Тіллерсон вимагає крові корупціонерів: Як в Раді "судили" депутатів

Верховна Рада "здала" трьох депутатів. У вівторок ввечері депутати підтримали подання генерального прокурора Юрія Луценка про зняття недоторканності з народних депутатів Олеся Довгого, Максима Полякова та Борислава Розенблата. А от двох колег народні обранці пошкодували. 112.ua розбирався, чому депутати зняли недоторканність тільки з цієї трійці, і чого нам чекати восени

Тіллерсон вимагає крові корупціонерів: Як в Раді "судили" депутатів
Богдан Бортаков, Букви

Ігор Римський

Журналіст

Верховна Рада "здала" трьох депутатів. У вівторок ввечері депутати підтримали подання генерального прокурора Юрія Луценка про зняття недоторканності з народних депутатів Олеся Довгого, Максима Полякова та Борислава Розенблата. А от двох колег народні обранці пошкодували. 112.ua розбирався, чому депутати зняли недоторканність тільки з цієї трійці, і чого нам чекати восени

Клієнти ФБР і особистий недруг Луценка

Початок пленарного тижня зустрів депутатів погодою, типовою для липня. На вулиці спека, а під стінами парламенту активісти. Цього разу мітинг вимагав зняття недоторканності з низки народних обранців, на яких раніше вказав генпрокурор Юрій Луценко. Цікаво, що розглядати це питання повинні були в четвер 13 липня, однак вранці 11 липня ситуація змінилася, і джерело в оточенні спікера парламенту Андрія Парубія попередило, що знімати імунітет з парламентаріїв будуть у вівторок.

Новини за темою

"У вівторок буде як мінімум два (результативних, - ред.) голосування", - розповів співрозмовник в оточенні спікера парламенту. Імена "жертв" були відомі ще кілька днів тому - це представник "Волі народу" Олесь Довгий, висуванець "Народного фронту" Максим Поляков і депутат від пропрезидентської фракції Борислав Розенблат. За словами джерел 112.ua в Адміністрації президента і фракціях коаліції, вибір саме цих депутатів пов'язаний як з участю в розслідуванні представників ФБР (Поляков, Розенблат, - ред.) так і з особистими антипатіями генерального прокурора Юрія Луценка і суспільства (Довгий, - ред.).

Втім, в "Народному фронті" заявили, що готові проголосувати за зняття недоторканності з усіх своїх депутатів" (в тому числі, Євгенія Дейдея, - ред.) Залишалося інтригою, чи поїдуть Розенблат і Поляков із залу Верховної Ради у СІЗО. Попередньо принципову згоду було отримано лише на зняття депутатської недоторканності.

Богдан Бортаков, Букви

У підсумку на пленарному засіданні у вівторок депутати вирішили не відкладати в довгий ящик голосування за зняття депутатської недоторканності з 5 своїх колег і розглянути це питання тут і зараз. Як пояснив автору цих рядків один з депутатів від опозиції, були побоювання, що в четвер ніякого голосування не буде, оскільки за попередніми даними, частина депутатів "взяла квитки (на відпустку, - 112.ua)".

"Всі чудово розуміли, що в четвер ніякого голосування не буде, тому і вирішили у вівторок", - пояснив депутат. Втім, перед самим голосуванням ледь не трапився скандал. Частина депутатського корпусу зажадала, щоб Луценко негайно прийшов до сесійної зали. Згідно із законодавством, парламент не має права розглядати питання про зняття недоторканності без присутності генерального прокурора. Спікер парламенту Андрій Парубій у відповідь на це заявив, що Луценко перебуває у відрядженні. Правда, в кулуарах парламенту ходили чутки, що причина затримки приходу генпрокурора в Раду не пов'язана зі службовою діяльністю.

Розбиті мрії Холодницкого

Вечір подань Генпрокуратури почався на початку п'ятої. У своїх виступах Юрій Луценко нагадав, у чому звинувачують фігурантів його подань і закликав депутатський корпус допомогти провести "очищення парламенту для того, щоб зробити його сильнішим". Вторив йому і спікер парламенту Андрій Парубій, який заявив, що парламент не повинен займатися круговою порукою. Спікер навіть пообіцяв, що як тільки в Раді з'явиться подання на нього самого, за порушення регламенту при обранні Луценка генпрокурором, Парубій буде просити парламент зняти з нього недоторканність.

Богдан Бортаков, Букви

Близько 17:00 депутати, всупереч заявам фракції "Народний фронт", вирішили залишити Дейдею недоторканність. Як пояснив один із впливових депутатів-"фронтовиків", фракція передумала через подання про зняття недоторканності з нардепа Дениса Дзендзерского.

"Ми дійсно планували голосувати за зняття недоторканності з Дейдея, однак Холодницький (керівник САП Назар Холодницький, - ред.) підійшов до наших і сказав, що йде робота по Дзендзерскому, і наші образилися", - пояснив депутат.

Рішення депутатів учасники протестів під стінами парламенту зустріли запаленими димовими шашками.

Богдан Бортаков, Букви

Втім, далі все пішло "за планом". Парламентарії, як і очікувалося, відхилили подання про зняття недоторканності з "радикала" Андрія Лозового, але позбавили імунітету "клієнтів ФБР" - представника "Народного фронту" Максима Полякова і депутата від "Блоку Петра Порошенко" Борислава Розенблата. А разом з ними і представника групи "Воля народу" Олеся Довгого. Втім, перспективи справи стосовно останнього практично нульові. Мало того, що звинувачення стосується порушення регламенту (який не закон, якщо мова йде про місцеві ради), так ще через кілька місяців закінчується термін давності справи і, відповідно, нардепа буде неможливо притягнути до кримінальної відповідальності.

Розенблата та Полякова колеги заборонили затримувати, що викликало чималий скепсис у активістів і у самих парламентаріїв.

Тіллерсон вимагає крові

Після голосувань Луценко пообіцяв прийти з новими поданнями щодо зняття недоторканності з нардепів Євгена Дейдея і Андрія Лозового восени. Зі свого боку керівник Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький анонсував нові справи стосовно народних депутатів.

Богдан Бортаков, Букви

За інформацією джерел 112.ua серед фракцій коаліції, переважно в групі ризику депутати від "Опозиційного блоку" і депутатських груп. В цілому, за інформацією першого заступника голови Регламентного комітету Павла Пинзеника, у прокуратури є "40 папок матеріалів на депутатів". Щоправда, депутати скептично ставляться до перспективи розслідування цих справ.

Холодницький також визнав, що розраховував на арешт Полякова і Розенблата і додав, що біля парламенту для такого випадку чергував спецназ НАБУ. Однак, як відомо, депутати вирішили інакше.

Втім, восени нас чекає продовження епопеї. Тим більше, що під час візиту держсекретар США Рекс Тіллерсон, за даними джерел 112.ua в Адміністрації президента, закликав протягом 2-3 місяців "показати якийсь результат боротьби з корупцією". Запасаємося попкорном, бо як протистояння буде ще те.

Ігор Римський

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів