ТОП-10 рішень Ради за тиждень: Бюджет, відеозйомка обшуків і телемедицина

Депутати так і не змогли відкликати депутатський законопроект про Антикорупційний суд

ТОП-10 рішень Ради за тиждень: Бюджет, відеозйомка обшуків і телемедицина
Верховная Рада

Депутати так і не змогли відкликати депутатський законопроект про Антикорупційний суд

Верховна Рада зробила 25 грудня вихідним, зобов'язала правоохоронців вести відеозйомку під час обшуків, підтримала в першому читанні проект бюджету на 2018 рік. Крім того, депутати запровадили телемедицину і виступили за низку обмежень для тих, хто ухиляється від аліментів.

Разом з тим, у сесійній залі так і не знайшлося 226 голосів за те, щоб відкликати законопроект про Антикорупційний суд, щоб президент міг внести свій. Крім того, нардепи відмовилися передчасно позбавляти депутатських повноважень представника "Самопомочі" Олену Бабак і позафракційного В'ячеслава Константіновського. Постанови з цього приводу спікер парламенту Андрій Парубій ставив на голосування двічі.

На цьому пленарному тижні Раді не вдалося підтримати жодної ратифікації - в середу вранці Парубій провів рейтингові голосування і вирішив навіть не починати їх розгляд. Звучали пропозиції закрити засідання, тому що в залі явно не було 226 депутатів, але Парубій застосував вже стандартне для цієї сесії рішення - розглядати сотні поправок до законопроекту у другому читанні.

За вівторок і четвер депутати встигли прийняти низку рішень:

Поранені на Майдані під час Революції гідності отримають такі ж пільги і соціальні гарантії, як в учасників бойових дій. Таким людям видадуть посвідчення "Потерпілий учасник Революції гідності". На родини тих, кому посмертно присвоїли звання Героя України, поширили дію закону "Про статус ветеранів війни".

Вихідним святковим днем ​​у зв'язку з католицьким Різдвом зробили 25 грудня. А щоб економіка не страждала від великої кількості вихідних - Днем праці залишили тільки 1 травня, а 2-ге буде робочим днем. Зміни наберуть чинності після підписання закону спікером і президентом, а також публікації в офіційному виданні.

Депутати ухвалили 312 голосами закон, який мав захистити бізнес від свавілля силовиків. Йдеться про обов'язкову відеозйомку при обшуках.

А ось підприємці критикують закон через норму, яка дозволяє вилучати техніку при необхідності провести експертне дослідження - кажуть, це єдине пояснення того, що потрібно винести сервери, а не скопіювати інформацію.

Ухвалено другий закон про медреформу - цього разу для сільської місцевості. Передбачається, що в селах створять пункти надання медичної допомоги, де, крім іншого, можна буде отримати ліки і здати аналізи. Самим медикам мають намір надати службове житло, авто та обладнаний сучасною технікою кабінет. Зокрема мова йде про якісний інтернет, який дозволить проводити консультації з колегами і зв'язуватися з пацієнтами (це і називають телемедициною).

Депутати підтримали за основу заборону на керування авто, полювання і виїзд за кордон тим, хто протягом півроку ухиляється від сплати аліментів. Якщо людина не працевлаштована, її мають намір залучати до суспільно корисних робіт.

Мінімальна зарплата з 2018 року - 3 723 грн, місячний прожитковий мінімум 1 700 і курс 30,1 грн/дол. - з такими цифрами за основу підтримали проект бюджету на 2018 рік. За два тижні обіцяють доопрацювати до другого читання і не влаштовувати "бюджетну ніч".

Підтримали зміни до Бюджетного кодексу - зокрема з 50 до 80% збільшили обсяг коштів, які місцеві бюджети повинні будуть передавати до держбюджету. Змінами до Податкового кодексу попередньо відмовилися піднімати акциз на алкоголь, а ось на тютюнові вироби мають намір підвищити на 29,7%.

Депутати підтримали за основу законопроект, який передбачає створення органу громадського нагляду за аудиторською діяльністю. Попередньо його не фінансуватимуть з бюджету, щоб орган залишався незалежним.

Рада попередньо погодилася надати Нацбанку повноваження щодо створення та ведення Кредитного реєстру - отримувати від банків інформацію про його позичальників і надавати банкам певні дані з реєстру.

Закон дозволить де-юре публічним акціонерним товариствам, які фактично такими не є, без бюрократії стати приватними акціонерними товариствами. Вони будуть подавати річну звітність, але за спрощеною процедурою. Крім того, документ повністю прибирає паперовий документообіг при подачі звітів.

Якщо людину збираються примусово лікувати, вона має право на незалежну медичну експертизу.

• Містам обласного значення хочуть дозволити створювати ОТГ

Якщо документ ухвалять у цілому, міста обласного значення зможуть створювати об'єднані територіальні громади.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів