banner banner banner

Тиждень із життя бойовиків на Донбасі: Приховування втрат, поповнення рецидивістами і бунт місцевих жителів

Російські телеканали готують дискредитацію сил АТО, а бойовики обмежують доступ до українських ЗМІ в мережі

Тиждень із життя бойовиків на Донбасі: Приховування втрат, поповнення рецидивістами і бунт місцевих жителів
mediarnbo.org

Російські телеканали готують дискредитацію сил АТО, а бойовики обмежують доступ до українських ЗМІ в мережі

Прес-служба Головного управління розвідки публікує інформацію про діяльність терористичних угруповань на сході України. Зібравши інформацію за 8-15 липня, ми отримали картину життя бойовиків, які окупували території в Донецькій та Луганській областях України, за версією розвідки.

Поповнення рецидивістами

СБУ підтвердила інформацію ГУР МОУ, що окупанти активно залучають до лав НЗФ небезпечних рецидивістів.

Оперативники затримали колишнього засудженого українця, який відбував покарання у Єнакіївській колонії. Він розповів, що російсько-окупаційні війська поповнюють свої ряди за рахунок злочинців. За його словами, керівництво колонії за гроші вже звільнило близько 80% рецидивістів.

Зазначається, що саме так командування противника поповнює ряди так званого 9-го полку, який несе колосальні втрати в боях на маріупольському напрямку.

Військові дії

Станом на 12 липня бойовики підтримують боєздатність військ, проводять посилення і заміну передових підрозділів, поповнення боєкомплекту і палива, вдосконалюють фортифікаційне обладнання позицій на напрямках:

- сєвєродонецький. У напрямку н. п. Попасна передові підрозділи 6-го окремого мотострілецького полку (Стаханов) 2 АК (Луганськ) ЗС РФ в районі н. п. Калинове посилені двома мотострілецькими ротами і вогневим взводом зі складу гаубичного артилерійського дивізіону полку. Проведено ротацію передових підрозділів 4-ї окремої мотострілецької бригади (Алчевськ) 2 АК;

- слов'янський, донецький. В районі н. п. Горлівка проведено ротацію підрозділів 3-ї окремої мотострілкової бригади (Горлівка) 1 АК (Донецьк) ЗС РФ і заходи з інженерного обладнання переднього краю. Триває поповнення боєприпасами передових підрозділів 11-го окремого мотострілецького полку (Макіївка) 1 АК, а також мотострілецького батальйону, гаубичного артилерійського і гаубичного самохідного артилерійського дивізіону 3-ї окремої мотострілецької бригади. Серед особового складу бригади поширюється інформація про активізацію з 14 липня бойових дій на слов'янському напрямку;

Новини за темою

- волноваський. Переміщено: з н. п. Оленівка в Докучаєвськ переміщено мотострілецький взвод і вогневий взвод гаубичної артилерійської батареї зі складу 5-ї окремої мотострілецької бригади (Макіївка) 1 АК і три паливозаправники;

- маріупольський. До н. п. Красноармійське переміщено вогневий взвод гаубичної артилерійської батареї зі складу 9-го окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти (Новоазовськ) 1 АК і три паливозаправники.

Крім того, продовжується ведення розвідки з метою уточнення змін у бойових порядках на передньому краї і в тактичній глибині оборони сил АТО. Зафіксовано задіяння семи безпілотних літальних апаратів на слов'янському, донецькому і маріупольському напрямках.

Станом на 13 липня у зоні відповідальності ОТУ "Донецьк" зберігається висока інтенсивність вогневого впливу артилерії противника. Здійснюються вогневі нальоти на позиції сил АТО з метою знищення опорних пунктів ЗСУ.

Так, на новоайдарському та слов'янському напрямках до вищої ступені бойової готовності приводилися підрозділи 2 (Луганськ) і 7 (Дебальцеве) окремих мотострілецьких бригад 2 (Луганськ) АК ЗС РФ.

На маріупольському - в районі н. п. Широкине підрозділи 9-го окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти (Новоазовськ) 1 АК (Донецьк) ЗС РФ здійснюють поповнення боєкомплектів до гаубичної артилерії і мінометів, а також удосконалюють інженерне обладнання передових позицій.

Також були зафіксовані безпілотні літальні апарати в районі Зайцевого і вихід диверсійно-розвідувальних груп на напрямках: Луганське, Зайцеве, Майорськ (слов'янський напрямок); Авдіївка, Опитне, Спартак, Піски, шахта "Бутівка", Красногорівка, Мар'їнка (донецький напрямок); Докучаєвськ, Новотроїцьке (красноармійський напрямок).

