Україна у світі: Скільки держбюджету коштують закордонні відрядження керівництва країни

112.ua вирішив з'ясувати, куди і за скільки у державних справах літають президент, прем'єр, голова МЗС і керівництво парламенту

Україна у світі: Скільки держбюджету коштують закордонні відрядження керівництва країни
Візит президента України до США Фото з відкритих джерел

Юрій Годован

Журналіст, 112.ua

112.ua вирішив з'ясувати, куди і за скільки у державних справах літають президент, прем'єр, голова МЗС і керівництво парламенту

Популяризація держави у світі, створення позитивного іміджу і налагодження міжнародного співробітництва є важливою складовою зовнішньої політики. Традиційно цим займається зовнішньополітичне відомство за "посильної підтримки" керівництва країни. Одним з методів реалізації таких завдань є закордонні візити та відрядження. 112.ua вирішив з'ясувати, скільки українському бюджету коштують поїздки керівників держави за кордон у рамках виконання своїх посадових повноважень. Для цього ми направили відповідні запити до Адміністрації президента, Кабінету міністрів, Верховної Ради і Міністерства закордонних справ. Про те, в яких країнах у нинішньому році встигли побувати Петро Порошенко, Володимир Гройсман, Павло Клімкін, Андрій Парубій, Ірина Геращенко та Оксана Сироїд, читайте в нашому матеріалі.

Закордонні поїздки президента

Фото з відкритих джерел

Президент України Петро Порошенко станом на 19 липня поточного року встиг здійснити 18 поїздок до інших держав, деякі країни президент при цьому відвідав не один раз. Так, у Німеччині глава держави побував тричі (січень, лютий, травень), стільки разів він відвідав Францію (травень, червень, липень), двічі - Мальту (березень і травень). З повним списком країн, які відвідав у 2017 році президент, можна ознайомитися у відповіді АП.

Закордонні візити Петра Порошенка у 2017 році 112.ua

На закордонні поїздки глави держави з бюджету було витрачено 11 млн 131,5 тис. грн. Крім того, витрати на авіаперевезення офіційних делегацій на чолі з президентом склали 14 млн 717,5 тис. грн. В Адміністрації додали, що облік витрат окремо за кожним візитом президента не передбачений законодавством.

Новини за темою

Зовнішньополітична діяльність прем'єра

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман з робочим візитом у Хорватії. Архівне фото. Facebook Володимира Гройсманаhttps://www.facebook.com/volodymyrgroysman/?fref=ts

Володимир Гройсман у 2017 році не всі свої офіційні поїздки здійснював за державні кошти. Згідно з офіційною відповіддю Секретаріату Кабміну, голова уряду в нинішньому році офіційно відвідав 5 країн. На візити до Туреччини, Хорватії та Ізраїлю бюджетні кошти не виділялися. Поїздки Гройсмана до Бельгії та Великої Британії коштували бюджету 176 тис. 923,37 грн.

Закордонні візити Володимира Гройсмана у 2017 році 112.ua

Як відомо, Бельгію Гройсман відвідав у лютому, Туреччину - в березні, Ізраїль - у травні, Хорватію - у червні, а Велику Британію - зовсім нещодавно, в поточному місяці.

Новини за темою

Керівництво Верховної Ради

пресс-служба Верховной Рады

Спікер українського парламенту Андрій Парубій у нинішньому році в рамках семи закордонних відряджень встиг відвідати 6 країн: Японію, Грузію, Італію, США, Туреччину і двічі - Польщу. До речі, найдорожчим виявився візит голови Верховної Ради до США - 138 тис. 599,42 грн. Усього ж на поїздки Парубія за кордон з бюджету було витрачено 213 тис. 033,83 грн.

Закордонні візити Андрія Парубія у 2017 році 112.ua

Новини за темою

Перший заступник керівника парламенту Ірина Геращенко цього року тричі була у відрядженні у Франції, ще по одному разу - на Мальті і в Грузії. Ці поїздки коштували державі 119 тис. 183,83 грн. До речі, про витрати на поїздки Ірини Геращенко до Мінська в рамках її роботи в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, членом якої вона є, в офіційній відповіді не йдеться. Ймовірно, такі поїздки фінансуються з інших джерел.

Закордонні візити Ірини Геращенко у 2017 році 112.ua

Віце-спікер Оксана Сироїд на свої закордонні відрядження бюджетні кошти в цьому році поки не витрачала.

Профільний міністр Павло Клімкін

Facebook МИД Украины

Найбільше країн (що цілком логічно) у рамках закордонних візитів у 2017 році відвідав голова зовнішньополітичного відомства України Павло Клімкін. У рамках своєї діяльності він здійснив 32 візити. При цьому географія їхня є досить широкою: голова МЗС побував як у сусідніх з Україною країнах (Польща, Словаччина), у Західній Європі (Франція, Італія), так і в неблизьких США, Сінгапурі, М'янмі та Ізраїлі. З повним списком поїздок Клімкіна можна ознайомитися нижче, а ми ж зазначимо, що поїздки міністра бюджету коштували 944 тис. 421,66 грн. Зазначимо, що найдорожчими стали візити Клімкіна до США і М'янми (понад 100 тис. грн кожна), а також до Швейцарії, Німеччини, Великої Британії та Бельгії.

Новини за темою

Закордонні візити Павла Клімкіна у 2017 році 112.ua

****

Витрати з держбюджету на закордонні поїздки керівництва України у 2017 році 112.ua

Раніше 112.ua у серії ексклюзивних матеріалів повідомляв про заробітні плати високопоставлених українських чиновників. За наступними посиланнями можна прочитати про те, скільки заробляють керівники вітчизняних силових органів, мери українських міст, голови антикорупційних органів, а також високопоставлені представники суддівського корпусу.

Також окремо ви можете прочитати про заробітні плати прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та членів його уряду, а також голів обласних державних адміністрацій.

Новини за темою

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів