Відібрати і продати: Як влада намагається змусити Коломойського залатати діри в "ПриватБанку"

"Фактично, Коломойський всіх послав", - розповідають наші співрозмовники на Банковій, відзначаючи, що олігарх тягне час до 2019 року, коли відбудуться президентські і парламентські вибори. Однак влада не має наміру йти у нього на поводу і погрожує відібрати інші активи і продати їх з молотка

Відібрати і продати: Як влада намагається змусити Коломойського залатати діри в "ПриватБанку"
Ігор Коломойський Фото з відкритих джерел

Ярослав Конощук

Парламентський кореспондент

"Фактично, Коломойський всіх послав", - розповідають наші співрозмовники на Банковій, відзначаючи, що олігарх тягне час до 2019 року, коли відбудуться президентські і парламентські вибори. Однак влада не має наміру йти у нього на поводу і погрожує відібрати інші активи і продати їх з молотка

Боротьба за активи бізнесмена Ігоря Коломойського та повернення кредитів "ПриватБанку" виходить на чергове коло. Заступник голови правління Національного банку Катерина Рожкова заявила, що націоналізований "ПриватБанк" повинен продати непрофільні для себе активи: гірськолижний курорт "Буковель" (Івано-Франківська область), будівлю телеканалу "1+1" в Києві і літаки авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ). Цьому передували багатомісячні переговори з екс-акціонерами "ПриватБанку" про реструктуризацію кредитів, які поки не принесли результату. Джерела 112.ua, близькі до президента України Петра Порошенка і олігарха Ігоря Коломойського, не вірять, що шантаж втратою активів змусить екс–керівника Дніпропетровської обласної державної адміністрації платити за рахунками, і чекають тривалої судової війни і періодичних обмінів інформаційними компліментами.

* * *

Нагадаємо, що згідно з домовленостями між колишніми акціонерами "ПриватБанку" Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим і Кабінетом міністрів перші брали на себе зобов'язання щодо реструктуризації заборгованості на суму понад 100 мільярдів гривень за кредитами, які Міністерство фінансів вважає інсайдерськими. Втім, до цього терміну відповідні зобов'язання виконані не були, і Національний банк оголосив про початок процедури примусового стягнення боргів.

Новини за темою

3 липня генеральний прокурор Юрій Луценко заявив про арешт "понад 700 об'єктів нерухомості". Під арешт серед іншого потрапив зерновий термінал "Бориваж". Однак паралельно переговори з "приватівцями" щодо боргів за інсайдерськими кредитами тривали. І під час прес-конференції влітку тоді ще голова правління фінансової установи Олександр Шлапак зазначив, що сподівається на мирне завершення переговорів консорціуму компаній, до складу якого входить Rothschild, з екс-акціонерами найбільшої в Україні фінансової установи.

Та й сам Коломойський тоді заявляв, що згідно з узятими на себе зобов'язаннями бере участь у переговорах щодо боргів.

"Переговори йдуть у штатному режимі і будуть продовжуватися, скільки для цього потрібно часу", - заявив тоді Коломойський, звинувативши чиновників Національного банку в некомпетентності.

* * *

Однак, за даними джерел 112.ua в оточенні президента України Петра Порошенка, поки переговори проходять безрезультатно.

"Під час переговорів про реструктуризацію з участю Ротшильдів, коли обговорювали питання про погашення боргів, акціонери "Привату" заявляли: звертайтеся до фірм, на які видавалися кредити, що ми тут не при чому... Тобто, фактично, Коломойський всіх послав", - розповідають наші співрозмовники, передаючи атмосферу консультацій.

У свою чергу, в оточенні Коломойського не під запис кажуть, що не відмовляються від переговорів, однак вважають суму, яку від них вимагає влада, надто великою.

"Якщо влада буде і далі йти напролом, то в результаті не одержить нічого", - розповів один з депутатів, близьких до екс-керівника Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

* * *

Поки ж зусилля консорціуму компаній, які представляли інтереси Нацбанку і Мінфіну, не зсунули вирішення питання "Привату" з мертвої точки, тому влада визначила силовий варіант вирішення питання. Однак поки це лише попередження про можливі наслідки, у разі якщо позиція Коломойського залишиться незміненою.

"Наші міжнародні партнери наполягають на вирішенні питання інсайдерських кредитів "ПриватБанку". Про це періодично нагадують і Порошенко і, зокрема, тому влада не може взагалі нічого не робити з даного питання, а Коломойський поступово втрачає контроль над активами", - пояснюють 112.ua депутати з фракцій опозиції, нагадуючи про арешт у вересні майна "Орджонікідзевського гірничо-збагачувального комбінату", "Нікопольського заводу феросплавів", "Марганцевого гірничо-збагачувального комбінату" і "Дніпроазот", які контролюють Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. На початку жовтня публіці стало відомо про те, що групу "Приват" правоохоронці підозрюють у шахрайстві.

* * *

Варто нагадати, що вирішення проблемних питань "ПриватБанку" було однією з умов виділення Україні одного з траншів кредитів Міжнародного валютного фонду. Нинішній прем'єр, глава держави і керівник Національного банку тоді погодилися з цим, і транш вже перераховано на рахунки Національного банку України.

Перспективи повернення боргів за кредитами, які видав найбільший банк нашої країни, поки що виглядають туманно. Влада, як ми відзначали вище, позначила бажання повернути борги за кредитами "Привату" за рахунок майна Коломойського, яке перебуває у заставі за раніше виданими позиками, однак немає ніякої гарантії, що суд не зніме арешт з майна олігарха. Та й сам Коломойський не збирається добровільно що-небудь віддавати і продовжує судову війну з владою. У вересні Печерський райсуд міста Києва почав розгляд ще двох позовів екс-акціонера "Привату" до НБУ та банку про розірвання договору поруки.

Новини за темою

"Поки Коломойський має намір тягнути час до 2019 року, попутно періодично сприяючи вставлянню палиць у колеса Порошенка, як це, наприклад, було під час розгляду в парламенті президентських законопроектів щодо статусу Донбасу...", - зазначають джерела 112.ua в Адміністрації президента. Справа в тому, що в 2019 році відбудуться президентські і парламентські вибори, і головні надії Коломойського пов'язані з можливою зміною влади в країні.

Поки битва за "Приват" далека від фінішу. Сторони готові і далі "шуміти" в інформаційному просторі.

Ярослав Конощук

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...