Тільки в Україні: Чудеса, які шокують європейців

Скандали і недбалість можна зустріти скрізь, в будь-якій країні. На кожному континенті є люди, які ставляться до своїх обов'язків абияк, але в Україні невирішені проблеми і потурання скупчилися в такий сніжний ком, що незабаром авгієві стайні не зможе розчистити жоден Геракл

Тільки в Україні: Чудеса, які шокують європейців
WND

Альона Дісюк

редактор 112.ua

Скандали і недбалість можна зустріти скрізь, в будь-якій країні. На кожному континенті є люди, які ставляться до своїх обов'язків абияк, але в Україні невирішені проблеми і потурання скупчилися в такий сніжний ком, що незабаром авгієві стайні не зможе розчистити жоден Геракл

Якщо озирнутися на минулі три місяці 2016 року, то можна помітити, з якою запаморочливою швидкістю накопичуються проблеми в Україні і як непросто потім їх вирішувати. Уявити таку занедбаність на вулицях Рима чи Берліна, беззаконня в лісах Австрії та Чехії, недбалість у судах Франції чи Бельгії досить складно.

Дотримуйся букви закону – і часто такі ситуації могли б взагалі не виникнути. Але в Україні не закони погані, а те, що в нашій країні їх традиційно погано дотримуються.

Вічно живий депутат

Народний депутат Ігор Єремеєв помер у лікарні 12 серпня. Він отримав травму під час падіння з коня 26 липня. Фото з відкритих джерел

У ЦВК можливі будь-які чудеса, в тому числі продовження життя після смерті. Торік у серпні трагічно загинув один із ключових політиків групи "Воля народу" в Раді Ігор Єремеєв. Його похорон відбувся 12 серпня 2015 р., а 4 лютого 2016 р. в ЦВК все ще не бачили його свідоцтва про смерть, а тому вибори на окрузі № 23, де Єремєєва обрали нардепом, як не призначали, так і досі не призначають. Злі язики подейкують, що причиною тому - хороші шанси на перемогу в окрузі екс-голови Одеської облдержадміністрації, а за сумісництвом близького соратника опального нині олігарха Ігоря Коломойського Ігоря Палиці. Але не будемо ж ми вірити злим язикам!

А ви просто попка та інші чудеса партії

Парламент вже півтора місяця намагається зібрати хоча б подобу правлячої коаліції, а партії – домовитися між собою. Але як можуть домовитися політики чотирьох політсил, якщо навіть в одній збірній гравці грають один проти одного, як це відбувається в "Блоці Петра Порошенка"?

Пропрезидентська партія від початку зібрала дуже різношерстий натовп, і принцип, за яким підбирали людей, так і залишився загадкою для кабінетів політтехнологів. Ось приклад дискусії двох нардепів БПП в ефірі каналу "112 Україна", апогеєм якої став нехитрий діалог у стилі "сам дурень". "Ну що ви як попка-папуга, чесно", - журиться Мустафа Найєм. "А ви як просто попка", - не розгубився його колега по фракції Дмитро Голубов.

Вічний трилер закупівель ліків

Мало не щотижня то в одному, то в іншому місті України люди з важкими захворюваннями і діагнозами змушені виходити з протестами то під Кабмін, то під департаменти охорони здоров'я. Ситуація із закупівлею ліків в Україні катастрофічна, особливо з тими, які є життєво важливими: для хворих на діабет, для лікування від онкологічних захворювань та навіть інсуліну. Чорний ринок працює в стінах лікарень, чиновники годують жданиками: мовляв, налагодимо закупівлі, якщо не зараз, то точно завтра, а Міністерство реформують вже півтора року, так і не представивши хоча б приблизного плану реформ, тому що комітет з охорони здоров'я ніяк не помириться з міністром.

І ось 1 квітня з'явилася зовсім не першоквітнева новина про те, що Київ не зміг закупити 10 із 12 найменувань ліків для онкохворих через недостатню кількість заявок постачальників на торгах.

Захисники, кинуті власною країною

Коли розгорівся скандал з виведеними із зони АТО (а, по суті, з лінії фронту) підрозділами 53-ї бригади, півкраїни чекало якихось слів від головнокомандувача, але нас зустрічала тиша.

А все було так. У Миколаївській обл. незадоволені умовами розміщення бійці вирушили пішки до військової прокуратури. Деякі з них кажуть, що сплять практично на снігу, не можуть навіть помитися. Скаржилися військовослужбовці і на харчування. У Генштабі сказали, що спеціальна робоча група, створена для розслідування причин незадовільних умов розміщення бійців 53-ї бригади, встановить винних.

Фото з відкритих джерел

І вона встановила і навіть покарала: відповідальних засудили до арешту на термін від 5 до 15 діб, керівництво "Широкого лану" продовжує керувати, а в Україні все так само єдиний полігон, куди не соромно привезти іноземців, – Яворівський. Головнокомандувач обійшов тему своєю увагою.

Бойові дії в прокуратурі

Не Радою єдиною живе українське суспільство. Здається, що все українське керівництво оголосило війну всім і один одному. За першість у збереженні місць борються не тільки відомства між собою, як це було в нещодавньому пінг-понгу звинуваченнями між НАБУ і ГПУ, але й сама Генпрокуратура досить довго і з апетитом пожирала сама себе на публіці.

Заступники генерального прокурора звинувачували один одного в корупції, а самого генерального прокурора - у бездіяльності, причому не тільки табір молодих і гарячих (Давида Сакварелідзе і Віталія Каська), але й їхні опоненти відзначилися не меншим завзяттям.

Закінчилося все звільненням і Сакварелідзе, і Каська, і Шокіна – головних героїв драми, а в стінах ГПУ залишилися ті самі тихі та непримітні персонажі, прізвища яких прийнято широко знати у вузькому колі.

Щоб передати місту 60 "швидких", потрібен президент

Поїдемо зі столиці. Там, зрозуміло, що феодальна війна. І поїдемо за головнокомандувачем ближче до зони АТО, до Краматорська, куди Порошенко їздив минулого тижня. Там президент, звичайно ж, зустрівся з бійцями. Не всіма, але начебто побував на передовій.

А потім урочисто передав місту 60 "швидких". Так пересічна й обов'язкова процедура оновлення та поповнення медичного автопарку перетворилася на подвиг державних мужів.

Захист персональних даних по-нашому

Одного разу Дружківський міський суд став знаменитим. І прославився він зовсім не справедливим рішенням у складній справі, а знахідкою, яку громадські активісти виявили в службовому туалеті палацу Феміди: рішення суду з мокрими печатками, нотаріально завірені копії паспортів та ІПН й інші архівні та службові документи. Можна припустити, що служителям Феміди ці документи були потрібні для ознайомлення, але вміст кошика для сміття свідчить, що ні.

Активісти викликали поліцію, яку до приміщення туалету не пустили. Напевно, туди не будуть тепер пускати і відвідувачів суду, і їм доведеться шукати вбиральню десь за межами будівлі.

Это туалет Дружковского городского суда. Он закрывается на ключ, но если попросить распорядителя суда, сюда пускают посе...

Опубліковано Павлом Островським 17 березень 2016 р.

Занадто щедра природа

Україна – країна велика, а тому на просторах Батьківщини губляться багатства, якими країну обдарувала природа. І якщо в маленьких європейських країнах кожна мальовнича ущелина і курорт лічені, то в Україні легко залишають без уваги навіть унікальні природні курорти. Яскравим прикладом тому може служити Куяльницький лиман. Лікувальні властивості грязей під Одесою можуть позмагатися з Мертвим морем, а навколо лиману можна було б побудувати непогану курортну інфраструктуру, але... Але з радянських часів нічого там не відбувається, і до лиману влітку приїжджають тільки нечисленні фанати.

Втім, схожим чином справи йдуть не тільки з чудесами природи, але й з рукотворними пам'ятками, якими ані держава не займається, ані в приватні руки не віддає. Десятки палаців у Західній Україні повільно руйнуються, з кожним роком роблячись непридатними. Навіть у Києві є унікальні садиби, які замість реставрації чекає смерть. Чого вартий будинок на вул. Малій Житомирській, 14 в 150 м від Майдану! Старовинна садиба, яка вже кілька десятків років через тяганину в судах, корупцію і бажання забудовників поставити замість пам'ятника архітектури черговий бізнес-центр стоїть з вибитими шибками. І таких будинків у Києві чимало.

Лісковський палац Даховських Фото з відкритих джерел

У Тернопільській області руйнується палац Станіслава Бадені. Там вже обвалилися перекриття, але палац ще можна було б врятувати, проте він, по суті, нікому й не потрібен, оскільки перебуває на балансі ліцею-інтернату, у якого просто немає можливості ремонтувати будівлю.

