banner banner banner

Юристи чи фінансисти? Яку освіту мають українські міністри

В Україні у розпалі вступна кампанія. Вчорашні школярі вибирають собі ВНЗ. Часом, зробити вибір досить складно, молоді люди сумніваються. Ми вирішили трохи допомогти. 112.ua вивчив, яку освіту отримали постмайданні міністри, люди, які повинні реформувати країну і привести її до світлого майбутнього. Загалом, ми не гарантуємо вам міністерський пост, якщо ви підете стопами міністрів, але хоча б спрямуємо - де потрібно отримувати диплом, щоб розраховувати на високий державний пост. До речі, деякі міністри навіть поділилися з нами спогадами про той час, коли вони були студентами. Кажуть, золоті були часи

Юристи чи фінансисти? Яку освіту мають українські міністри
Фото з відкритих джерел

Олена Голубєва

Журналіст, 112.ua

В Україні у розпалі вступна кампанія. Вчорашні школярі вибирають собі ВНЗ. Часом, зробити вибір досить складно, молоді люди сумніваються. Ми вирішили трохи допомогти. 112.ua вивчив, яку освіту отримали постмайданні міністри, люди, які повинні реформувати країну і привести її до світлого майбутнього. Загалом, ми не гарантуємо вам міністерський пост, якщо ви підете стопами міністрів, але хоча б спрямуємо - де потрібно отримувати диплом, щоб розраховувати на високий державний пост. До речі, деякі міністри навіть поділилися з нами спогадами про той час, коли вони були студентами. Кажуть, золоті були часи

Українські міністри переважно мають кілька освіт. Після регіонального університету часто вони закінчували ВНЗ у Києві або за кордоном. Після отримання інженерної освіти навчалися на юриста або економіста. Повинні зауважити, що було дуже цікаво відстежити саме першу вищу освіту міністрів, часом спливали несподівані факти, спеціальності. З цього приводу ми підготували невелику інфографіку.

112.ua

А тепер ознайомимося з міністерськими дипломами більш докладно.

Міністри-юристи

Два прем'єр-міністри в постмайданній Україні - й Арсеній Яценюк, який очолив уряд 27 лютого 2014 року, і нинішній Володимир Гройсман (прем'єр з 14 квітня 2016 року) - за освітою юристи.

Гройсман у 1999 році закінчив Вінницький інститут регіональної економіки та управління, отримавши кваліфікацію юриста за спеціальністю "правознавство". У 2000-2002 році у Міжрегіональній академії управління персоналом здобув кваліфікацію бакалавра права за напрямом підготовки "право". У 2002-2003 році Гройсман у цій же академії отримав кваліфікацію юриста за спеціальністю "правознавство" з кваліфікацією спеціаліст.

Арсеній Яценюк у 1996 році закінчив Чернівецький державний університет ім. Ю. Федьковича за напрямом "правознавство". Також він закінчив військову кафедру цього ж ВНЗ і є капітаном запасу, з військовою спеціальністю "артилерист-розвідник".

Обидва прем'єри мають дві вищі освіти. Гройсман у 2007-2010 роках закінчив Національну академію державного управління при президентові України, отримавши кваліфікацію магістра управління суспільним розвитком за спеціальністю "управління суспільним розвитком". Яценюк другу освіту здобув у Чернівецькому торговельно-економічному університеті, який закінчив у 2001 році за спеціальністю "облік і аудит". Він отримав кваліфікацію економіста з обліку та аудиту.

Арсеній Яценюк також захистив кандидатську дисертацію в Українській академії банківської справи на тему "Організація системи банківського нагляду і регулювання в Україні". З 2004 року він кандидат економічних наук.

Юридичну освіту має і міністр юстиції Павло Петренко. У 2001 році (на п'ять років пізніше Яценюка) він з відзнакою закінчив той же ВНЗ, що й екс-прем'єр-міністр - Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича. У 2004 році Петренко закінчив Українську академію зовнішньої торгівлі при Міністерстві економіки України за спеціальністю "менеджмент зовнішньоекономічної діяльності". Він магістр права, кандидат юридичних наук.

Чернівецький національний університет ім. Федьковича за спеціальністю правознавство закінчив і екс-міністр інфраструктури (з 2 липня 2015 року керівник фракції "Народний фронт") Максим Бурбак. За даними ЗМІ, старший брат Бурбака був однокласником Арсенія Яценюка, який навчався у ВНЗ.

Юридичну освіту має екс-перший віце-прем'єр міністр Віталій Ярема (з 27 лютого 2014 року по 19 червня 2014 року). Він закінчив Калінінградську спеціальну середню школу міліції МВС СРСР. У 1992 році – Національну академію внутрішніх справ України. Генерал-лейтенант міліції. Ярема має звання заслужений юрист України.

Крім того, відразу два постмайданні міністри агрополітики мають дипломи про юридичну освіту. "Свободівець" Ігор Швайка вищу освіту отримав у Харківській національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого, яку закінчив у 1998 році за спеціальністю "правознавство". Тарас Кутовий (нещодавно написав заяву про відставку) отримав кваліфікацію юриста зі знанням англійської мови в Академії служби безпеки, яку закінчив з відзнакою в 1997 році.

Також Кутовий у 1998 році отримав базову вищу освіту в Київському національному економічному університеті за напрямом підготовки "міжнародна економіка" (кваліфікація – бакалавр зі знанням іноземної мови).

У 2002 році Кутовий закінчив українсько-швейцарський "Міжнародний інститут менеджменту" за спеціальністю "менеджмент зовнішньоекономічної діяльності", кваліфікація – спеціаліст з управління зовнішньоекономічною діяльністю. У 2015 році він отримав диплом кандидата наук Київського національного університету ім. Тараса Шевченка за спеціальністю "світове господарство і міжнародні економічні відносини", отримав наукову ступінь кандидата економічних наук.

Аспірантуру юридичного факультету у 1994 році закінчив міністр молоді та спорту Ігор Жданов. До цього в 1992 році з відзнакою закінчив історичний факультет Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

До речі, з Ждановим нам вдалося поговорити про його студентське життя. Міністр розповів 112.ua, що одружився з однокурсницею після третього курсу. Під час навчання підробляв заступником коменданта гуртожитку, що "давало можливість відчувати себе більш-менш незалежно, тому що була ще стипендія". Жили в гуртожитку, але не в малосімейці, а у звичайній кімнаті, такі кімнати називалися "трійками", розповів Жданов. "Я сам приймав рішення куди вступати, батькам сказав, звичайно. Я хотів займатися політикою, тому обрав політичну історію на історичному факультеті Київського національного університету ім. Т. Шевченка. І я хочу сказати всім випускникам, можливо, крамольну річ – не слухайте батьків, слухайте себе. От куди вам подобається, туди й вступайте", - сказав міністр.

На питання, чи не впливав міністр на вибір своїх двох дітей, відповідає, що в "одному випадку застосував адмінресурс, а в другому випадку все було дуже м'яко". Адмінресурс довелося застосувати щодо доньки, яка хотіла вступати на журналістику, але Жданов і його дружина її від цієї затії відрадили. У підсумку, донька міністра вирішила стати архітектором.

За фахом юрист, офіцер з вищою військово-політичною освітою, вчитель історії і суспільствознавства міністр соціальної політики Андрій Рева. У 1987 році він закінчив Ленінградське вище військово-політичне училище ППО, а в 2004 році - Міжрегіональну академію управління персоналом.

Ще один юрист - міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш. Він - випускник Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого.

За другою освітою юрист екс-міністр екології та природних ресурсів Андрій Мохник. За першою освітою він інженер-будівельник. За другою освітою юрист і екс-віце-прем'єр Олександр Сич. За першою освітою він-учитель історії та суспільствознавства.

Юристи також обидва постмайданні міністри Кабінету міністрів. Ганна Онищенко закінчила юрфак КНУ ім. Т. Шевченка, а Олександр Саєнко - Національної академії державної податкової служби України.

А ось екс-міністр соціальної політики Людмила Денисова (народилася в Архангельську) у 1978 році закінчила Архангельське педучилище за спеціальністю вихователь дитсадка, але в 1989 році отримала диплом Ленінградського держуніверситету за спеціальністю правознавство. А потім вже в 1995-му році закінчила Таврійський інститут підприємництва і права (факультет економіки, облік і аудит).

Міністри-технарі

Ціла низка нинішніх і колишніх міністрів навчалися в Київському політехнічному інституті. У 1998 році закінчив ВНЗ міністр фінансів Олександр Данилюк. Також він навчався в Київському інституті інвестиційного менеджменту (закінчив у 1995 році зі спеціалізацією інвестиційний менеджер). У 2001 році закінчив Бізнес-школи Університету Індіани (Indiana Universty Kelly School of Business, MBA).

Віце-прем'єр міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко у 1991 році закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю "автоматизовані системи управління", інженер; У 2006 році – Північно-західного університету в Іллінойсі Чикаго на курсі "Інноваційний менеджмент" у 2007 році Національний університет "Києво-Могилянська академія", Києво-Могилянську бізнес-школу, магістр бізнес-адміністрування (MBA). У 2008 році – Національний університет "Києво-Могилянська академія" за спеціальністю "Менеджмент організацій", менеджер-економіст. У 2009 році Зубко закінчив аспірантуру Українського НДІ "Проекстальконструкция ім. В Шимановського" в Києві, у 2012 році захистив дисертацію на тему: "Організаційно-технічні заходи щодо ефективності реконструкції стадіонів" у Харківському національному університеті будівництва та архітектури на кафедрі технологій і будівельних конструкцій, він кандидат технічних наук.

Випускниками Київського політеху є екс-міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан (диплом інженера-електрика, спеціаліста з електричних станцій), екс-міністр соціальної політики нинішній віце-прем'єр міністр Павло Розенко, а також відомий у історії з його викраденням автомайданівець та екс-міністр молоді і спорту Дмитро Булатов. Зараз Булатов отримує другу вищу освіту в КПІ на видавничо-поліграфічному факультеті (заочна форма освіти).

"Я скажу так – "політехівців" колишніх не буває. Я – технар. І я цим пишаюся. Дуже люблю гуманітаріїв, обожнюю їх, але сам я технар. Тому і КПІ. Мені казали, може, іди в юридичний, раптом ти там, в органах державної влади, за критеріями потрібно буде пройти. Ні, в юриспруденції я і зараз розумію базові речі, але я, швидше, побутовий юрист, далі аматорського рівня немає необхідності йти. Я - системник. Я будую системні управлінські конструкції в бізнесі, йшов до цього роками. І це те, що я хочу в собі розвивати", - розповів 112.ua Дмитро Булатов.

Він також згадав цікаву історію зі студентських років: "У нас був викладач, такий трохи суворий, і коли він приймав іспит, одногрупник взяв і закинув у щілину під дверима заліковку. Вирішив перевірити розповіді тих, хто вчився у нього (викладача) раніше, про те, що після такого прийому вона повертається з оцінкою. І вийшло! Після цього ще четверо студентів закинули свої залікові книжки, серед них і я, але викладач відкрив двері і порадив йти на вулицю підбирати заліковки, бо він їх викинув у вікно. Тобто, перший отримав п'ятірку, а нам довелося здавати цей предмет, причому у нас його приймали з особливою пристрастю, довелося вчити конспект практично напам'ять".

Нинішній глава МВС Арсен Аваков, (на посаді з 27 лютого 2014 року) має спеціальність інженер-системотехнік. У 1988 році він закінчив Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" за напрямом "автоматизовані системи управління".

Спеціальність "автоматизовані системи управління" має екс-міністр фінансів Олександр Шлапак (голова правління "ПриватБанку" після націоналізації). У 1982 році він закінчив Львівський політехнічний інститут.

За першою освітою фізик – міністр екології Остап Семерак. З 1989 по 1994 рік він навчався на фізичному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка. До "технарів" можна віднести і міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика, який закінчив фізичний факультет Львівського державного університету ім. Івана Франка (фізик). Також - випускника Одеського інженерно-будівельного інституту віце-прем'єр міністра Володимира Кістіона. Він отримав кваліфікацію інженера-будівельника за спеціальністю "водопостачання і каналізація". У 2008 році Кістіон також закінчив Одеський регіональний інститут державного управління при президентові України за спеціальністю "державне управління". Отримав кваліфікацію магістра державного управління.

"Велику роль у моєму навчанні зіграла, як не дивно, армія. Мене призвали служити відразу ж після першого курсу. Через два роки я повернувся на студентську лаву і тут зрозумів, для чого саме вчуся. На перший план вийшла мета – отримати знання. Оцінки відійшли на другий. А коли вчишся не для оцінок, а для знань, це відображається і в заліковці", - розповів 112.ua Володимир Кістіон.