Новини за темою

14 липня протягом доби була відзначена підготовка противника до активізації бойових дій на донецькому та слов'янському напрямках. Було активізовано ведення розвідки з метою уточнення змін у бойових порядках на передньому краї і в тактичній глибині оборони сил АТО, відзначено вихід диверсійно-розвідувальних груп на напрямках Новотошківського, Авдіївки.

Українською стороною надана інформація представникам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ про наявність танків, артилерійських систем калібром понад 100 мм, САУ і 122-мм РСЗВ "Град" в районах н. п. Первомайськ, Гольмовський, Горлівка, Макіївка та Донецьк.

15 липня протягом доби бойовики здійснювали активний вогневий вплив на позиції сил АТО, в т. ч. із заборонених мінськими домовленостями ствольної артилерії і мінометів. Угруповання російських окупаційних військ продовжує посилення і ротацію передових підрозділів, поповнення боєприпасів і фортифікаційне обладнання.

Продовжується ведення розвідки з метою уточнення змін у бойових порядках на передньому краї і в тактичній глибині оборони сил АТО. Відстежено польоти трьох безпілотних літальних апаратів в зоні відповідальності ОТУ "Маріуполь".

Бойові втрати

8 липня - знищено 6 і поранено 7 бойовиків зі складу так званих 3-ї бригади (Горлівка) 11-го полку (Макіївка), а також 7-ї бригади (Дебальцеве). Найбільші втрати зазнав т. зв. 11-й окремий мотострілецький полк (Макіївка), підрозділи якого здійснюють обстріли сил АТО в районі Авдіївки, де внаслідок підриву боєкомплекту в бліндажі на передових позиціях було знищено двох і поранено чотирьох бойовиків.

9 липня - двоє бойовиків загинули і ще п'ятеро отримали поранення зі складу трьох незаконних збройних формувань.

10 липня – загинули троє бойовиків, ще 8 отримали поранення. Втрат зазнали так звані 3-тя бригада (Горлівка), 9-й полк, 7-ма бригада (Дебальцеве) російсько-окупаційних військ.

11 липня – загинули четверо бойовиків, троє - отримали поранення. Втрати понесли так звані все ті ж незаконні формування. Також в одну з лікарень прибули 7 тяжкопоранених окупантів, яких готують до подальшого транспортування у військовий шпиталь в Ростов-на-Дону.

12 липня - протягом доби підтверджені втрати противника становили 6 загиблих і 5 поранених військовослужбовців "11-го окремого механізованого полку" (Макіївка) і" 9-го окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти" (Новоазовськ) 1 АК (Донецьк) ЗС РФ, а також 4-ї окремої мотострілецької бригади (Алчевськ) 2 АК (Луганськ) ЗС РФ.

Найбільші втрати зазнав 11-й окремий мотострілецький полк" (Макіївка), підрозділи якого продовжують активно обстрілювати сили АТО і проводити диверсійно-розвідувальні дії в районі н. п. Авдіївка. Серед загиблих військовослужбовців полку: навідник-оператор Малютін Федір Миколайович (29.08.1989 р. н.) і кулеметник Горевий Віталій Олексійович (29.06.1996 р. н.).

13 липня - загинули 6 і поранено 9 військовослужбовців "11-го окремого механізованого полку" (Макіївка), 100-й (Донецьк) і 5-й (Макіївка) окремих мотострілкових бригад 1 АК (Донецьк) ЗС РФ, а також "7-ї окремої мотострілкової бригади" (Дебальцеве) 2 АК (Луганськ) ЗС РФ.

Новини за темою

14 липня - загинули двоє і поранено 7 військовослужбовців "3-ї окремої мотострілкової бригади" (Горлівка) і "11-го окремого механізованого полку" (Макіївка) - 1 АК (Донецьк) ЗС РФ, а також "4-ї окремої мотострілкової бригади" (Алчевськ) 2 АК (Луганськ) ЗС РФ.

Крім того, встановлено персональні дані одного з тяжкопоранених військовослужбовців російських окупаційних військ: розвідник розвідувальної роти полку Кулик Олександр Андрійович (05.10.1991 р. н.).

Чергові поставки палива, боєприпасів і поповнення "кадрами"

З Росії прибуло чергове підкріплення для бойовиків. Зокрема, в Донецьк переміщено підрозділ зі складу 22-ї окремої бригади спеціального призначення ЗС РФ (місце постійної дислокації - Степовий, Ростовська область). Ці сили будуть задіяні для ведення диверсійно-розвідувальної роботи в районі Мар'їнки.

Також на станцію Ровеньки з Росії прибули 12 цистерн з паливно-мастильними матеріалами, в Луганськ - 20 паливозаправників з паливно-мастильними матеріалами.

До Іловайська прибули два танки Т-72, дві бойові машини піхоти БМП-2, дві бойові машини 122-мм РСЗВ "Град", п'ять цистерн з паливно-мастильними матеріалами (250 тонн), до Харцизька - сім цистерн з паливно-мастильними матеріалами (350 тонн), три вагони з боєприпасами.

Критичний "недокомплект" призводить до самогубств і бійок

Військова розвідка підтверджує "критичний некомплект" особового складу в рядах бандформувань, що призводить до їхнього надмірного фізичного та психологічного навантаження. Так, після чергової відмови командування задовольнити рапорт про звільнення з військової служби навмисне підірвав гранату в розташуванні підрозділу військовослужбовець т. зв. 3-ї окремої мотострілецької бригади (Горлівка) громадянин Росії Бадмаєв, який родом з Республіки Калмикія. За день до цього влаштували бійку і стрілянину на передових позиціях т. зв. 4-ї окремої мотострілкової бригади (Алчевськ) ще двоє громадянин Росії.

Бунт місцевого населення

Зростає невдоволення місцевого населення тимчасово окупованих територій сходу України присутністю і діями російських окупаційних військ.

Так, 13-14 липня жителі Красного Луча висловили відкритий протест проти дислокації в прилеглих до житлових масивів районах великокаліберної артилерії, реактивних систем залпового вогню "Град" і "Ураган" окремої артилерійської бригади (Красний Луч) 2 АК (Луганськ) ЗС РФ і накопичення боєприпасів великої руйнівної сили на території ВАТ "Краснолуцький машинобудівний завод" (вул. Заводський проїзд, 1).

Обурені городяни заявили, що здатні організовано покинути місто і надати силам АТО координати тих казарм, складів та ангарів, знищення яких завдасть мінімальну шкоду об'єктам цивільної інфраструктури.

Новини за темою

Дискредитація сил АТО

Бойовики не припиняють спроб дискредитувати сили АТО, в т. ч. шляхом провокування українських підрозділів на відкриття вогню у відповідь під час перебування на передньому краї представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Володіючи достовірною інформацією про переміщення співробітників місії, за 40-60 хвилин до їх приїзду противником здійснюються провокаційні обстріли позицій українських військових, щоб викликати вогонь у відповідь.

Пропаганда російських телеканалів, фальшиві звинувачення і обмеження доступу до українських ЗМІ

Військовою розвідкою встановлено чергові факти деструктивної діяльності російських офіцерів Центру інформаційного протиборства (Новочеркаськ) Центру територіальних військ (Новочеркаськ) ЗС РФ.

Враховуючи поширення популярними російськими ЗМІ інформації провідних інформаційних агентств України про захоплення в полон та загибель російських військовослужбовців під час участі у бойових діях на тимчасово окупованих територіях сходу України, а також доказів знищення на території Сирії сучасного російського вертольота Мі-35 (цей факт Міністерство оборони Росії намагався подати як знищення застарілого вертольота Мі-25 сирійської армії), під тиском російського окупаційного командування комерційні оператори послуг інтернет тимчасово окупованих територій Донбасу вводять технічні обмеження на доступ користувачів до сайтів українських інформаційних агентств.

12 інтернет-провайдерів, що надають послуги в Макіївці, Горлівці та прилеглих населених пунктах, під тиском російських пропагандистів обмежили доступ до таких українських інформаційних агентств, як "Цензор" (censor.net.ua), "Сайт Донецька" (62. ua), "ОстріВ" (ostro.org) та ін.

Крім того, для оприлюднення по каналах пропаганди т. зв. "ДНР" російськими офіцерами Центру інформаційного протиборства ЦТВ Південного У ЗС РФ, спільно з пропагандистами російського телевізійного каналу Life News, підготовлено постановочні фальшиві відеоматеріали, де сили АТО будуть звинувачені в застосуванні заборонених боєприпасів, у т. ч. "фосфорних".

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>