banner banner banner

Великий звіт силовиків щодо Євромайдану: Хроніка злочинів

Скоро буде друга річниця початку Євромайдану. Революції, яка коштувала життя 100 людей. І сьогодні суспільство вимагає від влади, яка прийшла на хвилі революції, не тільки реформ, а й пояснень – що сталося взимку 2013-14, хто в цьому винен і чи будуть покарані винні. Нерішучість і невиразні пояснення влади, які звучать ось вже два роки, породили безліч альтернативних розслідувань, домислів і спекуляцій. Очевидно, ця ситуація б'є по рейтингу Петра Порошенка. Від всіх генпрокурорів він вимагав прискорити розслідування, але на практиці справа поросла мохом

Великий звіт силовиків щодо Євромайдану: Хроніка злочинів
Facebook Управление специальных расследований ГПУ

Скоро буде друга річниця початку Євромайдану. Революції, яка коштувала життя 100 людей. І сьогодні суспільство вимагає від влади, яка прийшла на хвилі революції, не тільки реформ, а й пояснень – що сталося взимку 2013-14, хто в цьому винен і чи будуть покарані винні. Нерішучість і невиразні пояснення влади, які звучать ось вже два роки, породили безліч альтернативних розслідувань, домислів і спекуляцій. Очевидно, ця ситуація б'є по рейтингу Петра Порошенка. Від всіх генпрокурорів він вимагав прискорити розслідування, але на практиці справа поросла мохом

І ось вже після місцевих виборів було видано доручення президента силовим службам відзвітувати про результати розслідування злочинів, скоєних проти учасників Революції гідності.

На виконання доручення Порошенка Генеральна прокуратура України, Служба безпеки України та Міністерство внутрішніх справ України 17-20 листопада 2015 проводять серію брифінгів, на яких будуть оприлюднені результати проведеної роботи. Що ж, краще пізно, ніж ніколи.

Три брифінги вже пройшли. Можна робити деякі висновки. Ще до початку звіту особливо цікавило, що нового скажуть нам слідчі. Чим будуть відрізнятися їхні відповіді від невиразних пояснень річної давності? Давайте відзначимо, що нового ми дізналися і чи є відповіді на животрепетні питання подій Євромайдану.

Загальні відомості

Як повідомили в ГПУ, під час розслідування злочинів проти активістів Євромайдану було проведено понад 8 тисяч слідчих і процесуальних дій, допитано 5 тисяч свідків і потерпілих, призначено понад 1500 експертиз, проведено 900 оглядів місць подій, предметів і відеозаписів, близько 500 слідчих експериментів.

Загалом розслідується понад 2000 злочинів, всього постраждали понад 2200 людей.

Силовики заявили, що у даній справі у слідства є понад 270 підозрюваних. Також слідчим вдалося зібрати докази для підозри колишніх високопоставлених чиновників і працівників "Беркута" у силовому розггоні акції протесту 30 листопада 2013 року, провокації на Банковій 1 грудня 2013 року.

Серед підозрюваних - колишні президент України Віктор Янукович, секретар РНБОУ Андрій Клюєв і його заступник Володимир Сівкович, міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, голова столичної адміністрації Олександр Попов, керівники ГУМВС України в місті Києві Валерій Коряк і Петро Федчук, начальник управління громадської безпеки ГУМВС України в місті Києві Мариненко, командири підрозділів "Беркут" різних рівнів (Кусюк, Дідюк, Тягнирядно, Антонов, Шевченко, Скрицький і Садовник).

Зараз управління спецрозслідувань ГПУ перевіряє законність дій і рішень понад 200 працівників органів внутрішніх справ, 80 прокурорів і сотні суддів. На лаві підсудних опинилися 20 слідчих, прокурорів і суддів.