Віце-прем'єр міністр також згадав, як за одну ніч зробив розрахунки для дипломної роботи: "Тоді ще писали вручну – комп'ютерів не було. Списав цілий зошит на 96 сторінок. Від керівника диплому – жодного зауваження по суті, всі розрахунки були правильними. Але йому здалося, що порахував все занадто швидко, тому що ніхто ще з однокурсників не приніс (роботу). Тому він просто дав мені нові дані, щоб я перерахував все спочатку. А потім зробив "втик" за помарки. Я йому кажу: "Ну не можу я писати чисто!". Коли прийшла ідея і її потрібно якнайшвидше записати, немає часу виписувати красиво". Але все завершилося добре, я захистив диплом".

Глава МЗС Павло Клімкін отримав освіту в Росії. У 1991 році він закінчив Московський фізико-технічний інститут, факультет аерофізики і космічних досліджень за спеціальністю фізика та прикладна математика. Слід зазначити, що й народився майбутній глава МЗС Росії у Курську в 1967 році, але в Україні живе з 1974 року, з 1979 року в Києві.

Міністри-гуманітарії

Гуманітарну освіту має Євген Нищук, який займав у Кабміні з невеликою перервою двічі посаду міністра культури (з 27 лютого 2014 по 2 грудня 2014 року, а потім знову з 14 квітня і понині). Він закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення імена Івана Карпенка-Карого (майстерня народної артистки Валентини Зимньої).

Віце-прем'єр міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе закінчила Український державний педагогічний університет ім. М. Драгоманова та отримала диплом спеціаліста з відзнакою за спеціальністю "дефектологія". А пізніше отримала ступінь бакалавра і магістра з міжнародних відносин референта-перекладача з англійської мови Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Також Климпуш-Цинцадзе навчалася в Державному університеті штату Монтана (США) на відділенні міжнародних відносин, роком раніше – на курсі "Історія України. Українська література" у літній школі при Гарвардському українському дослідному інституті Гарвардського університету (США).

Віце-прем'єр міністр, екс-міністр культури В'ячеслав Кириленко закінчив філософський факультет Київського університету імені Т. Шевченка. Також аспірантуру Київського університету ім. Т. Шевченка, з 1997 року він кандидат філософських наук.

Зауважимо, що гуманітарну освіту має й екс-міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі. Він закінчив історичний факультет Тбіліського державного університету. У 1993 році – школу державної служби імені Роберта Вагнера Нью-Йоркського університету з магістерським ступенем.

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак за другою освітою – політолог. Він став магістром політології після закінчення Національного університету "Києво-Могилянська академія". Кандидат політичних наук і екс-міністр закордонних справ Андрій Дещиця. Він закінчив Львівський державний університет імені Івана Франка в 1989 році. Потім - Альбертський університет (Едмонтон, Канада), кандидат політичних наук.

Низка міністрів, наприклад, отримували спочатку гуманітарну, а потім економічну освіту. Так, екс-міністр інфраструктури Андрій Пивоварський закінчив Київський національний університет ім. Т. Шевченка, ставши магістром історії, а в 2003 році отримав ступінь магістра з міжнародного бізнесу та фінансів Fletcher School, Tufts University (США).

Міністр інформаційної політики Юрій Стець, який подав недавно у відставку, у 1996 році закінчив Чернівецьке училище культури та отримав спеціальність "народна художня творчість", кваліфікація керівник фольклорного ансамблю, організатор культурно-дозвільної діяльності, а потім закінчив Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", отримав базову вищу освіту за напрямом підготовки "Менеджмент" та кваліфікацію бакалавра з менеджменту. У 2011 році Стець закінчив Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", отримав повну вищу освіту за спеціальністю "менеджмент зовнішньоекономічної діяльності" та кваліфікацію менеджера-економіста.

Екс-міністр екології та природних ресурсів Ігор Шевченко навчався на історичному факультеті КНУ ім Т. Шевченка та в Інституті міжнародних відносин КНУ, а пізніше в Лондонському інституті цінних паперів 1998 році, Академії Європейського права Європейського університету 1995 році, Державному університеті штату Міннесота 1996-1997 рр., Єльському університеті (2006 року) (спеціальна всесвітня програма лідерства), Гарвардському університеті (2007 року), Школі державного управління імені Джона Кеннеді (програма "Глобальне лідерство та громадська політика XXI століття).

Міністр освіти і науки Сергій Квіт закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Т. Шевченка. Там же захистив кандидатську дисертацію. Потім він захистив докторську дисертацію. У 2001 році став доктором філософії в Українському вільному університеті в Німеччині (Мюнхен), після цього навчався в Києво-Могилянській бізнес-школі (модуль "Стратегія в умовах турбулентності"), ще два модулі в цій бізнес-школі пройшов в 2005 і 2011 роках.

Міністри-економісти

Економістом у Кабміні можна назвати кожного другого міністра. Серед других, третіх освіт у багатьох вказано економіку або фінанси. Але є й ті, у кого перша освіта була економічною.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян закінчив Львівський національний університет ім. Івана Франка, а в 2001 році – Національний університет "Львівська політехніка" за спеціальністю фінанси, міжнародні відносини, економіка та підприємництво.

Екс-міністр аграрної політики Олексій Павленко закінчив економічний факультет Києво-Могилянської академії. Також він здобув кваліфікацію спеціаліста з фінансів у Міжнародному центрі приватизації (Міжнародний інститут бізнесу) і ступінь магістра в галузі менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Української академії зовнішньої торгівлі. Отримав ступінь МВА у Школі бізнесу Університету Nyenrode (Нідерланди). Павленко – кандидат економічних наук. Тема його дисертації: "Регулювання імпорту м'яса і м'ясопродуктів в умовах формування євроінтеграційних процесів".

"Напевно, більше, ніж якась конкретна подія зі студентського життя, запам'ятався і залишив позитивні спогади сам принцип навчання в Могилянці, де до кожного з нас ставилися як до сформованих, дорослих і самодостатніх особистостей. Де власна думка й індивідуальні висновки кожного цінувалися навіть більше, ніж хрестоматійні першоджерела. Нам давали те, що потрібно для результативного навчання – свободу і можливості. При цьому важливо, що університет не вичерпувався академічними дисциплінами, він був ще й містком у реальне ділове життя, де отримані знання підкріплювалися досвідом. У цьому контексті запам'яталося перше цікаве стажування в міжнародній консалтинговій та аудиторської компанії "Делойт", яка дала практичне розуміння, для чого взагалі навчаєшся, для чого потрібні лекції, семінари", - розповів 112.uа Олексій Павленко.

Перший віце-прем'єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів закінчив математичний факультет Львівського державного університету імені І. Франка. Також він закінчив Національний університет "Львівська політехніка" за спеціальністю фінанси. У 2006 році захистив дисертацію та отримав науковий ступінь кандидата економічних наук. У 2007 році отримав вчене звання доцента кафедри маркетингу і логістики Інституту економіки і менеджменту Національного університету "Львівська політехніка", де в подальшому працював викладачем.

Цікаво, що за другою вищою освітою економіст-менеджер і міністр освіти та науки Лілія Гриневич. Вона закінчила Міжгалузевий інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів при ЛПІ. За першою освітою Гриневич біохімік-викладач. Вона закінчила ЛДУ ім. Франка.

Низка міністрів також отримали економічну освіту за кордоном. Так, екс-міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус навчався в університеті "Конкордія" в штаті Вісконсін (США). Екс-міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета (пішов у відставку 3 вересня 2014 року через 6 місяців після призначення) закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка з дипломом фахівця з економічної теорії. У 1994 році закінчив програму менеджменту в Міжнародному центрі Менеджменту (Будапешт). В 1995 році отримав ступінь МВА в бізнес-школі Університету Еморі (Атланта, США). Також закінчив програми управлінського розвитку в Гарвардській бізнес-школі, Інституті Стратегії Блакитного Океану в Бізнес-школі Insead, Міжнародній Китайсько-європейській бізнес-школі, а також Центрі розвитку лідерства Дж. Велша.

Екс-міністр фінансів Наталія Енн Яресько отримала ступінь бакалавра наук у приватному університеті Де Поля (Чикаго, штат Іллінойс) в області бухгалтерського обліку. У 1989 році – ступінь магістра державного управління в Школі державного управління ім. Кеннеді при Гарвардському університеті.

Екс-міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин у 1998 році закінчив Львівський державний університет ім. Франка, отримавши кваліфікацію спеціаліста з міжнародних економічних відносин, перекладача. У 2001 році отримав ступінь спеціаліста в університеті Віадріна у Франкфурті-на-Одері. У 2003 році ступінь МВА з міжнародних фінансів у школі бізнесу Канзаського університету (США).

