Фото з відкритих джерел

Українців привчають купувати літні тури заздалегідь. "У всіх операторів сьогодні дуже гарні результати раннього бронювання", – констатує директор Центру розвитку туризму України Володимир Царук. Остаточних цифр з продажу немає. Але два представники туристичних операторів розповіли 112.ua, що кількість проданих за останні два тижні путівок в два-три рази перевищує аналогічні показники минулого року.

Мандрівників заманюють акціями

Чому українці вирішили замовляти тури на літо вже сьогодні? Володимир Царук говорить, що це пов'язано з відсутністю різких коливань курсів валют протягом останнього року. Як раніше писав 112.ua, споживчі настрої українців у минулому році покращилися, і мандрівники готові витрачати гроші на відпочинок за кордоном. Як результат, на закордонних курортах у минулому році відпочило приблизно на 30-40% більше наших співвітчизників порівняно з попереднім роком.

Новини за темою: Гонконг названо найпопулярнішим містом серед туристів

"Туристичні оператори пропонують різні програми лояльності для споживачів, що дозволяє стимулювати попит", – додає Володимир Царук. Наразі можна вибрати готель або курорт, а за тур заплатити початковий внесок у розмірі 10% від ціни поїздки. Решту суму – сплатити частинами до дати поїздки. Якщо ж перед вильотом на курорт готель надасть знижки на проживання, то туристичний оператор обіцяє повернути різницю.

Ще одна причина – знижки на тури раннього бронювання. "Їхній розмір може досягати 30-40% від початкової ціни", – уточнює співвласник туристичної компанії "Гамалія" Ігор Голубаха. Приблизно стільки ж оператори готові скинути при продажу "гарячих турів". Але представники туристичних операторів роз'яснюють майбутнім мандрівникам, що пропозиція готелів для любителів бронювати готелі в останній момент є обмеженою. Може не бути і квитків на літак. Як показує практика, це працює. Протягом зимових місяців придбати тур до Єгипету можна було за 300 дол. за двох, а така невисока ціна пов'язана з низьким потоком, розповідає директор мережі туристичних агенцій "Поїхали з нами" Олег Кулик. Після новорічних свят туристичні оператори скоротили кількість чартерів, і, як результат, мінімальні ціни на поїздки зросли до 500-600 дол.

Ціни в цьому році зростуть

Основна маса пропозицій операторів з продажу турів стосується липня і серпня, каже Ігор Голубаха. Деякі компанії зробили окремі пропозиції на травневі свята. "У вересні вартість турів знижується, тому раннього бронювання щодо них практично немає", – розповідає Голубаха.

Основна маса українців відправиться в Туреччину. За даними Міністерства культури і туризму цієї країни, в минулому році на їхніх курортах відпочило трохи більше 1 млн наших співвітчизників, що приблизно на 47,9% більше порівняно з попереднім роком. У цьому році планується залучити набагато більше відпочиваючих. Турецький уряд напередодні нового літнього сезону дозволить українцям відвідувати Туреччину за внутрішніми ID-паспортами (пластикова картка, яка замінює "паперовий варіант"). Туристичним операторам у цьому сезоні компенсують 6,3 тис. дол. за кожен літак, який приземлився в аеропорту турецького курорту. На його борту має бути не менше 100 пасажирів.

Новини за темою: В аеропорті "Київ" відкрили Центр туристичної інформації

Інтерес мандрівники виявляють і до курортів країн ЄС, але бажаючих відпочити там набагато менше. Це пов'язано з необхідністю оформляти шенгенську візу (її ціна з послугами консульського центру становить 55-60 євро з людини), а також більш високими цінами на відпочинок. У європейських готелях переважно пропонують сніданок або сніданок-вечеря, а готелів, що працюють за системою "все включено", практично немає. А це окремі витрати. Наприклад, обід або вечеря на курортах Греції або Іспанії обходиться в 10-15 євро з людини.

Ціни на відпочинок у Туреччині в цьому році зростуть приблизно на 10-15%, прогнозує Олег Кулик. "Це пов'язано з тим, що з минулого року російський уряд дозволив своїм громадянам їздити в Туреччину на відпочинок", – констатує він. Наприклад, тиждень у п'ятизірковому готелі Белека (регіон Анталії) обійдеться в 22-25 тис. грн за двох, Бодрума – 30 тис. грн за двох, тоді як на острові Крит (Греція) проживання в готелі 3* зі сніданками та вечерями – 40 тис. грн за двох.

Туристичні оператори розраховують, що цього року їм вдасться скоротити до мінімуму кількість гарячих турів, а також вони розраховують підвищити ціни ближче до літніх відпусток. Чи вийде в них – залежить від кількості чартерів, які замовлять компанії. Наразі вони формують свою польотну програму і намагаються знайти майбутній попит за допомогою програм раннього бронювання.

Корнєєв Андрій