З відкритих джерел
До старту Євробачення в Києві залишається трохи більше місяця: визначено локації, продаються квитки, учасники готують свої номери. Все, що потрібно знати про головну подію цієї весни, ми зібрали в нашому матеріалі.

Коли?

Півфінали пісенного конкурсу відбудуться 9 і 11 травня. Фінал - 13 травня. Попередній час початку прямих ефірів - 20:00, але він може коригуватися згодом.

Де?

Ареною шоу обрано Міжнародний виставковий центр у Києві. МВЦ - один з найбільших виставкових центрів України: загальна площа комплексу становить 58 000 квадратних метрів, а площа виставкових залів - 28 000 квадратних метрів. Цього достатньо для розміщення всіх об'єктів, необхідних для проведення Євробачення.

EBU

Також у МВЦ є 15 конференц-залів загальною площею 1700 квадратних метрів, а на території центру - 2500 паркомісць. З допомогою додаткових трибун арена здатна розмістити до 10 тис. осіб. Планований розмір сцени - близько 750 квадратних метрів. Прес-центр буде мати площу 4 тис. квадратних метрів.

Автор проекту сцени - німецький дизайнер Флоріан Відер. Концепція має форму кола і символізує перетворення України в центр Європи. Сцена дозволяє глядачам бути настільки близько до виконавців, наскільки це можливо.

eurovision.com

Хто бере участь?

Цьогоріч заявлено участь 43 країн, проте через заборону виступу конкурсантки з Росії Юлії Самойлової їх кількість може скоротитися до 42.

У першому півфіналі Євробачення-2017 виступлять:

Австралія - Іѕаіаһ з піснею "DonotComeEasy"

Азербайджан - DiHaj з піснею "Skeletons"

Албанія - Lindita з піснею "World"

Бельгія - Blanche з піснею "City Lights"

Вірменія - Artsvik з піснею "Fly With Me"

Греція - Demy з піснею "This is Love"

Грузія - Tamara Gachechiladze з піснею "Keep The Faith"

Ісландія - Svala з піснею "Paper"

Кіпр - Hovig з піснею "Gravity"

Латвія - Triana Park з піснею "Line"

Молдова - Sunstroke Project з піснею "Hey Mamma"

Польща - Kasia Moś з піснею "Flashlight"

Португалія - Salvador Sobral з піснею "Amar Pelos Dois"

Словенія - Omar Naber з піснею "On My Way"

Фінляндія - Norma John з піснею "Blackbird"

Чехія - Martina Bárta з піснею "My Turn"

Чорногорія - Slavko Kalezić з піснею "Space"

Швеція - Robin Bengtsson з піснею "I Cannot Go On"

Учасники другого півфіналу:

Австрія - Nathan Trent з піснею "Running On Air"

Білорусь - Naviband з піснею "Story of My Life"

Болгарія - Kristian Kostov з піснею "Beautiful Mess"

Данія - Anja з піснею "Where I Am"

Естонія - Koit Toome and Laura з піснею "Verona"

Ізраїль - IMRI з піснею "I Feel Alive"

Ірландія - Brendan Murray з піснею "Dying to Try"

Литва - Fusedmarc з піснею "Rain Of Revolution"

КЮРМ - Jana Burčeska з піснею "Dance Alone"

Мальта - Claudia Faniello з піснею "Breathlessly"

Нідерланди - OG3NE з піснею "Lights and Shadows"

Норвегія - JOWST з піснею "Grab The Moment"

Росія - Julia Samoylova з піснею "Flame is Burning" (найімовірніше, не виступить)

Румунія - Ilinca ft. Alex Florea з піснею "Yodel It!"

Сан-Марино - Valentina Monetta and Jimmie Wilson з піснею "Spirit of the Night"

Сербія - Tijana Bogićević з піснею "In Too Deep"

Угорщина - Грати Pápai з піснею "Origo"

Хорватія - Jacques Houdek з піснею "My Friend"

Швейцарія - Timebelle з піснею "Apollo"

Автоматично до фіналу проходять країни "Великої п'ятірки" і країна-господиня цьогорічного пісенного конкурсу. До них у фінальному шоу Євробачення-2017 додадуться по десять учасників з кожного півфіналу, які отримають найвищі бали за результатами глядацького та суддівського голосування.

