLO) вище, всі йдуть до нас. У нас в колодязях, підвалах вода стоїть. Такого не було ні при сильних дощах, ні при снігопадах. Навесні багатьох просто затопить", - переживають люди.

- Зверніть увагу, на багатьох подвір'ях вже висять оголошення про продаж, - говорять 112.ua жителі селища.

Особливо багато таких оголошень на вулиці, розташованій навпроти ділянок для проекту.

- Люди готові продавати тут свої ділянки за безцінь і бігти. Вони ж розуміють, що якщо KLO побудує тут, прямо посеред селища, буквально у дворах у людей комплекс, це вб'є екологію селища, - пояснює 112.ua Тетяна Святенко.

За інформацією жителів селища, спочатку при виділенні землі особам, у яких потім "Автобансервис" придбав ділянки під будівництво, були допущені масові порушення. Земля виділялася 29 грудня 2012 року, у неробочий день. В цей же день було змінено її цільове призначення. Тоді ж в. о. голови Києво-Святошинської обласної ради Микола Шкаврон оформив через підставних осіб велику кількість інших рішень про виділення ділянок землі. Цільове призначення з сільськогосподарського змінювалося на інше. Чиновник поспішав, тому що з 1 січня 2013 року облради втрачали право розпоряджатися землею.

"По одному з епізодів, де ця людина вилучила з держвласності 350 гектарів землі (роздав на підставних осіб), він був засуджений на 5 років з відстрочкою терміну", - нагадала 112.ua Святенко.

Як відомо, Генпрокуратурою було встановлено, що у грудні 2012 року Шкаврон незаконно підписав розпорядження про скасування права на постійне користування земельних ділянок ДП "Науково-дослідний виробничий агрокомбінат "Пуща-Водиця" і про виділення земельних ділянок площею 360 гектарів і вартістю 373,9 млн грн у власність підставних осіб.

Жителі "Воїн-1" стверджують, що і придбані "Автобансервисом" земельні ділянки оформлялися з ознаками шахрайських дій. Зокрема, за ними не виготовлялися відповідні документи: проекти землеустрою, держакти, проекти землеустрою на зміну цільового призначення у встановленому законом порядку. Вони реєструвалися за розпорядженням Києво-Святошинської РДА. Зокрема, розпорядження на зміну цільового призначення №3798 від 29 грудня 2012 року, реєстрація кадастрового номера 3222482000:10:002:5096 та держакт на землю зроблені в один день, в суботу 29 грудня 2012 року, що є порушенням 1861 статті Земельного кодексу "Про порядок зміни цільового призначення".

Крім того, цільове призначення ділянок з "Для ведення підсобного сільського господарства" змінювалося на призначення "Для розміщення будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій" під час дії мораторію на продаж сільгоспземель і зміну їх цільового призначення, що згідно з підпунктом "б" пункту 15 Перехідних положень ЗК було заборонено законодавством.

Отримати коментарі в Київській обласній державній адміністрації нам не вдалося. На запит 112.ua прес-служба не змогла знайти відділ, який зміг би дати відповіді на питання щодо ситуації довкола будівництва АЗК KLO в селищі "Воїн-1".

Жителі селища вже звернулися до Києво-Святошинської прокуратури, яка порушила кримінальну справу щодо незаконного виділення земельних ділянок (внесено до ЄРДР 23 грудня 2017 року). Люди покладають на прокуратуру великі надії, бо якщо порушення будуть встановлені, згідно з нормами Земельного кодексу, ділянки, на яких буде вестися будівництво АЗК, може бути повернено в державну власність: "Немає землі, немає будівництва".

112.ua

У прес-службі KLO на запит 112.ua уточнили, що про порушення кримінальної справи їм нічого не відомо. "У нас такої інформації немає, тим більше, що нам цю ділянку не виділяли, ми її купили з цільовим призначенням під будівництво АЗК", - сказали в прес-службі автозаправної мережі. "Жителі "Воїн-1" готують своє бачення вирішення питання та умови, за яких можливе будівництво нашого об'єкта на нашій землі. У будь-який час ми готові сісти за стіл переговорів", - запевнили 112.ua у прес-службі KLO.

Мешканці селища "Воїн-1" наполягають на визнанні недійсним складеного Гореницькою сільрадою протоколу Громадських слухань щодо забудови земельної ділянки під АЗК KLO від 19 січня 2016 року. Вони стверджують, що протокол є сфальсифікованим, оскільки на громадських слуханнях не було жодного представника громади.

Питання 112.ua, наскільки для компанії принципово важливе будівництво АЗК в селищі "Воїн-1", прес-служба KLO залишила без відповіді.

Петро Линник

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>