Те ж саме відбувається і з Лесковським палацом Даховських у Черкаській області – він повільно заростає лісом на балансі Міністерства оборони і в статусі режимного об'єкту.

Бурштинові імперії

Бурштин – це теж від щедрості природи. Але якщо палаци і будинки зруйновано і закинуто унаслідок безгосподарності, то бурштинові імперії виникли, навпаки, від надмірної та неприборканої підприємливості.

Цілі райони в трьох областях України живуть нелегальним видобутком бурштину, на сотнях квадратних метрів розкинулися кар'єри, і в цьому бізнесі пов'язані всі – силовики, місцеві екологи і просто жителі. Оголошення про продаж каменю, видобутого "вчорну", можна знайти в соцмережах.

Так, нелегальний видобуток є всюди, але, мабуть, лише в Україні півтора року можуть готувати необхідний терміново "вже позавчора" законопроект з контролю цілої сфери зайнятості населення та намагатися побороти незаконну діяльність стільки ж. При цьому в областях починаються зіткнення силовиків, які приїхали "наводити порядок", і старателів. Нещодавно масова бійка зібрала близько 1 тис. учасників.

Підпільні лісоруби

Крім бурштину, в Україні є ще один ресурс, який так само важко заповнити і який знищують у нас у країні з не меншою охотою, – ліс. І поки цивілізований світ зайнятий тим, що придумує все більш ефективні способи висаджування дерев лісу, в Карпатах їх вирубують у посиленому темпі навіть незважаючи на прийнятий закон про заборону на 10 років експорту лісу-кругляка.

І ліс рубають не тільки в лісах заходу України, але й у чорнобильських лісах. А продають його під Києвом. А тепер уявіть собі реакцію європейця на ваше запитання, чи не бажає він придбати дров із Чорнобиля.

Антикорупційне турне голови ОДА

Фото з відкритих джерел

Здавалося б, чим мав би займатися голова обласної державної адміністрації? Посадові інструкції прописано детально, а справ в Одеській області по вуха, але якщо ти колишній президент Грузії і давній друг президента, то ними можна знехтувати.

І ось Міхеїл Саакашвілі вирушив у турне містами і селами України – боротися з корупцією шляхом зборів, форумів і виступів. Спосіб, звісно ж, ефективний, а головне – видовищний.

Незручний момент трапився із Саакашвілі в Івано-Франківську. Там збори борців з корупцією визнали головним корупціонером начальника і друга грузинського легіонера – президента України Петра Порошенка.

Сам організатор форуму щодо цього питання промовчав, але після цього епізоду збори борців з корупцією стали проводити з меншим апломбом.

Пам'ять і пам'ятники

Тоді як в Європі пам'ять про трагедії намагаються олюднити і наблизити до обивателів, показати на конкретних історіях, оберігати місця трагедій, в Україні місця, про які пам'ятає весь світ, перебувають у запустінні. Одне з таких місць - Бабин Яр.

На початку лютого Україну відвідав міністр закордонних справ Канади Стефан Діон, і посол мав необережність (а, може, й навмисно так зробив) провести міністра, який висловив бажання відвідати Бабин Яр, не до пам'ятника біля телевежі, а до монумента загиблим дітям по інший бік вул. Мельникова. Цей пам'ятник стоїть там, де починається великий Дорогожицький парк, який розбили саме на місці масових страт. Якщо стояти обличчям до станції метро, то пам'ятник розташований на тлі низки яток, холодильників з рекламними написами і вуличних забігайлівок.

пресс-служба МИД Канады

Як і будь-який київський парк, цей теж окуповано господарями собачок, молоддю, яка п'є пиво, та іншими явищами столичного життя, що б'є через край.

У глибині парку - менора, на яку час від часу наносять свастику або ображають у інший спосіб. Ще далі - невеликий занедбаний шматочок єврейського кладовища.

На покинутій будові неподалік збираються групи підлітків, які зайняті звичайними справами молоді, у якої й особливих справ немає. Поряд з усіма пам'ятками - дитячі майданчики та пікніки. Всіх все влаштовує – і мешканців району, і владу міста.

Україна сповнена чудес, які нам ще довго доведеться розсьорбувати, щоб хоч трохи наблизитися до Європи. І якщо вийти за межі хіпстерських кафе і коворкінгу великих міст і рейсовим автобусом приїхати хоча б у районний центр, то відкриється зовсім інша Україна, повна безгосподарності, безвиході та щоденної боротьби за виживання. І вона сповнена таких чудес, що волосся на головах європейських може стати сторч.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>