Reuters
Президент США Дональд Трамп вперше виступив перед Сенатом і Палатою представників Конгресу США. Це щорічне послання американського лідера, в якому він висловлює свою оцінку ситуації в країні й описує основні напрями його внутрішньої та зовнішньої політики.

Трампа зустріли оплесками в Конгресі, але коли він почав своє звернення і вимовив ім'я першої леді Меланії, Конгрес знову встав та почав аплодувати.

Свій виступ президент США почав з осуду ненависті в будь-якому її вигляді.

"Останні загрози єврейським центрам та вандалізм на єврейських кладовищах, а також стрілянина в коледжі в Канзасі нагадують нам, що ми можемо мати розбіжності з політичних питань, але ми єдині в засудженні ненависті і зла у всіх його проявах", - сказав Трамп.

Американська велич

Він зазначив, що його звернення йде від чистого серця і нова глава американської величі починається зараз.

"Почуття національної гордості охоплює всю країну і сплеск оптимізму та реалізації можливих мрій... Сьогодні ми спостерігаємо відродження американського духу. Наші союзники знову побачать, що американці в черговий раз готові бути лідером... Я не дозволю, щоб помилки, які були здійснені в останні десятиліття, визначили курс нашого майбутнього. Дуже давно ми спостерігаємо за тим, як зменшується наш середній клас", - заявив президент США.

Трамп, як і в інавгураційній промові, заявив, що США захищали кордони інших держав і не стежили за своїм власним.

Підтримка армії

"Ветерани отримають ту медичну допомогу, якої так потребують. Нашим Збройним силам буде надано ресурси, яких вони заслуговують", - запевнив Трамп.

Він додав, що потрібно покінчити з оборонним секвестром.

Стіна на кордоні з Мексикою

"Ми незабаром розпочнемо будівництво стіни на нашому південному кордоні..." - заявив він. При цьому Трамп не згадав, хто буде платити за її будівництво.

Боротьба з ісламістами і знищення ІДІЛ

"Ми також вживаємо серйозних заходів із захисту нашої країни від радикального ісламського тероризму..." - каже господар Білого дому.

За його словами, безвідповідально впускати до США людей, які підозрюються в тероризмі.

Трамп також пообіцяв нові кроки щодо контролю за в'їздом до США.

"Як і обіцяв, я віддав розпорядження міністерству оборони розробити план зі знищення ІД", — виголосив він.

"Ми будемо працювати з нашими союзниками, включаючи наших друзів і союзників у мусульманському світі, щоб стерти цього ворога з лиця нашої планети", - пригрозив Трамп.

Податкова реформа

"Моя економічна команда розробляє історичну податкову реформу, яка знизить податкові ставки для наших компаній, щоб вони могли конкурувати з ким завгодно і процвітати де завгодно", - обіцяє президент США.

За його словами, це буде дуже суттєве зниження податків.

"У той же час я введу велике податкове послаблення для середнього класу", - додав він.

Reuters

Впускати до США тільки висококваліфікованих мігрантів

Трамп пообіцяв повернути "мільйони робочих місць" у країну.

"Захист наших робочих означає і реформування нашої системи легальної імміграції..." - говорить він.

За його словами, американська імміграційна система обходиться платникам податків у "мільярди доларів на рік".

"Відхід від системи, коли в країну приїжджають малокваліфіковані люди, і приймаючи систему, де допуск у країну - основа на кваліфікації та достоїнства професіоналів, дасть нам масу переваг", - констатує він.

Запустити національне відновлення

"Я буду просити Конгрес схвалити законодавчі заходи, які передбачають 1 трлн доларів інвестицій в інфраструктуру США. Це будуть як державні, так і приватні кошти, що дозволить створити мільйони робочих місць", - розповів Трамп.

І знову скасування Obamacare

Трамп закликав Конгрес замінити програму Obamacare.

"Вони повинні мати можливість купувати те медстрахування, яке вони самі хочуть, а не ту програму, яку нав'язує їм уряд", - сказав він, критикуючи Обаму.

НАТО починає діяти правильно

"Ми рішуче підтримуємо НАТО... Проте наші партнери повинні виконувати свої фінансові зобов'язання. І тепер, після дуже рішучих і відвертих дискусій, вони починають робити саме це. Гроші вже надходять".

Трамп цього разу не був занадто різкий щодо Альянсу.

"Ми очікуємо, що наші партнери, незалежно від того, чи знаходяться вони в НАТО, на Близькому Сході та в Тихоокеанському регіоні, будуть грати безпосередню та вагому роль як у стратегічних, так і у військових операціях, а також брати на себе справедливу частку витрат", - додав він.

У кожної країни свій шлях

"Вільні країни - це найкращий механізм вираження волі народу. Й Америка поважає право всіх країн йти своїм шляхом. Моє завдання полягає не в тому, щоб представляти (весь) світ. Моя робота полягає в тому, щоб представляти Сполучені Штати Америки", - підкреслив президент США.

Вчитися на помилках минулого і знайти нових союзників

"Ми бачили, як війна приголомшує і спустошує весь світ... Америка готова знайти нових друзів, налагоджувати нові партнерські відносини там, де загальні інтереси збігаються. Ми хочемо гармонії і стабільності, а не війн та конфліктів. Ми хочемо миру там, де мир може бути досягнутий", - підсумував він.