Такі непостійні домовленості: Чому Рада зволікає із судовою реформою

Депутати переважно зберігають оптимізм і планують, попри відсутність в Україні Петра Порошенка, вже до четверга зібрати необхідну кількість голосів і проголосувати за законопроект №6232. В опозиції ж вірять у те, що голосів не вистачить, і вже готуються до блокування розгляду урядового варіанту пенсійної реформи. Реформи - вони такі, йдуть зі скрипом

Такі непостійні домовленості: Чому Рада зволікає із судовою реформою
Facebook Борислава Березы

Ярослав Конощук

Парламентський кореспондент

Депутати переважно зберігають оптимізм і планують, попри відсутність в Україні Петра Порошенка, вже до четверга зібрати необхідну кількість голосів і проголосувати за законопроект №6232. В опозиції ж вірять у те, що голосів не вистачить, і вже готуються до блокування розгляду урядового варіанту пенсійної реформи. Реформи - вони такі, йдуть зі скрипом

"Ставиться на голосування поправка номер №..., ... "За"... рішення не прийнято". Під акомпанемент цих слів спікера парламенту Андрія Парубія вищий законодавчих орган продовжує розглядати поправки до законопроекту про внесення змін до низки законодавчих актів у рамках судової реформи. Керівник парламенту заявив, що розраховує почати в четвер розгляд урядового варіанту пенсійної реформи, аналогічне рішення було прийнято і на засіданні фракції блоку Петра Порошенка. Втім, джерела 112.ua у фракціях коаліції не поділяють такого оптимізму і відзначають, що поки президент України Петро Порошенко не повернеться зі США, парламент навряд чи голосуватиме за президентську версію судової реформи.

Тисячі поправок в залі, де немає і половини нардепів

У парламенті вже не перший день міркують на чотирьох. Спікер Андрій Парубій або віце-спікер Оксана Сироїд зачитують поправки до президентського законопроекту, а депутати від фракцій "Батьківщина" і "Самопоміч" протягом хвилини на камери переконують колег підтримати їхні поправки, відзначаючи, що прийняття законопроекту в первісному вигляді призведе до закритості судів для українців через, зокрема, високі штрафи за "зловживання процесуальними правами", а також права обмежувати на розсуд судового розпорядника кількість людей у залі, де триває судове засідання.

"Низка громадських організацій, які розбираються в судовій реформі, закликають не голосувати за цей законопроект... колеги, схаменіться", - зверталася до сесійної зали нардеп від "Батьківщини" Альона Шкрум. Варто відзначити, що в коаліції президентський законопроект також не отримав одностайної підтримки. Один із впливових представників аграрного лобі у бесіді з автором цих рядків також вказував на ризик закритості судів у разі підтримки законопроекту Порошенка. Йому вторив і один з депутатів–юристів фракції "Народний фронт". "А як можна за це голосувати?", - цікавився парламентар.

Правда, на табло жодного разу так і не з'явилися заповітні 226 голосів, що й не дивно, враховуючи, що в сесійній залі не було і 200 парламентарів, а голова профільного комітету представник блоку Петра Порошенка Руслан Князевич, відповідаючи на зливу поправок опозиції, зокрема, зазначив, що вони пропонують внести зміни до "неіснуючої частини статті законопроекту". Однак "Самопоміч" і "Батьківщина" і далі продовжували наполягати на поправках, а сесійний зал і далі їх провалював.

Спікер парламенту Андрій Парубій висловив сподівання, що марафон з розгляду пенсійної реформи завершиться в четвер, проте далеко не всі депутати зі складу коаліції поділяють його оптимізм.

Вчора домовилися, сьогодні забули

Чому ж депутати вже не перший і не другий день розглядають судову реформу? Офіційною причиною у фракції "Блоку Петра Порошенка" називають процедуру розгляду законопроектів. "Ми йдемо чітко за процедурою і розглядаємо кожну поправку",- заявив журналістам нардеп Сергій Березенко.

На запитання автора цих рядків про те, що закон про ринок електроенергії було проголосовано без розгляду поправок, парламентар зазначив, що раніше сесійна зала в рамках розгляду законопроекту у другому читанні (закон про ринок електроенергії був прийнятий в рамках процедури повторного другого читання, – ред.) розглядав всі поправки, які запропоновані представниками фракції "Батьківщина".

Джерела 112.ua у фракції "Народний фронт" зазначають, що справа полягає не тільки в численних поправках, запропонованих опозицією.

"Петро Олексійович (Порошенко, - 112.ua) минулого (пленарного, - 112.ua) четверга думав, що домовився, однак тут пішли кримінальні справи, та й час спливає, і те, що ще вчора здавалося гарантованою домовленістю, сьогодні перетворюється у ніщо", - розповідають парламентарії.

Співрозмовники припускають, що прогрес у розгляді президентського варіанту можливий тільки після повернення до України Порошенка.

"До того часу навряд чи щось станеться. Та й якщо депутати не проголосують за 6232 (судову реформу, - 112.ua), нічого страшного не відбудеться", - додають парламентарі.

Джерело ж у фракції "Блоку Петра Порошенка" називає в якості можливої причини нинішньої ситуації велику кількість подань про зняття депутатської недоторканності, які анонсувала прокуратура.

"Чудовий варіант - внести п'ять тисяч поправок і не розглядати тривалий час ніяких подань", - сміється депутат.

У кулуарах парламенту також кажуть, що тривалий розгляд законопроекту №6232, зокрема, пов'язаний із інтересом правоохоронних органів до проекту "Стіна", а також до суми бюджетних асигнувань на реалізацію цього проекту. Нагадаємо, що згідно з проектом бюджету-2018 на проект "Стіна" передбачається виділити ще 200 мільйонів гривень.

Втім, у кулуарах парламенту лідер фракції "Народний фронт" Максим Бурбак слідом за колегами з БПП знову звинуватив опозицію у затягуванні розгляду судової реформи. У той же час, за інформацією 112.ua станом на середу геть не всі "фронтовики" готові підтримати законопроект.

Ляшко всіх врятує?

Тим часом триває пошук голосів за законопроект про судову реформу. Про свою підтримку законопроекту №6232 вже заявила фракція БПП, а от фракції "Опозиційний блок", "Самопоміч" та "Батьківщина" поки категорично налаштовані не голосувати за законопроект.

А ось потенційним резервом голосів, за словами одного з депутатів фракції "Батьківщина", може стати фракція Радикальної партії. У той же час, за словами одного з депутатів від фракції "Народний фронт", у разі, якщо будуть враховані поправки "радикалів", на законопроект може чекати президентське вето.

"Луценко під час зустрічі з нами заявив, що якщо поправки будуть підтримані, то буде вето", - пояснив депутат.

Між тим більшість депутатів зберігає оптимізм і планує попри відсутність в Україні Петра Порошенка вже до четверга зібрати необхідну кількість голосів і проголосувати за законопроект №6232. В опозиції ж вірять у те, що голосів не вистачить, і вже готуються до блокування розгляду урядового варіанту пенсійної реформи. Реформи - вони такі, йдуть зі скрипом.

Ярослав Конощук

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...