Facebook Управление специальных расследований ГПУ

Це вступна частина. І вже до неї є питання. Опитано 5 тисяч свідків? Дуже цікаво і... неймовірно. Пройшов рік і вісім місяців, а з фактом розслідування триває і того менше. Та і як змогли ідентифікувати відразу 5 тис. свідків? І яку частку в цій цифрі складають працівники правоохоронних органів? Також дуже вже великі цифри щодо слідчих дій, експертиз. Особливо якщо врахувати, що комунальники "вимели" Майдан та Інститутську практично відразу після зміни влади. Зверніть увагу, серед підозрюваних лише один Олександр Попов знаходиться в Україні і може бути притягнутий до відповідальності (хоча він успішно доводить невинуватість у судах). Решта втекла, і слід їхній зник. Дуже зручно звинувачувати тих, кого немає. А затримані лише кілька "беркутівців", нижча ланка учасників кривавих подій.

Що ж, переходимо до відтворення подій тієї зими, згідно з фактами силовиків.

Провокатори на Банковій

За словами начальника управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури Сергія Горбатюка, рішення про розгін студентського Майдану нібито приймалося президентом Віктором Януковичем, указ отримали міністр Віталій Захарченко та голова РНБО Андрій Клюєв.

Facebook Управление специальных расследований ГПУ

"За результатами злочинних дій за межі площі були витіснені понад 300 людей. Всього було побито 84 людини, з них 17 студентів", - сказав Горбатюк.

Новини за темою

За це колишньому президенту України Януковичу, міністру внутрішніх справ Захарченку, Клюєву, Сівковичу, Попову, Коряку, його заступнику Федчуку, Мариненку, командиру полку "Беркута" Косюку, його двом заступникам і 4-м командирам рот - Шевченку, Скрицькому, Садовнику та Антонову - нібито оголошені підозри.

Після цих подій Євромайдан увійшов в активну фазу. Вже 1 грудня у столиці відбувся великий мітинг, а на вулиці Банковій сталися заворушення.

У ГПУ заявляють, що керівництво країни приймало рішення про організацію провокації на Банковій 1 грудня для дискредитації акції протесту.

"Для дискредитації було обрано те, що в передні ряди на вул. Банковій були поставлені строковики ВВ, яким протягом 4 годин не надавалося ніяких засобів для охорони. При цьому встановлена певна спільність дій окремих провокаторів з працівниками правоохоронних органів, які умисно, в порушення своїх обов'язків, не затримували їх", - заявив Горбатюк.

Facebook Управление специальных расследований ГПУ

Виходить, що керівництво країни працювало у зв'язці з націоналістами з СНУ, "Тризубу" та іншими (які самі взяли на себе відповідальність за організацію заворушень на Банковій)?

Facebook Управление специальных расследований ГПУ

За цим фактом нібито повідомлено про підозру колишньому керівництву ВВ і керівнику одного з територіальних підрозділів "Беркута", "які не вживали заходів для затримання провокаторів і для захисту своїх підлеглих, в результаті чого постраждали 29 міліціонерів".

Facebook Управление специальных расследований ГПУ

Тут відразу виникає питання: а провокаторам, які завдали травми 29 міліціонерам, не повідомляли про підозру? Всі вони в Україні,  напевно є членами "Правого сектора" або інших націоналістичних організацій. Притягнути їх до відповідальності зовсім не складно. Було б бажання. Проте в ГПУ ні словом не обмовилися, було встановлення осіб цих провокаторів, є проти них якісь слідчі дії і т. д. Адже їхні дії, згідно із законом, потрапляють під кримінальну відповідальність, але вони, мабуть, не потрапляють в рамках розслідування щодо Євромайдану. Дуже дивно.

Горбатюк також додав, що "виконували це по лінії МВС і по лінії підрозділів громадської безпеки, безпосередньо міністром (глави МВС, - ред.), заступником міністра Ратушняком, керівником громадської безпеки в Києві Федчуком". Нібито в ГПУ навіть встановили особу одного з керівників територіальних підрозділів "Беркута", бійці якого застосовували насильство до протестуючих. Цей командир "Беркута" поки заарештований, і слідство щодо нього триває, заявив Горбатюк.

Переслідування "Автомайдану" і спроба розгону Майдану

Після цих подій влада почала відкривати кримінальні справи проти мітингувальників. За даними слідства, від незаконного переслідування постраждали близько 200 протестувальників по всій країні". Сьогодні за це до відповідальності притягнуто 25 осіб. "Зокрема, направлено до суду обвинувальні акти щодо 7 прокурорів, 4 суддів і 9 слідчих міліції", - заявив Горбатюк, додавши, що в даний час завершено розслідування і підозрювані 2 слідчих МВС, 2 прокурори та 1 суддя знайомляться з матеріалами провадження.

Окремою статтею слідство винесло пункт про переслідування активістів Автомайдану. За словами Горбатюка, всі дії проти цього руху координувалися АП. Сьогодні направлені до суду акти щодо 38 співробітників МВС і 2 суддів.

"Переслідування учасників руху "Автомайдан" полягало як у випадках побиття автомайданівців, пошкодження їхнього автотранспорту, так і в незаконному притягненні до адміністративної відповідальності. Результати розслідування показують, що це була не окрема діяльність окремих даішників, це була системна діяльність посадових осіб департаменту ДАІ, МВС і окремих суддів, і координувалася АП", - заявив слідчий.

Новини за темою

В даний час також розслідуються кримінальні провадження за підозрою 2 представників ДАІ і 2 суддів, розслідування щодо яких завершується.

Горбатюк зазначив, що дії з розгону Євромайдану 11 грудня також були організовані вищим керівництвом держави, керівництвом правоохоронних органів, підрозділами по лінії громадської безпеки. Слідство зачепилося за той факт, що судові рішення (за цим фактом суд постановив очистити Майдан) виконуються без залучення "Беркута", а силами дільничних міліціонерів. "Було притягнуто лише 6 дільничних Шевченківського райвідділу. За цими фактами повідомлено про підозру Януковичу, Захарченку, Ратушняку, а також були встановлені керівники територіального підрозділу "Беркута", яким нещодавно повідомлено про підозру, бійці яких застосовували насильство і від дій яких постраждали мітингувальники", - розповів Горбатюк.

"Диктаторські закони"

Звинувачують Януковича і за фактом прийняття "законів 16 січня". Нібито керівництво країни давало вказівку прийняти закони будь-якою ціною. Більше того, чітко було дано вказівку, що за нестачі голосів голосування потрібно перевести в ручний режим. "Фактично закони не були проголосовані", - підкреслюють в ГПУ.

"За даними розслідування, у нас чітко встановлено, що безпосередня ініціатива і вказівки щодо прийняття цих законів виходили від колишнього президента, якому повідомлено про підозру", - заявив Горбатюк.

За його словами, вже повідомлено про підозру колишньому першому заступнику голови Верховної Ради Калєтніку, голові фракції ПР Олександру Єфремову, голові Лічильної комісії Ради Володимиру Олійнику, секретарю Рахункової комісії Сергію Гордієнку і ще 11 нардепам. А ось справу стосовно Чечетова закрито у зв'язку із самогубством.

Facebook Управление специальных расследований ГПУ

Цікаво, що Єфремова раніше заарештовували, але зовсім не за Євромайдан, а лише за економічними статтями, він відразу ж вийшов на свободу. Калетника немає в Україні, хоча він спокійно балотувався в нардепи восени минулого року по одному з округів Донбасу. Олійник в Росії створив якийсь комітет, який має врятувати Україну. Чечетов, як вже сказано, покінчив з життям. Хто ці 11 неназваних депутатів – те ще питання. Хоча в ЗМІ не чути, що комусь із колишніх народних обранців висували якісь звинувачення.

Протистояння на Грушевського

Нинішній наслідок поклав на творців цих законів відповідальність за ескалацію конфлікту в Києві. "Ми зазначаємо, що особи, які таким чином намагалися розширити репресивні повноваження, несуть відповідальність за таку ескалацію конфліктів, які відбулися 19 січня, коли громадяни вийшли протестувати проти цих законів. Незаконно були перекриті вулиці та представниками правоохоронних органів був спровокований конфлікт. Внаслідок цих протиправних дій у січні постраждали понад 170 осіб, з них 11 отримали важкі тілесні ушкодження, 10 - середньої тяжкості", - заявив Горбатюк.

Він назвав події на Грушевського "протиправними діями". Однак хіба лише дії міліції були протиправними? Так, вони, безумовно, були такими. Але ж протестуючі також застосовували силу. Значить, і їхні дії були протиправними, з чим самі палії шин були, в принципі, згодні. Однак слідство про це замовчує.

"Ми зафіксували це в повідомленні про підозру колишньому президенту Януковичу, міністру внутрішніх справ Захарченку, заступникам міністра Ратушняку і Лєкарю, чиї дії стали причинами цих подій і саме призвели до таких наслідків", - зазначив Горбатюк. Так, не знаєш, що робити, вали на Януковича. Помилитися неможливо, адже колишнього президента дійсно можна звинувачувати у всьому, адже це він у відповіді за ситуацію в країні. Однак це навряд чи допоможе пролити правду на всі ці події. На всі домовленості, візити опозиціонерів до Януковича, різкі скачки насильства на вулиці, дії того ж "Правого сектора" під час подій революції і т. д.

Новини за темою

Російський слід у подіях на Грушевського слідчі знайшли у поставках з РФ спецзасобів посиленої дії. За їхню організацію та розтрату 1,17 млн грн для митного оформлення повідомлено про підозру Захарченку, Лєкарю, Ратушняку та директору департаменту МВС України Зінову. Обвинувальний акт стосовно Лєкаря вже направлено до суду. Інші підозрювані переховуються від слідства і оголошені в розшук. Про причетність РФ до лютневих подій скажуть пізніше, і не менш цікаво.

Перші смерті

Не пролило світло розслідування і на загибель перших протестувальників. Так, нібито Роман Сеник і Михайло Жизневський були вбиті кулями, які використовують в МВС для зупинки транспортних засобів, а Сергій Нігоян був убитий картеччю від мисливського патрона.

Як пояснив Горбатюк, Роман Сеник, Сергій Нігоян і Михайло Жизневський були вбиті з відстані не менше ніж трьох метрів, в той час як правоохоронці перебували від протестувальників на відстані близько 30 метрів, що значно ускладнило розслідування. Слідство розглядало версії, що це могли бути переодягнені правоохоронці або провокатори, які перебували серед протестувальників.

Facebook Управление специальных расследований ГПУ

У тілі Романа Сеника була виявлена куля, яка використовувалася для зупинки транспортних засобів в органах внутрішніх справ. Хоча в тілі Михайла Жизневського куля виявлена не була, експертиза свідчить, що він був убитий такою ж кулею. "Ми не прийшли до розкриття злочинів, але було суттєво звужено коло підозрюваних... Ми вважаємо, що досягнемо результатів", - заявив Горбатюк.

І тут знову виникають питання, озвучені кількома абзацами вище. Чи були серед майданівців збройні загони провокаторів, про що неодноразово заявляли в МВС ще під час самої революції? Навіть нинішнє розслідування цього не заперечує. А якщо ще згадати недавній скандал з обшуками в готелі, в якому під час Євромайдану жив один з депутатів від "Свободи", так і питань стає більше.

"Тітушки"

Окремої "честі" слідчих заслужили так звані тітушки. Їм приписують побиття протестувальників у Маріїнському парку в ніч з 18 на 19 лютого.

