Андрій Захтей
ВКонтакте
Міністерство закордонних справ РФ назвало ім'я другого затриманого в Криму у справі про нібито підготовку "диверсії". При цьому у відомстві не вказали громадянство затриманого.

Ним виявився 41-річний Андрій Захтей, родом з Львівської області. У соцмережах Facebook, "ВКонтакте" і "Однокласники" можна знайти сторінки з подібним ім'ям. Кримська правозахисна група вважає, що це саме затриманий "диверсант".

Захтей народився в місті Бориславі, навчався в педагогічному інституті в Дрогобичі Львівської області. За даними ЗМІ, у Бориславі на нього в 2006 р. було зареєстровано приватне підприємство "Євро-пластбуд".

Новини за темою: "Диверсанта" Панова в суді, куди його доставили на автомобілі, охороняло "півтора силовика", - Курултай

Останнім часом він жив у Євпаторії разом із сім'єю. Судячи з усього, він часто бував у Москві, де займався будівельними роботами. До переїзду в Євпаторію жив у підмосковному Одинцово.

Facebook

Згідно з його резюме, яке є в мережі, він пропонував послуги майстра-штукатура. Крім того, він, мабуть, займався перевезеннями до окупованого Криму.

Фото з відкритих джерел

На своїй сторінці у ВКонтакте він пропонував "допомогу в оформленні російського громадянства для жителів ближнього зарубіжжя і країн колишнього СРСР".

Новини за темою: У Криму затримано лише деяких "диверсантів", про яких заявили в РФ, - джерело

Захтей одружений. Його дружина родом з м. Золочів Львівської області. На її сторінці у Facebook зазначено, що вона живе в Москві. У 2015 р. у них народилася дочка.

ВКонтакте

Народний депутат і радник глави МВС Антон Геращенко повідомив, що затриманий Захтей - двічі судимий рецидивіст на прізвисько "Зая". За його даними, він був засуджений у 1998 р. на 6,5 років позбавлення волі за грабіж, вчинений групою осіб. Відбував покарання у Львівській виправній колонії № 40, де відсидів 4 роки.

Новини за темою: Україна вимагає від РФ забезпечення безперешкодного і безпечного доступу місії ОБСЄ до адмінмежі з окупованим Кримом

Facebook Антона Геращенко

У 2008 р. його знову було заарештовано. Цього разу за шахрайство, підробку документів та ряд інших злочинів. Захтей в 2011 р. переїхав з Борислава Львівської області до Москви через накопичені борги.

"Загалом, якщо "Зая" і агент, то точно не українських спецслужб. Швидше за все, його використовують як "консерву" агенти ФСБ. А сидіти йому не вперше. Він звик. Потім ще пенсію в РФ за особливі заслуги дадуть", - пише нардеп.

Новини за темою: Росіяни продовжують інженерні роботи на адмінмежі з Україною в окупованому Криму, - Слободян

Скандальний сайт "Миротворець" пише, що в 2013 р. Захтей "був тісно пов'язаний з одним із чеченських угруповань (в Криму), підконтрольному спецслужбам РФ", а також брав активну участь у контрабанді зброї, що поставляється РФ на Донбас. За даними сайту, саме завдяки зв'язкам в МВС РФ він і організував бізнес з оформлення російських документів.

Правозахисники припускають, що Захтей може перебувати у Сімферополі у СІЗО. У Головному управлінні розвідки Міноборони сказали, що затримані ФСБ РФ громадяни - "патріоти, але не співробітники розвідки".