Екс віце-прем'єр міністр Валерій Вощевський отримав освіту ще в СРСР: у 1977 році закінчив Київський інститут народного господарства за спеціальністю "економіка і планування матеріально-технічного постачання". У 1991 році – Всесоюзну ордена Дружби народів академію зовнішньої торгівлі за спеціальністю "міжнародні економічні відносини".

Міністри-медики і військовики

У ЗМІ раніше спалахнув скандал після того, як виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун публічно відмовилася показати диплом про вищу освіту. Крапку в історії поставила заступник спікера Верховної Ради Оксана Сироїд, яка оприлюднила копії документів про медичну освіту в. о. міністра. Так стало відомо, що Супрун має диплом університету штату Мічиган і ступінь доктора медицини. Згідно з даними на сайті Кабміну, в 1985 році Супрун закінчила Університет Уейна (США), Інститут вільних мистецтв і наук та отримала ступінь бакалавра природничих наук у сфері біології.

З 1985 року по 1989 рік навчалася в Університеті штату Мічиган, Коледжі медицини людини. Вона - доктор медичних наук, лікар. З 1989 року по 1990 рік була слухачкою проміжної річної програми резидентури в лікарні Oakwood у місті Дірборн у штаті Мічиган. У 1994-1995 році пройшла навчання в аспірантурі з мамографії і томографічної радіології в лікарні Генрі Форда в місті Детройт штаті Мічиган (США). Супрун має академічне звання: молодший клінічний професор.

Також вражає й освіта першого міністра охорони здоров'я у постмайданному уряді Олега Мусія, за профільною освітою - медика. Він закінчив Київський медичний інститут ім. О. Богомольця за спеціальністю "анестезіологія та реаніматологія". У 2001 році проходив навчання з реформування системи охорони здоров'я, організоване урядом Кракова. У 2005 році пройшов навчання на першому флагманському курсі "Реформування сектора охорони здоров'я і стабільне фінансування в Україні" школи охорони здоров'я Національного унівеситету Києво-Могилянської академії та Інституту Світового банку. У 2007 році за програмою "Створення законодавчих можливостей для фахівців соціальної сфери", підтриманої UDAID, пройшов навчання у Джорджтаунському університеті (Вашингтон, США). Також у різних країнах вивчав їхній досвід побудови і функціонування системи охорони здоров'я. У 2008 році після закінчення спеціалізації в Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П. Шупика отримав другу лікарську спеціальність "організація та управління охороною здоров'я".

Профільну освіту мають нинішній глава Міністерства оборони Степан Полторак і два його попередники. Міністр закінчив вище військове командне училище ім. С. М. Кірова, а також вищу Військову академію ЗСУ. Він – кандидат наук, професор.

Перший міністр оборони у постмайданному уряді Юрій Тенюх закінчив Ленінградське вище військово-морське училище імені М. В. Фрунзе. У 1994 році закінчив Інститут іноземних мов Міністерства оборони США. У 1997 році – факультет підготовки фахівців оперативно-стратегічного рівня Академії ЗСУ.

Замість Тенюха в. о міністра став Михайло Коваль. У 1971-1975 роки він навчався у Кам'янець-Подільському вищому військово-інженерному командному училищі ім. В. К. Харченка за спеціальністю "гірничий технік-маркшейдер". У 1990-му закінчив Військову академію ім. Фрунзе у Москві, у 1997 році закінчив Академію Збройних сил України. Після відставки Коваль був призначений заступником секретаря РНБО. З 17 лютого 2015 року він-перший заступник секретаря РНБО Олександра Турчинова.

І тільки Валерій Гелетей (обіймав посаду з липня 2014 року) закінчив Івано-Франківську спеціальну середню школу міліції, а також Українську академію внутрішніх справ. Професійний міліціонер.

***

Як бачите, насправді немає ніяких обмежень для людини, яка поставила собі найвищу мету. Можна вивчитися на історика, але стати міністром інфраструктури або екології. Головне – якість освіти й бажання вчитися. Міністри, з якими нам вдалося поговорити, радять вибирати університет так, щоб вам там було комфортно. Мабуть, з цим складно не погодитися.

Олена Голубєва

 

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>