banner banner banner

Маєте плани на вихідні? Тоді враховуйте лігочемпіонівський колапс в аеропортах Києва

Маєте плани на вихідні? Тоді враховуйте лігочемпіонівський колапс в аеропортах Києва
Фото з відкритих джерел

Олена Голубєва

Журналіст, 112.ua

Як будуть працювати аеропорти

До Києва 25-26 травня прилетить багато футбольних фанатів, які хочуть наживо побачити фінал Ліги чемпіонів, в якому зійдуться "Реал" і "Ліверпуль", або хоча б поринути у святкову атмосферу, що панує в Києві (деякі фанати "Ліверпуля" вже відчули українську гостинність). Свято — це добре, але якщо ви маєте заплановані справи в Києві або, ще гірше, – виліт до іншої країни, слід пам'ятати про можливі проблеми.

У головних аеропортах Києва, "Борисполі" та "Жулянах", ці два дні називають не інакше як критичними. "Гості Ліги чемпіонів використовують для прибуття єдиний вид транспорту – авіацію. Вони не скористаються ні автомобілями, ні залізницею. Відповідно, все навантаження з обслуговування іноземців, які приїжджають на захід, тепер на аеропортах", - розповідає перший заступник гендиректора ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" Євген Дихне.

Новини за темою

Уже 25 травня очікують приліт до аеропорту "Бориспіль" 12 чартерних рейсів із футбольними вболівальниками команд. Решта 77 (39 чартерів з уболівальниками "Реалу" і 38 – "Ліверпуля") прибудуть 26 травня. Вони почнуть прилітати з 4-ї ранку, а основне навантаження на аеропорт спостерігатиметься з 13:00 до 18:00. Останні підтвердження, авіаційною мовою "слоти", було видано на чартерні рейси 22 травня, повідомив Дихне. Тоді ж було сплановано роботу аеропорту.   

"Незважаючи на те, що всі рейси вже сформовано, якщо до аеропорту звернуться за підтвердженням додаткові чартери, їх також приймуть, але за умови, що це не будуть широкофюзеляжні літаки", - розповів Дихне.

І тут уже маємо першу проблему. Тисяча вболівальників "застрягла" в Ліверпулі, оскільки Київ відмовився приймати три чартери, пославшись на їхній розмір. "З глибоким співчуттям нам довелося скасувати три рейси до Києва. Через значну кількість рейсів до Києва аеропорт "Бориспіль" не зміг знайти час для літаків", - йдеться в заяві фірми World Choice Sports. "Ми отримали посадкові слоти від аеропортів Ліверпуля і Манчестера, ми подали заявки на слоти в правильному порядку і з правильними строками Києву. Ще раз підтверджуємо, що це проблема в Києва", - зазначив туроператор. Наразі тривають переговори для вирішення цього питання.

Крім 77 чартерів з уболівальниками, 26 травня до "Борисполя" мають прибути 265 регулярних рейсів і 70 рейсів бізнес-авіації. 27 травня ситуація буде не кращою у зв'язку з відльотом фанатів. В аеропорту "Бориспіль" прогнозують збільшення пасажиропотоку вдвічі, і кажуть, що до нинішніх 34 тис. пасажирів, яких зазвичай обслуговують протягом доби на приліт і відліт, додадуться ще як мінімум 32 тис. пасажирів.

Пасажири регулярних рейсів не повинні відчути прибуття чартерів, запевняють представники "Борисполя". "У нас розведено за часом обслуговування регулярних і чартерних рейсів. Також ми мали переговори з чартерними операторами в аеропорту "Бориспіль", щоб вони не забивали своїми рейсами до Єгипту і Туреччини піковий нічний час. Вони полетять в інший час", - пояснив Дихне. 

Незважаючи на те, що основний удар у зв'язку з проведенням у Києві фіналу Ліги чемпіонів УЄФА візьме на себе міжнародний аеропорт "Бориспіль", значним буде навантаження і на аеропорт "Київ" (Жуляни). "Наплив людей 25-27 травня очікують просто величезний. Кількість рейсів цими днями збільшено в чотири рази. Якщо зазвичай ми маємо 40-50 рейсів на день, то впродовж цих днів очікуємо до 200. Вже зараз ми багатьом чартерам, які хочуть прилетіти на ці дати, не підтверджуємо слоти. Ми просто не маємо місця, куди поставити повітряні судна", - розповів 112.ua голова ради директорів компанії "Майстер-Авіа" (управляє аеропортом) Денис Костржевський.

