Яким буде світ без сигарет: IQOS 3 DUO офіційно представили в Україні

Наприкінці вересня нову модель IQOS презентували у столиці високих технологій – Токіо, а через місяць показали в Україні. Інтерес до систем нагрівання тютюну зростає з року в рік. Тільки за останній рік IQOS успішно пройшов найжорсткішу в світі сертифікацію американського FDA та відкрив продажі у США, а кількість користувачів ґаджету у всьому світі вже досягла 12 мільйонів. Уряди багатьох країн змінюють своє законодавство таким чином, щоб заохочувати курців відмовлятися від своєї звички, а якщо не кидати, то хоча б переходити з сигарет на менш шкідливі альтернативи – IQOS, інші системи нагрівання тютюну чи перевірені електронні сигарети. В Україні регулювання продуктів зниженого ризику для курців досі залишається під питанням

Яким буде світ без сигарет: IQOS 3 DUO офіційно представили в Україні
Презентація нового IQOS 112.ua

Олена Голубєва

Журналіст, 112.ua

Наприкінці вересня нову модель IQOS презентували у столиці високих технологій – Токіо, а через місяць показали в Україні. Інтерес до систем нагрівання тютюну зростає з року в рік. Тільки за останній рік IQOS успішно пройшов найжорсткішу в світі сертифікацію американського FDA та відкрив продажі у США, а кількість користувачів ґаджету у всьому світі вже досягла 12 мільйонів. Уряди багатьох країн змінюють своє законодавство таким чином, щоб заохочувати курців відмовлятися від своєї звички, а якщо не кидати, то хоча б переходити з сигарет на менш шкідливі альтернативи – IQOS, інші системи нагрівання тютюну чи перевірені електронні сигарети. В Україні регулювання продуктів зниженого ризику для курців досі залишається під питанням

Презентація нового IQOS

Щороку IQOS випускає на ринок нову модель. Новинка 2019 року називається IQOS 3 DUO. Зустріч для друзів IQOS влаштували у Києві в КВЦ Парковий. На презентацію особисто прилетів Кен Сігал – креативний директор рекламних агентств, що відповідали за маркетинг та рекламу Apple. Кен Сігал – свого роду жива легенда у рекламному бізнесі. Більше 12 років він працював пліч-о-пліч зі Стівом Джобсом, розробляючи комунікацію для продуктів Apple. Його перу належить знаменитий слоган "Think different" та ще знаменитіша буква "і" у назвах iMac, iPad, iTunes, iPhone. На презентації Сігал розповідав гостям про принципи простоти, які сповідують у Apple та про філософію розробки нових ґаджетів.

Новинку від IQOS презентував Міхаліс Александракіс, генеральний директор Philip Morris Ukraine. Міхаліс продемонстрував новий IQOS 3 DUO та поділився бізнес-результатами і планами компанії. Ми особисто побували на презентації та заразом поспілкувались з Міхалісом Александракісом.

Презентація нового IQOS 112.ua

Нова модель IQOS 3 DUO

IQOS 3 DUO – найдосконаліший пристрій у портфелі бренду. Головна його перевага – можливість без підзарядки використовувати два стіки поспіль, що має велике значення для колишніх курців сигарет. Раніше люди, що звикли курити по кілька сигарет за раз, скаржилися, що з IQOS доводиться чекати 3-4 хвилини після кожного стіка, поки ґаджет підзарядиться. З IQOS 3 DUO такої проблеми немає. 2 стіки можна використовувати без паузи.

"Як і в попередніх версіях IQOS, запускаючи нову модель, ми орієнтувалися на відгуки споживачів та на задоволення ключових потреб, про які знали, завдяки зворотному звязку".

Окрім того, розробникам ґаджету вдалося суттєво скоротити час для підзарядки тримача – віднині процес займає менше двох хвилин. У випадку, якщо користувач використав два стіки швидко, включається процес прискореної зарядки – від 10 секунд.

Продажі нової моделі стартували на офіційному сайті: iqos.ua

112.ua

Бізнес IQOS в Україні та світі

Кількість курців, що відмовляються від сигарет та переходять на IQOS, зростає дуже швидко. По всьому світу таких вже більше 12 млн. Експерти висловлюють думку, що IQOS зробив для здоров’я курців набагато більше, ніж усі міністерства охорони здоров’я разом узяті. В Україні користувачів IQOS вже півмільйона.

"Для нас однією з головних цілей є світ без сигарет. Кілька років тому наш CEO Андре Каланцопулос сказав, що в один прекрасний день ми, як компанія, маємо перестати продавати сигарети. І ми захоплені цією місією. Ми вітаємо у цьому напрямку і дії інших виробників, що займаються розвитком та пошуком альтернатив, нехай і наших конкурентів. На цьому шляху, нам, безумовно, необхідна підтримка з боку регуляторних органів та держави".

Курці віддають перевагу IQOS з різних причин. Для деяких найбільше значення має те, що при використанні IQOS у організм потрапляє значно менше шкідливих речовин. Для інших – питання гігієни. Це відсутність запаху диму у приміщенні, у диханні, на шкірі та одязі. Для когось – питання поваги до оточуючих. З IQOS немає пасивного куріння, а запах аерозолю слабший за сигаретний дим. Хтось цінує за зручність. IQOS можна використовувати майже де завгодно – вдома, у авто, у закладах. А хтось просто за дизайн та технологічність. Адже люди сучасного світу полюбляють розумні ґаджети.

З 2000 року PMI вже інвестувала понад 6 млрд євро у пошук альтернативи традиційним сигаретам, результатом чого стало створення IQOS. В компанії стверджують, що робота у цьому напрямку припинятися не буде.

"У сучасну еру hi-tech не може бути пауз у прогресі, інакше це деградація. Ми не зупинимося у пошуках найкращих рішень для наших споживачів, в удосконаленні існуючих товарів. Близько 400 наукових співробітників центру у Швейцарії, вчених, що створили IQOS, продовжують працювати, знаходити нові рішення для споживачів. І я маю сказати, що IQOS – не єдина платформа, що є у Philip Morris, ми працюємо ще над мінімум чотирма. Забігаючи наперед, скажу, що одна з них подібна JUUL (електронна сигарета з дозованою капсулою нікотиновмісної рідини, - ред.). Я впевнений, що незабаром наші нові продукти побачать світ та прийдуть до курців, які шукають кращу альтернативу сигаретам".

112.ua

Державне регулювання IQOS в Україні та світі

На сьогодні IQOS представлений на 51 ринку світу та нещодавно вийшов на ринок США (найближчий аналог, платформа glo в країні поки не представлена). 30 квітня федеральний орган США FDA (Food & Drug Administration), що приймає рішення щодо допуску до продажу нових товарів, продуктів харчування, медикаментів, тютюнових виробів, ветеринарних препаратів та кормів для тварин, після двох років розгляду видав дозвіл на продаж IQOS у Америці.

FDA підтвердили, що IQOS, електронна система нагрівання тютюну від Philip Morris International, дійсно виділяє значно менше шкідливих речовин у порівнянні з сигаретами, відповідає вимогам FDA щодо захисту громадського здоров’я та дозволена до продажу у США. Рішення було прийняте після ретельної перевірки. За два роки комітет з тютюнових виробів FDA провів декілька власних досліджень, проаналізував незалежні дослідження, а також запросив у PMI додаткові тести. На основі цієї інформації він дійшов відповідних висновків.

"Дозвіл на продажі IQOS у США багато значить для нас. Наша компанія перша з виробників систем нагрівання тютюну, хто отримав такий дозвіл. FDA це організація, що фундаментально підходить до питання допуску продуктів на американський ринок, і для цього їм потрібно чимало часу. Але у той самий час, хочу відмітити, що головний суддя нашого продукту це не FDA чи інші регуляторні органи або компанії. Наш головний суддя – наш споживач. І ми прислухаємося до їхніх відгуків, щоб зрозуміти, що ще як компанія можемо зробити для них".

У той час, як у США відкривають продажі IQOSт, а у Великобританії лікарі державних клінік офіційно рекомендують пацієнтам, що палять, переходити на менш шкідливі альтернативи сигаретам, в Україні досі немає законодавства, що визначає статус електронних пристроїв для курців.

Позиції законодавців розходяться. Деякі ратують за підхід Західної Європи та Японії – визначити особливу категорію для продуктів зниженого ризику для курців з м’якшим регулюванням, ніж у сигарет. Таким чином вони розраховують переконати курців, що не налаштовані кидати палити, хоча б перейти на менш шкідливі альтернативи. За оцінками експертів Великобританії, де цей підхід закріплений на державному рівні, така політика здатна значно покращити рівень громадського здоров’я навіть у короткостроковому періоді. І тим самим не лише підвищити якість життя громадян, але й понизити витрати держави та приватних осіб на вирішення проблем зі здоров’ям, викликаних курінням.

Інші хочуть бачити підхід Молдови – урівняти звичайні сигарети та електронні ґаджети. На підтримку такої позиції наводять один головний аргумент. За однакового нарахування акцизу на сигарети й електронні пристрої у бюджет потраплятиме більше податкових відрахувань. Економісти цей аргумент критикують – собівартість менш шкідливих альтернатив для курців значно вища за собівартість сигарет. Тут враховується праця вчених і дорогі високотехнологічні та безпечні матеріали. Якщо зрівняти акциз, менш шкідливі альтернативи будуть коштувати у рази дорожче сигарет. Звісно, дозволити їх собі зможуть лише багаті українці. Таким чином замість того, щоб підтримати технології, що знижують шкоду для громадського здоров’я, держава просто заблокує їх поширення.

Не можна не відзначити, що представники Philip Morris висловили серйозну стурбованість тим, що податкові ініціативи, що можуть бути затверджені парламентом уже найближчим часом, поставлять хрест на розвитку альтернатив традиційному курінню і повернуть тисячі споживачів менш шкідливого продукту до колишньої згубної звички. Зокрема, у випадку прийняття законопроекту №1210, будуть змінені підходи до оподаткування, що призведе до значного зростання цін на стіки для систем нагрівання тютюну.

"Що стосується підвищення майже у 4 рази податків на Heets для IQOS, наша позиція залишається незмінною – вже сьогодні багато курців в Україні, що регулярно вживали традиційні сигарети, перейшли на IQOS, і ми хочемо, щоб ця можливість зберігалася для інших курців. У випадку різкого підвищення податків та ціни на продукт, багато з них повернуться до колишньої, більш шкідливої практики куріння традиційних сигарет".

Олена Голубєва

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>