У фіналі будуть представлені:

Велика Британія - Lucie Jones з піснею "Never Give Up On You"

Іспанія - Manel Navarro з піснею "Do It For Your Lover"

Італія - Francesco Gabbani з піснею "Occidentali's Karma"

Німеччина - Levina з піснею "Perfect Life"

Україна - O. Torvald з піснею "Time"

Франція - Alma з піснею "Requiem"

Як вибирають переможця?

Учасників оцінюють професійне журі та глядачі від всіх країн-учасниць конкурсу. Журі вибирає найкращу, на їх думку, пісню, якій віддає 12 балів, наступній – 10 балів і так далі. Така ж система з голосами глядачів: учасник, який набрав найбільшу кількість, отримує 12, наступний – 10. Бали від журі і телеглядачів підсумовуються, причому вони однаково важливі.

Починаючи з конкурсу 2016 року, результати голосування журі оголошуються окремо від результатів голосування телеглядачів. Спочатку спікери з усіх країн оголошують лише 12 балів від журі (бали від 1 до 10 показано на екрані). Після цього підраховують голоси телеглядачів. Ці голоси оголошуються вже ведучими конкурсу, починаючи з країни, яка отримала найменшу кількість балів, і закінчуючи країною з найвищою кількістю балів. Таким чином, переможець конкурсу стає відомим лише після закінчення оголошення голосів як від журі, так і телеглядачів.

Хто буде вести конкурс?

Ведучими Євробачення стали Володимир Остапчук, Олександр Скічко та Тимур Мірошниченко. Вперше в історії Євробачення конкурс вестимуть троє чоловіків. Остапчук та Скічко будуть партнерами на сцені, а Мірошниченко буде працювати в грін-румі.

НТКУ

Нещодавно з'явилася непідтверджена інформація, що до команди ведучих приєдналася співачка Ольга Цибульська.

Який слоган і логотип?

Гасло конкурсу - "Celebrate Diversity", що означає "Поважайте різноманіття". Логотип становить собою традиційне українське намисто, яке є не тільки давньою жіночою прикрасою, але й оберегом. Воно складається з великої кількості намистин, кожна з яких особлива.

Євробачення в Києві
КГГА

Як купити квитки?

Продаж квитків на Євробачення-2017 почався 14 лютого на сайті офіційного квиткового агента Concert.ua. Придбати квитки можна не тільки на два півфінали та фінал, але і на шість генеральних репетицій. На офіційному сайті продавця зараз немає квитків на прямий ефір другого півфіналу і гранд-фінал, але можна відвідати денні та вечірні шоу. Найдешевші квитки – 219 грн. Станом на 14 березня було продано 23 тис. квитків, половину з них купили іноземці.

Де відбудеться церемонія відкриття?

7 травня відбудеться церемонія відкриття "Євробачення". Червону доріжку розмістять біля Маріїнського палацу, поряд з будівлею Верховної Ради. Вона буде рекордно довгою - 265 метрів.

https://www.facebook.com/eurovision2017kyiv/

Червона доріжка буде вести всіх учасників події до місця проведення церемонії відкриття – до конгресно-виставкового центру "Парковий". На церемонії відкриття виступлять Джамала, Руслана, Олег Скрипка та гурт "Друга Ріка".

КВЦ "Парковий" також буде і місцем, де розташується Євроклуб. Він буде працювати з 1 по 14 травня. Перший тиждень - на одному поверсі, а з 7 травня, після церемонії відкриття - на двох поверхах. Він буде вміщати близько 3,5 тисяч відвідувачів.

Чи будуть фан-зони?

Євромістечко розміститься на Хрещатику і буде працювати з 4 травня по 14 травня. На цій локації в дні півфіналів і фіналу буде проходити пряма трансляція шоу на екранах і щодня діяти фудкорти, будуть проходити концерти і різноманітна розважальна програма.

Facebook Folk Ukraine

Фан-зона Євробачення-2017 на Софійській площі відкриється для відвідувачів пісенного конкурсу 30 квітня. Розміри майданчика складуть 200 на 200 метрів. Територію фан-зони вкриють спеціальним газонним покриттям, а біля пам'ятника Хмельницькому висадять 10 тисяч тюльпанів. Сцена буде виглядати як величезний телевізор – вся дзеркальна (розміри 26 на 16 м). Крім того, у фан-зоні буде встановлено триметровий мікрофон і арт-об'єкти з льоду.

Також повідомлялося, що фан-зона буде розміщена на Оболоні, в парку "Наталка".