Facebook Управление специальных расследований ГПУ

"Тітушки" на даному етапі вже стали скоювати злочини скоординовано з працівниками правоохоронних органів. Зокрема, встановлено, що представники "Оплоту", як і інших кримінальних угруповань, які були організовані, здійснювали спільно з працівниками "Беркута" і СТ побиття протестуючих в Маріїнському парку в ніч з 18 на 19 лютого. Слід зазначити, що "тітушки" вже діяли як скоординований озброєний загін спільно з правоохоронцями. Зокрема, штурмом призначалося витіснити протестувальників на Михайлівську площу, а там стояли "тітушки", озброєні спецзасобами та зброєю, які повинні були застосувати проти протестувальників", - заявив Горбатюк.

За його словами, саме тоді був убитий журналіст В'ячеслав Веремій і ще 8 людей отримали вогнепальні поранення.

Коли події в Києві загострилися, за даними слідства, "тітушкам" 20 лютого правоохоронцями було видано близько 400 одиниць вогнепальної зброї і близько 90 тис. патронів. Нібито виконавцями є Захарченко, Зінов, Мазан. Зазначеним особам повідомлено про підозру (невже їздили до Росії?).

Facebook Управление специальных расследований ГПУ

"Це все робилося з відома і за вказівкою колишнього президента", - заявив Горбатюк.

За його словами, на сьогоднішній день залишається невідомою доля 408 автоматів, розданих з цієї бази МВС. "У ході розслідування нам вдалося знайти і вилучити 6 таких автоматів у представників злочинних груп, 2 з них у тому числі в осіб, яким висунуто підозру в організації вбивства", - заявив Горбатюк.

До речі, питання про зникнення 400 автоматів на сьогодні вже не таке гостре. В результаті півторарічної війни на Донбасі Україну просто-таки завалили незаконно вивезеними із зони АТО "калашами". Досить подивитися на регулярність звітів силових служб, в яких йдеться про припинення спроб розкрадання зброї. А скільки таких спроб були вдалими? І хто за це понесе відповідальність? Погані справи що в першому, що в другому.

До речі, за словами Горбатюка, четверо людей вже "сидять" за фактами злочинів "тітушок" (не вказали, хто вони). Є підозра ще 26 особам, справи 12 осіб у суді.

Торкнулися в звіті і викрадення Дмитра Булатова. Винних поки немає. А от побиття Тетяни Чорновол нібито організував кримінальний авторитет з Дніпродзержинська Олег Нетребко. Навіщо? Слідчі не уточнювали. Сам Нетребко, а також виконавці Зінченко і Корнілов на даний момент перебувають в міжнародному розшуку за замах на вчинення вбивства групою осіб.

Facebook Управление специальных расследований ГПУ

За побиття козака Гаврилюка засуджені п'ятеро правоохоронців.

Facebook Управление специальных расследований ГПУ

Розгін Майдану

Найбільш кривавими подіями революції став силовий конфлікт в лютому. Цьому силовики присвятили окрему прес-конференцію.

Горбатюк вказує, що в країні була ситуація, коли скрізь дійсно порушувались права громадян на проведення мирних акцій протесту, регулярно застосовувалося насильство з боку правоохоронних органів і не було ніякої реакції на притягнення до відповідальності того, хто це скоював. Навпаки, здійснювалося незаконне притягнення до відповідальності мітингувальників, переслідування громадських активістів і рухів.

"Саме 18 лютого було сплановано здійснити силовий розгін протесту - мирного наступу на ВР, і вже із застосуванням вогнепальної зброї, і тим самим спровокувати градус протистояння між правоохоронцями та протестувальниками, щоб нібито створити підстави для проведення АТО. Яка, як встановлено слідством, опрацьовувалася, готувалася, починаючи ще з січня місяця", - заявив Горбатюк.

