Вибух на випробувальній станції "Укроборонпрому": Усі подробиці

На випробувальній станції здетонували авіаракети, загинули троє людей

Вибух на випробувальній станції "Укроборонпрому": Усі подробиці
Фото з відкритих джерел

112.ua

Редакційний блог

На випробувальній станції здетонували авіаракети, загинули троє людей

У Сумській області на території випробувальної станції Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів "Укроборонпром" 28 липня стався вибух. Під час розвантаження боєприпасів, привезених для утилізації, здетонував снаряд.

Вибух забрав життя трьох людей. Фактично це вже другий за останній час смертельний інцидент з боєприпасами. У жовтні минулого року у Сватовому Луганської області горіли військові склади з декількома тисячами снарядів і мін. Там досі знаходять вибухонебезпечні предмети, що не розірвалися.

Інцидент на випробувальній станції "Укроборонпрому" не такий масштабний, однак знову піднімає питання зберігання та утилізації старих боєприпасів.

Близько 17:00, коли боєприпаси вивантажували з машини на майданчик для утилізації, здетонували 7 бойових частин ракет Х-27 "земля-повітря".

Двоє співробітників дослідницького інституту та представник Агентства НАТО з технічного обслуговування й постачання загинули на місці. Ще двоє отримали тілесні ушкодження і зараз перебувають у лікарні. Їхній стан оцінюється як стабільний.

Загиблий представник НАТО – громадянин України, він стежив за утилізацією бойових частин ракет. Тіла трьох жертв відвезли в морг для проведення судово-медичної експертизи.

Для з'ясування обставин події була створена спеціальна комісія "Укроборонпрому", також проводиться службова перевірка.

Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 273 КК України - порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або у вибухонебезпечних цехах, що спричинило загибель людей. Процесуальне керівництво здійснює Військова прокуратура, де впевнені, що утилізація боєприпасів проходила з порушеннями. Наразі призначено низку експертиз.

Фахівці "Укроборонпрому" вже визначили три ймовірні причини вибуху.

Комісія вважає, що авіаракети могли здетонувати через зміну хімічних властивостей під час зберігання. Не виключають провину самих працівників, які могли порушити правила безпеки.

Один з потерпілих розповів, що роботи проводилися згідно з технологією і про недбалість мови йти не може. За його словами, снарядам, які утилізувалися, було понад 50 років, і їх було 15.

Новини за темою

Крім того, розглядається можливість і того, що спрацював сторонній "вибухонебезпечний предмет". При цьому не повідомляється, чи йде мова про те, що вибух міг бути спланований.

У концерні пояснюють, що утилізація проводилася в рамках договору між підприємством "Укроборонсервіс", Агентством НАТО з технічного обслуговування й постачання та Міністерством оборони.

Науково-дослідний інститут займається утилізацією ще з 1996 року. Три роки тому центр почав співпрацювати з Агентством НАТО, і за цей час знищили вже близько 5 тисяч тонн боєприпасів.

Луганский горсовет

В "Укроборонпромі" кажуть, що Україні потрібно якнайшвидше почати вітчизняне виробництво сучасних боєприпасів, так як ті, що є на військових складах, вичерпують термін придатності.

Новини за темою

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов не приховує, що Україна використовує бойові запаси, що залишилися у спадок від радянської армії. Всім в один голос говорять, що треба робити, але поки це тільки на словах.

У концерні зазначають, що готові побудувати завод з виготовлення боєприпасів. Директор підприємства Роман Романов заявляв, що проектна документація і кошторис для будівництва заводу вже готові і направлені в Кабмін. Запропоновано понад 10 варіантів, зараз рішення має прийняти уряд.

Відзначимо, що єдиний в Україні завод з виробництва боєприпасів - Луганський патронний завод - зараз під контролем бойовиків.

У ЗМІ неодноразово з'являлася інформація, що завод відновив роботу. За іншою інформацією, обладнання заводу вивезено до Росії. Зараз достеменно невідомо, що відбувається на підприємстві.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів