Від батальйонів бойовиків до "ВКонтакте": Хто потрапив під українські санкції

Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про застосування економічних та інших санкцій щодо 1228 фізичних і 468 юридичних осіб. У списку виявилися як компанії, які раніше вже потрапляли під санкції, так і зовсім несподівані, наприклад, "Яндекс" і "ВКонтакте". Втім, санкційний лист дуже великий: від перекладача ABBYY Lingvo до оборонної корпорації "Алмаз-антей". 112.ua вирішив проаналізувати список РНБО і вибрати найголовніше

Від батальйонів бойовиків до "ВКонтакте": Хто потрапив під українські санкції

Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про застосування економічних та інших санкцій щодо 1228 фізичних і 468 юридичних осіб. У списку виявилися як компанії, які раніше вже потрапляли під санкції, так і зовсім несподівані, наприклад, "Яндекс" і "ВКонтакте". Втім, санкційний лист дуже великий: від перекладача ABBYY Lingvo до оборонної корпорації "Алмаз-антей". 112.ua вирішив проаналізувати список РНБО і вибрати найголовніше

Україна фактично вперше ввела санкції проти Росії в 2015 році, тобто через рік після початку конфлікту. Спочатку під них потрапили 388 фізичних і 105 юридичних осіб, але в подальшому вони розширювалися.

Зараз же під обмежувальними заходами виявилися досить багато компаній РФ, України і окупованого Криму.

Оборонний сектор

У списку значаться кілька десятків оборонних компаній, зокрема концерн "Алмаз - Антей", де розробляли і збирали зенітно-ракетний комплекс "Бук", яким був збитий малайзійський "Боїнг" на Донбасі. "Рособоронекспорт", який займається експортом і імпортом продукції, технологій і послуг військового і подвійного призначення.

Під санкціями публічне акціонерне товариство "КамАЗ", відкрите акціонерне товариство "Вертольоти Росії", "Казанський вертолітний завод".

Їм терміном на один рік заборонена діяльності на території України, а активи заблоковані.

Енергетика

Нафтовій компанії "Башнефть" терміном на один рік заборонено участь у приватизації, оренді державного майна України. "Русснефтедобыче" на один рік обмежили торговельні операції на території країни. "Нефтетранссервису" також обмежили торговельні операції, введено повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень, призупинено виконання економічних і фінансових зобов'язань.

Банки

Під санкції потрапили майже 30 російський банків, серед них - "Газпром Банк", "Банк Москви", "Російський Національний Комерційний Банк". Мова йде про блокування терміном на 1 рік активів, припинення виконання економічних і фінансових зобов'язань (заборона надавати кредити, позики, фінансову допомогу, гарантії; заборона здійснювати кредитування через купівлю цінних паперів; заборона придбання цінних паперів).

Авіакомпанії

В український санкційний лист також потрапили більше двох десятків авіакомпаній та авіаційних заводів РФ. Там є "Аерофлот, "Газпром авіа", "Трансаеро", "Уральські авіалінії", "ЮТейр", "РусЛайн". Авіакомпаніям на один рік заборонили польоти, а також транзит територією України. До речі, авіасполучення між Україною і РФ припинено з жовтня 2015 року.

Телебачення і радіо

Під трирічну заборону потрапив російський медіахолдинг "РБК", "Звезда", "ТНТ", "Москва Медіа", "Росія сьогодні" (РІА "Новости"), "Наше радіо", "НТВ-Плюс". На один рік заборонено мовлення "НТВ", "Перший канал", "Росія 24", "РТР-Планета".

Інтернет та IT

У цьому році Україна вперше ввела санкції щодо російських інтернет-компаній. В першу чергу, мова йде про блокування доступу до сервісу "Яндекс", як українського, так і російського. Також будуть заблоковані соцмережі "ВКонтакте" і "Одноклассники" і закритий доступ до "Mail.ru". Заборона введена на три роки.

Крім того, під санкціями виявився російський виробник антивірусного програмного забезпечення "Лабораторія Касперського" і "Доктор Веб". Провайдерам заборонено надавати послуги з доступу користувачам до цих ресурсів.

Санкції в цій сфері включають блокування активів - тимчасове обмеження права людини користуватися і розпоряджатися майном, що належить їй; обмеження торговельних операцій; запобігання виведення капіталів за межі України; зупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань; обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування.

Крім того, вони полягають у забороні здійснення державних закупівель товарів, робіт і послуг у зазначених юридичних осіб; припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну або вивезення з України валютних цінностей та обмеження з видачі готівки за платіжними картками; заборона передачі технологій, прав на об'єкти права інтелектуальної власності.

В Україні також будуть заборонені російська компанія-розробник рішень в області розпізнавання текстів та лінгвістики. "ABBYY" і "Абі Україна ЛТД".

Накладені санкції і щодо популярних постачальників ERP-систем ТОВ "1С", ТОВ "Корпорація "Парус", ЗАТ "Галактика Центр".

Підприємства Криму

Окремий розділ у списку РНБО - підприємства на окупованому півострові, в їх числі міжнародний аеропорт "Сімферополь", Керченський морський порт, конструкторське бюро "Чорноморець", завод "Фіолент", "Кримська залізниця", КРИМАВТОДОР, "Завод шампанських вин "Новий світ", "Масандра", кілька суднобудівних заводів. Також з санкціями опинилися кримські державні санаторії. Щодо їх діє - блокування активів, обмеження торговельних операцій; запобігання виведенню капіталів за межі України, зупинка виконання економічних і фінансових зобов'язань; анулювання або призупинення ліцензій та інших дозволів, заборона здійснення державних закупівель товарів, робіт і послуг у юридичних осіб.

Батальйони бойовиків

У списку санкцій також присутні кілька громадських організацій, що допомагали бойовикам "ДНР" і "ЛНР", а також самі їх батальйони: "Кальміус", "Зоря", "Сомалі", "Оплот", "Смерть", "Спарта", бригада "Привид" та інші. Щодо них запроваджено річні обмежувальні заходи у вигляді блокування активів.

style="text-align: justify;">

 

 

 

 

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...