"ТАСС"

Чому відключили електропостачання?

В "Укренерго" причиною назвали несплату жителями окупованих територій протягом тривалого часу за поставлену та спожиту електроенергію. Борг досяг 5,2 млрд гривень, або понад 195 млн доларів. Але, як пояснив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, борг умовно розділено між підконтрольною і непідконтрольною територіями "приблизно 50 на 50". "Луганське енергетичне об'єднання", яке обслуговує ці території, ще в березні погрожувало вимкнути світло через фінансовий колапс у компанії.

Найбільші борги були сформовані такими підприємствами, як КП "Лисичанськтепломережа" (майже 34 млн грн боргу станом на 1 березня 2017 року), КСП "Лисичанськводоканал" (майже 125 млн грн), Попаснянський водоканал (128 млн грн), Рубіжанське ВУВКГ (близько 9,5 млн грн), Кремінське ВУВКГ м. Рубіжне (понад 4 млн грн), РКП "Старобільськвода" (1,5 млн грн).

Також була припинена подача електроенергії для потреб "Попаснянського водоканалу", який постачає водою більшість споживачів "ЛНР".

Які саме території потрапили під блекаут?

Судячи із заяви влади, відключена повністю окупована територія Луганської області. Однак бойовики стверджують, що тільки на деякий час залишилися без світла Луганськ, Алчевськ і Перевальськ, а в інших міста і зовсім подача не переривалася. Директор "Луганського енергетичного об'єднання" Володимир Грицай раніше зазначав, що Станиця Луганська та населені пункти навколо неї, а це більше 12 000 абонентів, також отримують електроенергію з неконтрольованої сторони, і, відповідно, вона теж потрапляє під блекаут.

Чи дійсно зараз у так званій "ЛНР" ніде немає світла?

У так званій "ЛНР" кажуть, що відновили електропостачання "більшої частини районів Луганська". За даними джерел 112.ua, зараз світло в Луганську дійсно є, але дуже слабка напруга.

Новини за темою: Заборгованість Донбасу за постачання електроенергії досягла майже 11 млрд грн, - Тука

Як довго продовжиться блекаут?

Російське видання "Газета.Ru" з посиланням на джерело в Кабміні повідомило, що у "ЛНР" є перетікання електроенергії з боку Росії. За його словами, за таких обставин жителі залишаться зі світлом, але електроенергії не буде для підприємств.

Новини за темою: Лампочка Гройсмана: Верховна Рада запустила реформу електроенергетики

Крім того, залишається незрозумілим питання, як зараз живляться шахти на непідконтрольній території, оскільки відсутність електро- і водопостачання може загрожувати екологічними наслідками.

За даними джерела "Газети.Ru" в Міністерстві енергетики України, причина сьогоднішнього відключення - саме відсутність оплати з великих підприємств, напередодні захоплених бойовиками.

Поки що в "Укренерго" не повідомляють, скільки буде тривати блекаут.