Володимир Макович
"ТАСС"
Володимир Макович народився в квітні 1962 року у Донецьку. Більше 10 років тому він створив організацію "Молодіжний рух патріотів", яка фактично стояла біля витоків "російської весни". Саме в 2005 році з'явилися ряд дрібних організацій, яро які виступали за тісний союз з Росією і підтримували Віктора Януковича. Надалі багато хто з лідерів цих рухів увійшли в так званий "парламент ДНР".

Макович був активним учасником антукраинских мітингів у Донецьку. Після захоплення будівлі Донецької обласної ради та обласної держадміністрації було сформовано так звану "народну раду", речником якої став Макович. 7 квітня 2014 року в захопленому будинку він зачитав "декларацію про державну незалежність" псевдореспубліки.

Далі він перейшов на посаду віце-спікера "парламенту ДНР", а спікером став Денис Пушилін, який зараз є представником "ДНР" на переговорах Тристоронньої контактної групи в Мінську.

За участю Маковича "Верховна рада ДНР" звернулася до ООН з проханням про визнання суверенітету. Він також наполягав на тому, щоб підприємства Ріната Ахметова платили податки в бюджет так званої "ДНР".

Однак Пушилін не довго пробув на посаді спікера, він написав заяву про відставку і Макович став в. о. голови президії "Верховної ради ДНР". Правда на цій посаді він пропрацював лише 5 днів.

Макович свого часу представляв "герб і прапор ДНР".

Фото з відкритих джерел

Влітку 2014 року він був заарештований бойовиками через підозру в причетності до ситуації, що призвела до загибелі оператора "Першого каналу" Анатолія Кляна, який разом зі знімальною групою потрапив під обстріл. Вони їхали до військової частини, розташованої під Авдіївкою. Маковича звинувачували в тому, що він не доповів "керівництву ДНР" про плани доставити автобус до військової частини. Після цього інциденту він вже не фігурував у верхівці "ДНР". У мережі можна знайти його інтерв'ю, де він розповідає, як починалася "російська весна". Також є відео, де він виступав у військовій частині, де закликав військових воювати за "ДНР".