США готуються до протистояння з Росією, створюючи бронемашину нового покоління

США готуються до протистояння з Росією, створюючи бронемашину нового покоління
kyiveuromarathon

Оригінал сайт The National Interest

У найближчі кілька років армія США має намір створити прототипи нових легких бронемашин під назвою "Мобільна захищена вогнева міць" (МЗВМ), які повинні змінити те, як ведеться наземна війна, перевершити російські аналоги і стати новою опорою для піхоти при зіткненні з ворожим наступом.

Далекобійний і влучний вогонь, координація між повітряними та наземними силами, танкові атаки і загроза з боку дронів — все це настільки швидко змінює поле бою, що американській піхоті потрібна додаткова вогнева міць, щоб протистояти великим супротивникам, пояснює військове керівництво.

"МЗВМ дає вам можливість покинути дорогу. Рухливість підвищує вашу смертоносність і робить вас менш вразливим, оскільки ви можете завдати удару по противнику до того, як він підірве вашу здатність до переміщення", — сказав Рікі Сміт, заступник начальника штабу G-9 Командування бойової підготовки і розробки доктрини армії США, в інтерв'ю з Warrior Maven раніше в цьому році.

Новини за темою

Сміт не уточнив конкретної ваги машини, але уточнив, що її розробники прагнуть досягти оптимального балансу між убійністю, рухливістю і виживаністю. Тим не менше, вище армійське керівництво стверджує, що МЗВМ буде міцніше і в цілому краще свого російського аналога.

Згідно з російським виданням, російська десантна самохідна гармата 2С25 "Спрут-СД" важить близько 20 тонн і має 125-міліметрову гладкоствольну зброю. Вона розроблена для боротьби з танками і підтримки десантних, повітряних або наземних операцій. Ця бронемашина знаходиться в строю з 2005 року. Американські вчені кажуть, що їх МЗВМ, найімовірніше, буде важче, щоб гарантувати кращий захист для солдатів США.

2С25 "Спрут-СД" Википедия

У світлі загрози з боку практично рівноцінних американським військам сил з датчиками дальньої дії, засобами для ведення точного вогню і повітряною підтримкою для танкового настання, американська піхота потребує броньованих рухомих засобів вогневої підтримки.

Нинішні танки "Абрамс", хоч і озброєні 120-міліметровими гарматами і оснащені важкою бронею, часто насилу справляються з підтримкою піхоти через свою вагу і обмежену рухливість.

Сміт пояснив, що з цієї причини військові формування, від яких очікується здатність вести бойові дії на більш великих територіях, потребують вогневої підтримки. Розуміння цього, засноване на знанні про нові загрози з боку ворожих озброєнь, призвело армію США до думки про розробку МЗВМ.

Фото з відкритих джерел

Хоча деякі називають майбутню бронемашину "легким танком", військове керівництво уточнює, що прагне розробити мобільну бойову платформу, здатну до швидкого розгортання. МЗВМ втілює собою прагнення армії США до більш мобільних методів ведення війни. Таким чином, немає нічого дивного в тому, що МЗВМ створюються так, щоб дві такі бронемашини могли поміститися на військово-транспортному літаку ВПС США С-17.

З тактичної точки зору, і з урахуванням того, що МЗВМ з високою ймовірністю зіткнеться з дронами, озброєними високоточною зброєю, танковими колонами, оснащеними сучасними технологіями наведення і далекобійною артилерією, мобільна піхота потребує достатньої вогневої міці і датчиків, щоб здолати могутнього ворога.

Всі ці фактори впливають на те, як розвивається концепція загальновійськових маневрів з урахуванням очікуваних змін у методах ведення наземної війни. Ця нова реальність підкреслює причини, за якими піхоті потрібні легкі танки при перетині мостів, переміщенні по важкопрохідній місцевості і спільному наступі з іншими родами військ.

Новини за темою

Зараз військові фахівці аналізують різні пропозиції від промисловців, надані у відповідь на зроблений багато місяців тому запит, і розглядають їх креслення, характеристики і вимоги.