За його словами, уже тепер зрозуміло, що місць для стоянок літаків 26-27 травня не вистачатиме: "Усе заповнено. Заявлені рейси бізнес-авіації аеропорт буде приймати для висадки-посадки пасажирів. Після цього літак має якомога швидше вилетіти на стоянку до іншого місця. Пропонуємо такі, що розташовані неподалік, зокрема Гостомель".

На реєстрацію будуть черги

Євген Дихне поскаржився, що черг на реєстрацію в аеропорту "Бориспіль" уникнути не вдасться. "Інше питання, що ми докладемо максимум зусиль, щоб швидкість проходження формальностей в аеропорту була мінімальною", - запевнив він, підкресливши, що прибуття чартерних рейсів з уболівальниками жодним чином не вплине на процес реєстрації пасажирів регулярних і транзитних рейсів.

Як уже розповів Дихне, раніше аеропорт мав переговори з чартерними операторами і домовився, що 26-27 травня вони не будуть забивати піковий нічний час рейсами до Єгипта і Туреччини, а відправлять туристів в інший час. З іншого боку, процес буде організовано таким чином, що, якщо чартери, які перевозять уболівальників "Ліверпуля", не встигнуть відлетіти до 7-ї ранку 27 травня, їм доведеться чекати на відправлення до 11:30, поки не буде закінчено обслуговування регулярної програми. Справа в тому, що чартери з англійцями буде приймати термінал D, в якому працює базова авіакомпанія аеропорту "МАУ", а на її рейсах є ранковий пік транзитних пасажирів і вечірній. "Особливість обслуговування чартерних рейсів в аеропорту "Бориспіль" у тому, що ми маємо прийняти 26-го чартерні рейси, бізнес-авіацію до початку піку і відправити їх до початку ранкового піку в ніч з 26-го на 27 травня", - пояснив Дихне. Зазначимо, що для прийому чартерів з уболівальниками "Реалу" в аеропорту почав роботу термінал B, який досі не працював. Між терміналами щоп’ятнадцять хвилин курсуватиме шатл.

Туристичні компанії, які формували чартери на ЛЧ, були попереджені про те, що пасажири при прильоті обов'язково повинні мати при собі роздрукований посадковий талон на зворотний рейс і бути без багажу. Ці заходи, як розраховує Дихне, дадуть можливість прискорити процедуру проходження реєстрації, а також допоможуть уникнути черг. "Чи великі черги будуть? Це залежить від ритмічності роботи автотранспорту. Ми не прогнозуємо великих черг, плануємо, що зможемо налагодити ритмічну відправлення вболівальників", - зазначив топ-менеджер.

Якщо будуть значні скупчення людей на дні прильоту вболівальників, в аеропорту поставлять кулери з безкоштовною водою – 8 кулерів у терміналі B і 4 – у терміналі D. Також чергуватимуть медичні працівники. "Ми мобілізуємо всі наші ресурси, щоб максимально забезпечити комфорт людям", - запевнив Дихне. 

Черги біля стійок реєстрації, ймовірно, будуть і в аеропорту "Київ" (Жуляни). Денис Костржевський каже, що вони встигли до ЛЧ з реконструкцією, завдяки якій кількість стійок реєстрації в зоні прильоту було збільшено втричі. "Ми зробили все, щоб черг не було. У пікові дні намагалися зробити розклад прильотів і відльотів таким чином, щоб одночасно обслуговувати не більше 4 рейсів. Збільшили кількість співробітників на змінах, у тому числі нічних. Але черги біля стійок реєстрації цими днями, безумовно, будуть", - каже він. 

Алкоголь і безпека в аеропортах

Примітно, уболівальники "Реалу", котрі прибувають до "Борисполя", будуть мати нехай і незначну, але перевагу (чи навпаки?) перед колегами з Ліверпуля. У відведеному їм терміналі B алкоголь продавати не будуть. Під час проведення ЛЧ там буде організовано 6 нових точок громадського харчування, але в усіх будуть торгувати безалкогольними напоями. Водночас у терміналі D алкоголь залишать у всіх точках, які й тепер мають право ним торгувати. В аеропорту "Київ" запевнили 112.ua, що вимагати від торгових точок прибрати алкоголь на дні прильоту і відльоту гостей ЛЧ не будуть.

У "Борисполі" в обох терміналах організують безалкогольні фан-зони для вболівальників, які з якихось причин не зможуть одразу потрапити до України, наприклад, через проблеми з документами. У цих зонах для них буде встановлено плазми з діагоналлю 60 см, на яких можна буде дивитися ЛЧ.

В аеропорту визнають, що, незважаючи на те, що вболівальників буде розподілено у різних терміналах, ідентифікувати, яку команду підтримують люди, котрі летять регулярними рейсами, неможливо. З цієї причини на дні проведення фіналу ЛЧ в аеропорту готуються посилити вимоги до безпеки. Зокрема, на 14 рамок металошукачів більше (загалом 28). На зміні працюватимуть втричі більше, ніж зазвичай, людей, які забезпечують безпеку – це майже 400 осіб. Буде задіяно 18 додаткових кінологічних патрулів. Запевняють, що фаєри пронести через системи безпеки аеропорту не вдасться. Значно посилено наряди прикордонників та правоохоронців також в аеропорту "Київ" (Жуляни).

Кількість транспорту буде набагато збільшено

Уже 25 травня від аеропорту "Бориспіль" до станції метро "Бориспільська" курсуватимуть 5 автобусів, яких раніше на цьому маршруті не було. 26-го будуть аж 220 автобусів, частину з яких надали туристичні агентства, а частину – "Київпастранс". Автобуси, які зустрічатимуть біля терміналу B уболівальників "Реалу", будуть везти їх до палацу "Україна", а вболівальників "Ліверпуля" — до парку ім. Шевченка. Загалом у сполученні між містом та аеропортом 26 травня буде задіяно близько 400 автобусів, які раніше не курсували. Під стоянку автотранспорту в "Борисполі" на дні ЛЧ відведуть злітно-посадкову смугу. 

Новини за темою

Кількість таксі, які буде допущено на першу лінію, збільшиться до 200 автомобілів, порівняно зі 140 ліцензованими перевізниками, які зазвичай працюють в аеропорту. Як розповів 112.ua голова правління Всеукраїнської громадської організації "Українська таксомоторна асоціація" (УТМА) Андрій Антонюк, обов'язковою умовою для залучення додаткових таксі в аеропорт на дні фіналу ЛЧ було зобов'язання не підвищувати ціни. "На дні проведення фіналу ЛЧ ціни на таксі, що працюють на першій лінії у "Борисполі", не змінять: вони будуть такими самими, як учора або сьогодні. Тарифи встановлює аеропорт разом з перевізниками, і ціна кілометра є значно нижчою, ніж у "Жулянах" (10-12 грн/км порівняно з 25-30 грн/км)", - запевнив 112.ua Антонюк. Водночас у Києві, за інформацією голови УТМА, низка служб таксі запланувала підвищення цін. 

Тим, хто прилітають до аеропорту "Київ", Антонюк порадив замовляти таксі за телефоном: "У "Жулянах" контролю за роботою таксі немає. Там працює лише одна компанія-перевізник, яка сама собі встановлює тарифи, і вони завжди були найвищими в країні. У цьому аеропорту таксі є найдорожчим в Україні. Ціна на таксі в "Жулянах" становить не менше 25-30 грн за кілометр, тому в цьому аеропорту після прильоту, безумовно, краще замовляти таксі за телефоном".

"Питаннями виїзду з готелю від аеропорту на автобусах і таксі ми займатися не уповноважені, зона нашої відповідальності закінчується біля виходу з терміналу", - сказав 112.ua Денис Костржевський.

Очевидно, що людям, які волею долі купили квиток на літак на дні проведення фіналу ЛЧ у Києві, буде непросто. Незважаючи на запевнення керівництва аеропортів про те, що все буде добре, непогано б спланувати поїздку на реєстрацію з урахуванням усіх особливостей цього дня: бути готовим до заторів на дорогах, заторів у терміналах, черг на стійки реєстрації та завищених цін на таксі. Не виключено, що цими днями ціни в кафе аеропортів злетять ще вище, ніж ціни на апартаменти в Києві на дні фіналу. У "Борисполі", наприклад, запевнили, що впливати на цінову політику точок громадського харчування не збираються і підтримують чесну конкуренцію.

Олена Голубєва

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>