За його словами, за цим епізодом (розгін вуличної ходи 18 лютого, - ред.) повідомлення про підозру пред'явлено Януковичу, Захарченку, його заступнику Ратушняку, колишньому командувачу внутрішніх військ Шуляку, керівництву київської міліції, зокрема виконуючому обов'язки начальника та його заступнику Федчуку. Також притягнуто до кримінальної відповідальності 4 працівників та керівників  територіальних підрозділів "Беркута", двоє з яких в даний час перебувають під вартою. Щодо 3-х осіб, у тому числі командира оперативної роти "Беркута", обвинувальний акт направлено до суду.

Слідство заявляє, що ВВ та "Беркуту" у лютому видавалися мисливські патрони, які використовувалися в помпові рушниці.

"Дії правоохоронців були спільними з "тітушками", які були організовані керівництвом правоохоронних органів. Ці спільні злочинні дії призвели до таких наслідків: під час розгону цієї ходи (в Маріїнському парку, провулку Кріпосному, Грушевського, Інститутській) загинули 10 людей, 509 осіб, це тільки з 10:00 до 14:00, отримали тілесні ушкодження, при цьому 3 людей загинули від вогнепальних поранень, а 34 отримали вогнепальні поранення від мисливських патронів. Інші особи отримали різні тілесні ушкодження", - заявив Горбатюк.

Цікаво, що слідчий прямо не звинувачує співробітників правоохоронних органів в смертях. Так вбивці досі не встановлені? Очевидно, що так. А якщо встановлено, то озвучені ніколи не будуть. Зате слідство покладає провину за загибель правоохоронців на Майдані на керівництво силових відомств країни. І також не вказує, хто ж убив правоохоронців.

Новини за темою

З 20 лютого, за даними слідства, правоохоронці використовували проти протестувальників вже штатну зброю. "Встановлено, що якщо до цього часу було приховано застосування зброї, тобто використовувалися мисливські патрони, які не перебувають на озброєнні правоохоронних органів та їх роздача відбувалася таємно, 20 лютого правоохоронці використали проти протестувальників вже штатну зброю - АК", - розповіли в ГПУ.

За його словами, підстав для таких дій не було, використання зброї мотивувалося необхідністю залякати протестувальників і придушити сам протест.

"Бійці спецпідрозділу київського "Беркута", згідно з повідомленими підозрами, підозрюються у причетності до застосування вогнепальної зброї до протестувальників. В даний час їм інкримінується вбивство 39 протестувальників на вулиці Інститутській, жоден з яких не був озброєний і ніхто не представляв загрози для правоохоронних органів. Крім того, ще є достатні дані, які дозволяють стверджувати про причетність цього спецпідрозділу до скоєння ще 7-ми вбивств і 48 вогнепальних поранень у той день на вулиці Інститутській", - розповів Горбатюк.

За результатами розслідування, в даний час повідомлено про підозру колишньому президенту. Повідомлено про підозру також Захарченку, Ратушняку, керівництву київської міліції, Федчуку, керівництву полку міліції київського "Беркута", командиру полку Кусюку, одному з його заступників і командирам і бійцям одного із спецпідрозділів "Беркут". "Це Садовник і 22 його підлеглих. Двоє з цих бійців були заарештовані, і обвинувальний акт в даний час розглядається. Ще двоє бійців і заступник Кусюка в даний час знаходяться під вартою. Ведеться слідство", - зазначають у ГПУ.

Отже, "беркутівці" вбили щонайменше 46 осіб. Всього виконавців 22. Це бійці групи Садовника. Тобто, якщо ми правильно розуміємо, зняті на багатьох відео бійці з жовтими пов'язками – це і були "беркутівці" Садовника? Тоді чому самому Садовнику дали втекти? У МВС заявляють, що "шоковані таким рішенням суду". Тоді чому заарештовано або затримано лише чотирьох бійців з 22-х? Чому суспільству не продемонстровані докази? Поки що маємо лише слова слідчих.

За даними слідства, Будинок профспілок захоплювали озброєні бійці "Альфи". "З використанням спецпідрозділів "Альфа" з різних регіонів було організовано керівництвом антитерористичного центру захоплення будівлі профспілок, яке здійснювалося через дах цього будинку. Під час просування і спроби захопити Будинок профспілок співробітники" Альфи" були озброєні вогнепальною зброєю, хоча не встановлено випадків її застосування, але їхні дії фактично призвели до того, що протестувальники змушені були захищатися, відчуваючи явну загрозу для свого життя і здоров'я, в результаті чого сталася пожежа і був знищений Будинок профспілок, у вогні загинули 2 людей", - заявив Горбатюк.

Як уточнив представник СБУ Анатолій Дублик, протестувальники самі могли стати винуватцями пожежі. За його словами, "альфівців" опитали, вони не винні, вони не стріляли. Найбільш цінних спецназівців нинішнє керівництво МВС не втягує в цю справу. Якщо і цих притягнути до відповідальності, де ж взяти нових спеців.

Як додав Горбатюк, провина все одно покладається на керівників СБУ, якими була створена ситуація, що призвела до пожежі. "Було понад 20 джерел запалювання, які були по різних поверхах Будинку профспілок. Зокрема, це може бути бензин або гас, або солярка. Працівники "Альфи" вказують на те, що коли вони просувалися зі зброєю, щоб їх не пропустити, в їхній бік протестувальники кидали пляшки із запальною сумішшю, від яких почалася пожежа. Але однозначно стверджувати, хто ж підпалив, ми в даний час не беремося, розслідування триває", - зазначив він.

Пам'ятаєте, як попередній голова СБУ розповідав про причетність росіян до розгону Євромайдану? Казав, що до Києва прилітав Сурков, привозив спецзасоби і курирував операцію. Навіть говорив про російських снайперів. Так от, слідство стверджує, що "немає в матеріалах справи саме про роботу російських снайперів, про які вказував колишній голова СБУ".

Новини за темою

Горбатюк вказує, що вішати всіх собак на спецроту Садовника в ГПУ не мають наміру. "Слідство триває, і ми перевіряємо не тільки цю версію про спецроту, але й інші версії щодо можливих провокаторів і спецслужб, про можливих снайперів", - зазначив він.

Що на виході?

Якщо спробувати узагальнити все вищесказане слідчими на трьох прес-конференціях, отримаємо щось таке. Було озвучено підозріло велику кількість дій в рамках розслідування. І це на тлі звинувачень, що слідство стоїть на місці. Горбатюк пояснює повільну роботу слідства повільною роботою судів. "Для отримання в одному кримінальному провадженні щодо однієї події рішення суду ми витрачаємо 7 місяців. Для отримання одного трафіку телефонної розмови - у нас є деякі до півтора-двох місяців, які ми отримуємо, - це близько двох тижнів або 10 днів. Друга причина полягає в тому, що велику кількість документів було знищено під час цих подій. На початковому етапі також була неналежним чином зібрана доказова база", - говорить він.

Між іншим, сам Петро Порошенко неодноразово вимагав прискорити його. Майже по кожному пункту звинувачення фігурує обмежений список імен: Янукович, Захарченко, Ратушняк, Федчук, Кусюк, Лєкарь, Мазан. Тобто президент і керівництво МВС. Всі вони знаходяться за кордоном, заарештувати їх не зможуть навіть, якщо вина буде доведена. Існуючі нечисленні вироки винесені проти дрібних начальників і рядових співробітників МВС. У ЗМІ висвітлювалися лише окремі суди. Імена засуджених нікому нічого не говорять, тому з боку здається, що ніяких зрушень у розслідуванні немає. Власне, ті, хто очікував від нинішнього звіту силовиків якоїсь сенсації, напевно, розчаровані. Більше того, недовіра до влади в цілому також підриває авторитет силових органів і цього розслідування зокрема. Судити про його достовірність, якщо ніяких доказів не було озвучено, практично нереально.

Віктор Ружинський

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>