За словами офіційних представників американських збройних сил, очікується, що до 2019 року армія має укласти дві угоди про розробку і виробництво в якості першого етапу перед створенням прототипів різними постачальниками. У заяві армії стверджується, що створення первинних прототипів очікується протягом 14 місяців з моменту укладення контракту.

Хоча конкретні вимоги та пропозиції будуть змінюватися по мірі розвитку програми, вже є певний перелік характеристик, яких армія чекає від бронемашини.

Згідно з доповіддю Globalsecurity.org, "основне знаряддя має бути урівноважене для стрільби на ходу, а системи наведення і управління вогнем повинні бути пристосовані для будь-яких погодних умов, включаючи нічні".

Новини за темою

BAE Systems і General Dynamics Land Systems належать до числа представників промисловості, що прагнуть отримати контракт на створення МЗВМ. З урахуванням триваючого змагання, немає нічого дивного в тому, що промисловці уникають розмов про подробиці запропонованих розробок.

Армія, зі свого боку, проводить подвійну стратегію придбання нових технологічних засобів, прагнучи використовувати вже наявні технології, і в той же час розробляти транспортні засоби, придатні для оснащення новими озброєннями та технологіями по мірі їх появи в майбутньому.

Оцінка технологій, які будуть відігравати важливу роль у процесі розробки МЗВМ, передбачає використання легких композитних матеріалів в броні, систем активного захисту і нового покоління високоточних датчиків наведення. Сміт пояснює, що ці зрушення вже набирають обертів.

До числа останніх відноситься стрімке підвищення комп'ютерної автоматизації і введення в дію систем штучного інтелекту, які дозволяють одному датчику виконувати функції цілого ряду датчиків в режимі реального часу. Приміром, вже в недалекому майбутньому можливе суміщення високоточних інфрачервоних датчиків дальньої дії, електромагнітної зброї і електрооптичних інфрачервоних камер в одному датчику.

Новини за темою

"Складність у тому, як спаяти їх разом. Як одночасно використовувати кілька оптичних, інфрачервоних і електромагнітних датчиків одночасно в режимі реального часу, — сказав Сміт. — Якщо ви ведете бій в пустелі, одні тільки інфрачервоні датчики переб'є спека, тому для отримання і обробки інформації вам знадобляться всі різновиди датчиків і механізмів одночасно".

Насправді, Центр досліджень, розробки та проектування електронних засобів зв'язку армії США вже створює прототипи таких датчиків з урахуванням цієї задачі. Зокрема, ці ранні напрацювання — частина довгострокових зусиль з розробки бойової машини нового покоління (БМНП). Очікується, що проект БМНП призведе до створення цілого парку бронемашин наприкінці 2020-х або початку 2030-х.

Одним з головних технологічних викликів при розробці смертоносної бронемашини є створення знаряддя, одночасно потужного і досить легкого, щоб відповідати вимогам щодо швидкості, убойності і мобільності.

Новини за темою

Стратегія армії США з модернізації бойових машин особливо відзначає необхідність в адаптації технології великокаліберних знарядь до легких машин. Крім іншого, у цій стратегії приводиться в приклад легке 120-міліметрове знаряддя XM360, розроблене для нині закритої програми "Бойові системи майбутнього". Хоча зараз знаряддя розглядається для БМНП або майбутніх танків, його технологія дуже доречна і для роботи над МЗВМ, де необхідна якомога більша вогнева потужність при мінімальній вазі.

Для того, щоб дозволити більш легкому знаряддю і дулу витримати постріл потужного 120-міліметрового танкового снаряда, XM360 потрібні нові технології.

Згідно з технологічними документами армії, в число компонентів XM360 входить суміщене покриття для захисту від теплових і зовнішніх впливів, вибухонебезпечний екран, знаряддя з композитним покриттям, незалежні гальма відкату, газові накатники і багатосердцевинний блоковий затвор з електроприводом.

Кріс Осборн

Переклад ІноЗМІ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів