Ці депутати гарно співали про свободу слова, а потім проголосували за санкції проти NewsOne і "112 Україна"

Протягом дня ми будемо додавати в цю статтю нових "героїв" історії про свободу слова в Україні

Ці депутати гарно співали про свободу слова, а потім проголосували за санкції проти NewsOne і "112 Україна"
112.ua

Протягом дня ми будемо додавати в цю статтю нових "героїв" історії про свободу слова в Україні

Верховна Рада 4 жовтня закликала Раду національної безпеки і оборони України (РНБО) ввести санкції проти телеканалів NewsOne і "112 Україна". У разі введення цих санкцій провідні інформаційні канали країни можуть припинити мовлення. Чим керувалися народні обранці, натискаючи кнопку "ЗА", незрозуміло, адже ЗМІ не порушили норми закону. На це вказав керівник Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко, а також безліч експертів і учасників ринку. По суті, рішення про санкції було виключно політичним.

Зазначимо, що серед тих 229 нардепів, які підписалися під обмеженням свободи слова в країні, виявилися навіть ті народні депутати, які заявили про намір балотуватися на пост президента України в 2019 році, і логічно, мали б бути першими, хто захистив би свободу слова в країні. Лицемірство деяких народних депутатів добре проглядається, якщо подивитися на те, що вони говорили про свободу слова раніше.

* * *

Юлія Тимошенко – відомий борець за свободу слова. Вона неодноразово звинувачувала владу у тиску на журналістів, спробах взяти під контроль інформаційне поле країни. Звичайно, багато хто вже забув, як в 2009 році прем'єр-міністр Тимошенко через суд заборонила критику на свою адресу. Це був прецедент для країни. Натомість вже з переходом в опозицію риторика Юлії Володимирівни кардинально змінилася.

112.ua

112.ua

112.ua

У 2019 році Тимошенко буде балотуватися в президенти і, напевно, ще неодноразово буде розповідати про те, як влада утискає свободу слова, що їй ніде виступати і так далі. Згадайте потім це голосування, воно показове.

* * *

Олег Ляшко - лідер Радикальної партії і в минулому журналіст із багаторічним досвідом. Його голос був один із найгучніших за свободу слова в Україні. "Ви - справжня совість нації, ви не даєте забувати депутатам їхні гріхи", - говорив він журналістам і часто докоряв владі щодо тиску і спроб вплинути на засоби масової інформації.

112.ua

112.ua

112.ua

Як і Юлія Тимошенко, в наступному році Олег Ляшко має намір претендувати на посаду глави держави, і вже починає обурюватися, що ЗМІ замовчують рейтинги і приховують від народу його потенціал стати президентом України.

* * *

Юрій Дерев'янко - позафракційний депутат, особливо видатним політиком став під час мітингів прихильників лідера "Руху нових сил" Міхеїла Саакашвілі, які стартували в жовтні минулого року під Верховною Радою. Тоді він неодноразово заявляв про те, що влада блокує поширення інформації про відповідні акції протесту і не дає слова опонентам. З рішенням балотуватися в президенти його риторика про свободу слова в Україні посилилася.

112.ua

112.ua

* * *

Віктор Чумак - позафракційний депутат. Раніше публічно називав себе борцем за свободу слова і звинувачував владу та опозиційні сили в бажанні підпорядкувати собі українські засоби масової інформації. "Такого ніколи не було!" - наголошував він.

112.ua

Чумак також претендує на посаду президента України в 2019 році.

* * *

Володимир Ар'єв - народний депутат від партії "Блок Петра Порошенка", кілька років тому представляв власну доповідь з питань свободи слова та безпеки журналістів в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Відомий, як затятий борець з цензурою в Україні ще з 2010 року. Тоді він неодноразово висловлював своє занепокоєння з приводу тиску на ЗМІ режимом Януковича.

112.ua

Влада в країні змінилася на ту, що "розуміє демократичні цінності", і риторика Ар'єва також дещо змінилася: він потихеньку вже починає виправдовує тиск на ЗМІ, хоча досі вважає себе їхнім захисником.

112.ua

* * *

Менш відомі борці за свободу слова в Україні, але відомі своїми висловлюваннями на захист телеканалу "112 Україна" нардепи:

Антон Геращенко

112.ua

Сергій Мельничук

112.ua

Андрій Іллєнко

112.ua

Микола Княжицький

112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів