banner banner banner

Вибори в США: Огайо дарує ворогам Трампа солодку пігулку, але "великий план" під загрозою

Черговий день голосування продемонстрував тотальну перевагу Дональда Трампа над іншими кандидатами від Республіканської партії. Мільярдер переміг в 4 штатах і на одній території, а його вороги задовольнилися лише успіхом у штаті Огайо. "Великий план", придуманий керівництвом республіканців з метою зупинити Трампа, опинився під загрозою зриву: Трамп йде у відрив, Рубіо залишає гонку, і перешкодити Дональду набрати потрібну кількість голосів тепер зможуть лише Тед Круз, якого недолюблює партія, і непопулярний у західних штатах Джон Кейсик. Але чи зможуть вони?

Вибори в США: Огайо дарує ворогам Трампа солодку пігулку, але "великий план" під загрозою
CNN

Сергій Звиглянич

Журналіст, 112.ua

Черговий день голосування продемонстрував тотальну перевагу Дональда Трампа над іншими кандидатами від Республіканської партії. Мільярдер переміг в 4 штатах і на одній території, а його вороги задовольнилися лише успіхом у штаті Огайо. "Великий план", придуманий керівництвом республіканців з метою зупинити Трампа, опинився під загрозою зриву: Трамп йде у відрив, Рубіо залишає гонку, і перешкодити Дональду набрати потрібну кількість голосів тепер зможуть лише Тед Круз, якого недолюблює партія, і непопулярний у західних штатах Джон Кейсик. Але чи зможуть вони?

На виборах у США закінчився третій "супервівторок". Як і очікувалося, Хілларі Клінтон у демократів і Дональд Трамп у республіканців зміцнили лідерство. Серед несподіванок можна відзначити впевнену перемогу Джона Кейсика в рідному Огайо і програш Берні Сандерса у всіх п'яти штатах, де проходили праймеріз. І вже постфактум сенатор від Флориди Марко Рубіо заявив про зняття з перегонів.

Місія "зупинити Трампа"

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ПЕРЕБІГ ВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ РЕСПУБЛІКАНЦІВ ДИВІТЬСЯ НА СПЕЦПРОЕКТІ 112.UA

Лідер серед республіканців Дональд Трамп напередодні "супервівторка" випромінював упевненість. Ще б пак, соцопитування давали йому перевагу над конкурентами у всіх штатах, де було заплановано голосування. Особливо цінною була перемога у Флориді та Огайо, де переможець отримував всі голоси делегатів, а також в індустріальному Іллінойсі, де переможцю відходила переважна більшість.

Новини за темою

Як ми вже писали, верхівка Республіканської партії останнім часом почала активну антитрампівську кампанію, спрямовану на те, щоб не допустити одіозного мільярдера до номінації на федеральні вибори. У гонку як агітатори повернулися Джеб Буш і Карлі Фіоріна, які стали на бік Теда Круза і Джона Кейсика. Були залучені профспілки, які агітували проти Трампа. Мета партії зрозуміла – не дати Трампу зібрати заповітні 1237 голосів делегатів, щоб долю номінації вирішував з'їзд. Проте справи у змовників спочатку були кепські. Їхній висуванець Марко Рубіо слабкий і неконкурентоспроможний. Роз'єднаність і загальна недовіра не дозволяють республіканцям широким фронтом виступити проти ненависного їм магната. Це і грає на руку Трампу, який навіть залучив на свій бік Бена Карсона, який вибув з гонки.

112.ua

Все, що змогли зробити опоненти Трампа – відібрати у нього перемогу в Огайо. Перед "супервівторком" Рубіо закликав своїх прихильників голосувати за губернатора цього штату Джона Кейсика, щоб Трамп не отримав 66 голосів в Огайо. Це допомогло, Кейсик набрав в Огайо 47%, на 11 пунктів випередивши Трампа і забравши всі голоси штату. Цікаво, що у Флориді, де була дзеркальна ситуація, Кейсик своїх прихильників не мобілізував на підтримку Рубіо, і там впевнено з 46% відсотками переміг Трамп. Для Рубіо це означає крах його планів. Він вдома програв 20%, тобто був розгромлений. Таке відчуття, що він тримався в гонці лише для цього дня і для "крадіжки" 99 голосів у Трампа. Так і не досягнувши цієї мети, розчарований Марко Рубіо відмовився від подальшої боротьби. "Ми живемо в демократичній країні, і це рішення продиктоване волею виборців", - заявив після голосування сенатор. Американські оглядачі відзначають, що кампанія Рубіо була приречена на провал з самого спочатку, бо політтехнологи Марко так і не придумали, чим їхній кандидат кращий за того ж консерватора Теда Круза. До речі, Круз зрадів, дізнавшись, що Рубіо залишає гонку. "Я радо прийму його прихильників", - заявив він.

Новини за темою

Втім, сам Круз у вівторок отримав хорошого ляпаса від виборців. Він мало того що програв у всіх штатах, так ще і зайняв лише треті місця в ключових штатах Флорида і Огайо. Навіть в Міссурі, де йому пророкували можливу перемогу, він поступився Трампу 0,2%. Проте в Північній Кароліні результат техаського сенатора злегка здивував – 37% і лише три пункти відставання від переможця Трампа, як і в Іллінойсі, де розрив між ними становив менше ніж 2%. Але спосіб розподілу голосів залишив Круза в невдахах. Адже Трамп, набравши 39% голосів, отримав 52 делегатів, а Круз з 37% - лише 9.

"Це був приголомшливий вечір", – заявив Трамп, виступаючи перед своїми прихильниками після голосування. Ще б пак, перемога в 4 штатах і на Північних Маріанських островах принесла йому понад 200 голосів і лише збільшила розрив між ним і сенатором Крузом. Трамп – єдиний республіканський кандидат, який має реальні шанси отримати в свій актив 1237 делегатів, необхідних для забезпечення висунення на партійному з'їзді, який пройде в липні.

CNN

Але його поразка в Огайо дає надію республіканським традиціоналістам, яких обурює кандидатура Трампа і які сподіваються, що будівельного магната ще можна зупинити в ході боротьби на самому з'їзді. Зараз у Трампа 655 делегатів (без Міссурі, де ще не поділили голоси), у Круза – 410. На праймеріз розіграють ще близько 950 голосів делегатів, з яких Трампу необхідно взяти не менше ніж 560, якщо він хоче виграти напевно. Це більше ніж половина. Набрати таку кількість буде не так просто, враховуючи зменшення кількості гравців в гонці до трьох. Надії мільярдера на штати, де переможцю віддають всі голоси, і ті, де лідер отримає більшість. Перших залишилося 6, де розігрується 217 делегатів. Особливо важливі Арізона (58 делегатів), Небраска (36), Південна Дакота (29), Монтана (27) і Нью-Джерсі (51). Однак перші чотири – це потенційно вотчина Круза, і лише перемога Трампа в Неваді на початку гонки сіє насіння сумнівів у здатності техаського сенатора забрати ці штати собі. У Каліфорнії, Пенсільванії та Індіані очікується перемога Трампа, адже це штати, де навіть перемога в один голос подарує лідеру переважну більшість з 300 делегатів.

Новини за темою

Тому тепер уся інтрига республіканської гонки зводиться до того, чи встигне набрати Трамп необхідні для перемоги 1237 делегатів, або ж доля номінації вирішиться на з'їзді, де керівництво партії докладе всі зусилля, щоб альтернативному кандидату відійшли голоси делегатів всіх інших кандидатів. "Кампанія триває", – оголосив Джон Кейсик на мітингу, присвяченому його перемозі в Огайо. Він знає, що президентом йому не стати, однак він розуміє рівень ставок і знає, що його 154 делегати (на даний момент) в результаті можуть зіграти вирішальну роль у визначенні переможця гонки. Адже на кону також пост віце-президента у майбутнього переможця.

Сандерс розбитий, але задоволений

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ПЕРЕБІГ ВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ ДЕМОКРАТІВ ДИВІТЬСЯ НА СПЕЦПРОЕКТІ 112.UA

У демократів традиційно все спокійніше. Всі вже розуміють, що номінантом від цієї партії буде Хілларі Клінтон. Вона підтвердила своє лідерство і у вівторок, перемігши у всіх п'яти штатах. У Флориді перемога Хілларі була найбільш очевидною – 65 на 33% у Сандерса. В Огайо і Північній Кароліні також значний розрив – 57 на 43 і 55 на 41 відповідно. А ось в Міссурі і, що найнесподіваніше, в рідному Іллінойсі перемога Клінтон над Берні Сандерсом вимірювалася лише 1%.

Новини за темою

112.ua

Таким чином, Клінтон набрала у вівторок не менше ніж 350 делегатів, а її загальний показник перевалив за 1600. Для номінації їй треба набрати ще 800 делегатів з 2400, які будуть розіграні в найближчі місяці. Погодьтеся, нескладне завдання. Імовірно, офіційно вона оформить свою перемогу 7 червня, коли буде голосувати Каліфорнія, яка делегує на з'їзд відразу 546 делегатів.

Новини за темою

CNN

Однак сенатор Сандерс не сумує. "Я не мільярдер, щоб реально боротися за перемогу як третя сила", - каже він, зазначаючи, що пішов на вибори як демократ лише через існуючу несправедливу виборчу систему. Він не має наміру зніматися з перегонів, адже заснований ним соціалістичний рух – це його справжня перемога на цих виборах. За Сандерсом стоять мільйони американців. Ще півроку тому в це було складно повірити, але сьогодні це факт: Америка потребує змін. Це демонструє як республіканська гонка, де Трамп на вершині лише тому, що всі інші кандидати – це продукт існуючої системи, так і демократична, де за сенатором-пенсіонером готові слідувати молоді американці. Що прихильники Трампа, що фанати Сандерса вимагають зміни законсервованого порядку, в якому корпорації, а не люди керують країною.

Сергій Звиглянич

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>