Як правильно вибирати пляжі в Єгипті та Туреччині. Поради туристам

Для відпочинку найпопулярнішими для українців є Єгипет та Туреччина. Відомо, що ці два напрямки можуть запропонувати туристам можливість вибору, на узбережжі якого з морів відпочивати. Тож і Єгипет, і Туреччина мають велику різноманітність пляжів на будь-який смак

Як правильно вибирати пляжі в Єгипті та Туреччині. Поради туристам
Фото з відкритих джерел

Ірина Шостак

Журналістка

Для відпочинку найпопулярнішими для українців є Єгипет та Туреччина. Відомо, що ці два напрямки можуть запропонувати туристам можливість вибору, на узбережжі якого з морів відпочивати. Тож і Єгипет, і Туреччина мають велику різноманітність пляжів на будь-який смак

Обираючи собі вдале місце для відпустки на узбережжі моря чи океану, варто звертати увагу саме на пляжі, які є одним з найголовніших критеріїв якісного відпочинку. Курорти Єгипту та Туреччини пропонують пляжі на будь-який смак: з пологим входом, пірсами, мілководдям для дітей, піщані чи галькові. Проте як з цього різноманіття обрати ідеальний за розташуванням і власними параметрами варіант для бажаного відпочинку?

Пляжі Туреччини

Новини за темою

Береги Туреччини омивають чотири моря: Чорне, Середземне, Мармурове та Егейське. Для того щоб обрати зручне місце для пляжного релаксу, Світлана Свириденко, керівник напряму Туреччина і Шрі-Ланка компанії JoinUP!, радить спершу вирішити для себе, яке узбережжя буде комфортнішим: піщане чи галькове. "Якщо турист хоче пісок — потрібно обирати пляжі Белека і Мармариса, якщо ж гальку — ідеально підійде Кемер або Аланія". Як зазначила Світлана, вибір пляжу залежить лише від самого туриста, тож він має просто описати пляж своєї мрії, і турагент зробить усе можливе, щоб відшукати потрібний варіант.

Наприклад, для тих, хто цінує моменти спокою та затишку, ідеальним варіантом стане пляж Капуташ, розташований далеко від великих населених пунктів, затиснутий в ущелині між високих скель у 20 км від міста Каш і 7 км від невеликого містечка Калкан. Пляж вважається одним із найкрасивіших місць Середземноморського узбережжя. Капуташ вкритий яскраво-золотистою дрібною галькою, його довжина становить 200 м, а ширина — близько 30 м. За рахунок відсутності натовпу туристів зберігається ідеальна прозорість води, її бірюзовий колір та чистота самого узбережжя. Пляж охороняється і є частиною природоохоронної зони. Дістатися узбережжя можна автобусом від міста Каш. Спуском до пляжу є довгі сходи. Вхід безкоштовний.

Один із найвідоміших пляжів Туреччини — Олюденіз, або "Блакитна лагуна" — подобається туристам саме через своє вигідне розташування: узбережжя тихої гавані, оточеної горами, які захищають пляж від сильних поривів вітру, а також залишають воду теплою і спокійною в період штормів. Пляж розташований у заповідній зоні неподалік від курорту Олюденіз, на відстані в 8,5 км від міста Фатхіє, тому вхід платний — 7 лір для дорослих (36 грн), 3,5 лір для студентів (18 грн) і безкоштовний для дітей. Відгуки про пляж Олюденіз неоднозначні: деякі туристи пишуть про красу узбережжя, де зустрічаються Егейське та Середземне моря, інші ж незадоволені каламутним кольором води та мурашником, який створюють групи туристів.

Пляж Олюденіз або "Блакитна лагуна" Фото з відкритих джерел

Теж популярним, проте не занадто багатолюдним місцем відпочинку є пляж Лара, розташований на відстані 12-18 км від Анталії. Це смуга піщаного екологічно-чистого узбережжя Середземного моря, що розкинулась на 12 км, тому навіть за умови великої кількості туристів дозволяє почуватися комфортно. Для тих, кому до вподоби активний відпочинок, неподалік від пляжу є парк Лара Кент і два водоспади: Дюден і Верхній Дюден. Дістатися пляжу можна автобусом з Анталії. Вхід безкоштовний.

Пляж Олімпос booking.com

Гальковий пляж Олімпос (99 км від Анталії) - ідеальне місце для молодіжного драйвового відпочинку: до пізньої ночі на узбережжі довжиною 4 км проводяться дискотеки. Незважаючи на таке бурхливе життя, пляж входить до списку найчистіших пляжів світу. Крім того, неподалік від узбережжя розташований Національний парк Олімпос, тому повітря тут насичене хвойними та морськими ароматами. Мандрівники з усього світу приїздять сюди не для того, щоб пожити у традиційному готелі. Зручними апартаментами для них слугують відомі пансіони tree house — невеличкі будиночки, розташовані на деревах. Дістатися пляжу можна автобусом з Анталії. Вхід коштуватиме близько 5 лір (26 грн). 

Для тих, хто не любить багатолюдні узбережжя, ідеальним варіантом стануть пляжі Принцевих островів (Мармурове море). Вони розташовані у 20 км від стамбульського берега, аі дістатися до них можна традиційними поромами, "морськими автобусами" чи "морськими таксі". Найвідоміші пляжі є платними. Зокрема, пляж Йорюк-Алі, розташований на найбільшому острові архіпелагу — Бюйюкада. Пляж гальковий, вхід буде коштувати приблизно 205 грн. Проте якщо є час і бажання, можна знайти й безкоштовні пляжі, де туристів буде менше.

Пляж Патара Фото з відкритих джерел

Ще один спокійний пляж - Патара на узбережжі Середземного моря, знаходиться на відстані 20 км від невеличкого курортного селища Патара. Можливо, через відсутність розвиненої інфраструктури або ж високі хвилі (які люблять серфінгісти) пляж не надто популярний серед туристів. Проте він має пологий зручний вхід у воду і чисте біле піщане узбережжя довжиною до 18 км. Дослідники знають цей пляж завдяки його цікавим мешканцям — гігантським черепахам, які радо складуть вам компанію на відпочинку. Дістатися пляжу можна автобусом від вокзалу в містах Фетхіє та Каш. Вхід платний, ціна варіюється залежно від того, якою є мета входу: відпочинок на узбережжі (від 7,5 лір — 39 грн, на 10 входів) чи прогулянка руїнами стародавнього міста Патара (від 15 лір — 78 грн).

Пляжі Єгипту

Країна вигідно розташувалася між водами двох морів: Середземного та Червоного. Туристи люблять приїжджати до Єгипту не лише через прославлені курорти та історичні пам’ятки, але й для того, щоб стати ближчими до підводного світу Червоного моря, який давно визнали національним надбанням країни.

Новини за темою

І хоча кращими місцями для дайвінгу в Червоному морі по праву вважають бухти Макаді-Бей (30 км від аеропорту Хургади) та Рас-Ум-Сід (Шарм-ель-Шейх), пляж Махмея (острів Великий Гіфтун, Хургада) і заповідник Рас-Мохаммед (25 км від Шарм-ель-Шейху), не менш цікавими та вартими уваги дайверів є пляжі міста Мерса-Матрух, узбережжя Середземного моря. Пірнувши в ці глибини ви не знайдете такої ж різнобарвної краси підводного світу, як у Червоному морі, картинка буде сірою, проте не менш цікавою, адже на дні можна побачити ціле кладовище затонулих військових суден.

Ідеальним для сімейного відпочинку стане пляж Харам (узбережжя Середземного моря) — найбільший пляж курорту Мерса-Матрух на відстані 17 км від міста. Пологий вхід у воду, білий м’який пісок та великі масштаби роблять його комфортним місцем для відпочинку з дітьми. Дістатися пляжу можна від курорту автобусом. Вхід безкоштовний.

Пляж Клеопатри Фото з відкритих джерел

Ще одне популярне місце для комфортного відпочинку неподалік від міста Мерса-Матрух (7 км) на узбережжі Середземного моря — пляж Клеопатри. Він розташований у бухті, закритій з усіх боків валунами. Пляж відомий не лише своїм вигідним розташуванням відносно історичних пам’яток (з пляжу можна пройтися до руїн одного з палаців Клеопатри або поніжитися у ваннах Клеопатри — заглибленні в скелях, де сонце нагріває морську воду), але й цікавими спостереженнями туристів щодо води — вона змінює колір від яскраво-блакитного до бірюзового. Дістатися пляжу можна машиною від курорту. Вхід безкоштовний.

Один із найдорожчих пляжів Хургади Дрім-Біч при готелі Elysees Dream Beach Hotel за плату в 100 єгипетських фунтів (156 грн) надає шезлонг, рушник та пляшку з водою. Пляж піщаний, має пологий спуск у воду та буде гарним місцем відпочинку для тих, хто любить багато танцювати, адже там постійно грає бадьора музика. Також на пляжі можна відпочити від піску та полежати на траві чи пограти у пляжний волейбол. Дістатися готелю можна машиною від туристичного району Хургади (Саккала).

Пляж Сафаги Фото з відкритих джерел

Тим, хто хоче не тільки відпочити, але й підлікуватися, допоможуть пляжі Сафаги (60 км від Хургади, курорт Сафага) — низка бухт з кристально-чистою водою, кораловими рифами та чорним піском, відомим на весь світ завдяки своїм цілющим властивостям. Пляжі також популярні й серед дайверів та серферів, адже на території курорту відкрито школи серфінгу та дайв-центри. Дістатися курорту можна автобусом з Хургади (від Старого міста). Вхід безкоштовний.

Пляжі Нувейби (курорт Нувейба, Синайський півострів) ідеально підійде для спокійного та затишного відпочинку, без танців та голосної музики. Пляжі піщані, золотистого кольору, вхід у воду пологий (в затоці напроти курорту є мілина). У місті, що живе розміреним життям, не так багато історичних пам’яток. Туристи можуть відвідати руїни невеликого форту Тарабін та завітати на його пляжі. Також однією з місцевих пам’яток є пляж дельфінів. Бедуїнська родина змогла приручити декількох дельфінів, тож тепер всі охочі можуть поплавати з ними в мілководній бухті. Дістатися міста можна автобусом з Міжнародного аеропорту Шарм-ель-Шейх.

Для тих, хто старанно збирав гроші на більш далекі й заможніші курорти для свого омріяного відпочинку під сонцем, пропонуємо 5 цікавих пляжів світу, що варті уваги.

Пляж Матира, о. Бора-Бора, Таїті Фото з відкритих джерел

Назва пляжу та місце розташування

Особливості

Чим зайнятися

Як дістатися з України

(Ціна варіюється залежно від сезону)

Пляж Ансе Лаціо

о. Праслен, о-ви Сейшельські

Найкращий пляж Сейшельських островів. Білосніжний пісок, пологий вхід у воду. Дерева токамака, що схилилися над океаном, створюючи тінь для відпочивальників. Часті зйомки для модних глянців

Снорклінг, занурення з маскою, ресторани

З Києва - від 2 пересадок

Можливі рейси: Київ - Стамбул, Стамбул - Мае, Мае - Праслен (обираєте зручний транспорт)

Ціна: від 20 000 грн

Пляж Матира

о. Бора-Бора, Таїті

Один із найкращих пляжів о. Бора-Бора. Вузька смуга білого піску та пальм омивається прозорою водою лагуни

Снорклінг, рибалка, дайвінг, ресторани

З Києва - від 2 пересадок

Можливі рейси: Київ - Париж, Париж - Папеете, Папеете - о.Бора-Бора

Ціна: від 70 000 грн

Лінивий пляж

о. Ко Ронг, Камбоджа

Вважається одним із найзатишніших пляжів світу. Шовковистий пісок та кришталево-чиста вода. Відомий своїми бунгало та гамаками над водою

Плавати у човні, гуляти пальмовим гаєм, відпочивати у гамаку, релаксувати

З Києва - від 2 пересадок

Можливі рейси: Київ - Дубай, Дубай - Пномпень,

Пномпень - Ко Ронг (катер)

Ціна: від 16 200 грн

Острів Черепах

о. Фіджі

Популярне місце відпочинку зірок. Став популярним після фільму "Блакитна лагуна". Блакитна прозора вода та морські пейзажі

Піший туризм, каякінг, серфінг, дайвінг

З Києва - від 2 пересадок

Можливі рейси: Київ - Доха, Доха - Окленд, Окленд - Фіджі

Ціна: від 29 500 грн

Рожевий пляж

о. Комодо, Індонезія

Місце з неймовірним пейзажем вдалині від туристів. Узбережжя має рожевий відтінок: це пояснюється залишками коралів, що мають такий колір через наявність пігментів

Відпочинок у тиші, побути наодинці із собою

З Києва - від 3 пересадок.

Можливі рейси: Київ - Доха, Доха - Нгурах-Рай, Нгурах-Рай - Лабуан-Баджо, Лабуан-Баджо - Флорес, Флорес - Комодо (човен).

Ціна: від 23 000 грн

Ірина Шостак

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>