Reuters

Президент США Дональд Трамп став учасником нового "шпигунського скандалу". Видання The Washington Post і The New York Times стверджують, що 10 травня під час зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим і російським послом Сергієм Кисляком у Білому домі Дональд Трамп поділився розвідданими американського союзника на Близькому Сході про підготовку терактів ІДІЛ з використанням ноутбуків на борту авіалайнера. Президент назвав російським дипломатам місто, в якому розвідник добув цю інформацію, розповів їм про заходи США щодо запобігання цій небезпеці, про військові операції на території Сирії. У виданні The New York Times припустили, що Дональд Трамп розсекретив росіянам інформацію, здобуту спецслужбами Ізраїлю. Про те, яким чином відбувається обмін розвідданими між Вашингтоном і Тель-Авівом і як стався витік інформації, нібито знає колишній американський чиновник, який вважав за краще зберегти анонімність.

Офіційного підтвердження розголошення секретної інформації з боку Білого дому не було. Радник президента США з питань національної безпеки Герберт Макмастер заявив, що Дональд Трамп не розкривав будь-яких секретних даних під час зустрічі з російськими дипломатами. Сергій Лавров, після зустрічі з Дональдом Трампом, підкреслив, що американський президент хоче мати з РФ "нормальні взаємні шанобливі стосунки, які будуть базуватися на правильно усвідомлених спільних інтересах", включаючи боротьбу з тероризмом. Сам Трамп в своєму мікроблозі в Twitterнапісал, що як президент він має право ділитися з Росією фактами, пов'язаними з проблемою тероризму і авіаційної безпеки і хоче, щоб Росія примножила зусилля в сфері боротьби з ІДІЛ.

"Синдром Януковича" або підступи демократів?

Якщо вірити американським ЗМІ, Трамп порушив етикет спецслужб: не можна розголошувати дані розвідки без згоди сторони, яка їх надала. Як бізнесмен і людина, який більшу частину життя не торкалася політики, Трамп міг вести діалог із Сергієм Лавровим як з якимось колегою з іншої компанії. Бізнес - не зовнішня політика, тому навіть із сьогоднішніми конкурентами можна в разі спільних інтересів домовитися про взаємовигідне партнерство. Спочатку США показали росіянам зуби в Сирії, розбомбивши аеродром Шайрат, а тепер дають зрозуміти, що готові співпрацювати, якщо РФ зважатиме на їхні інтереси і вступить до антитерористичної коаліції. Загальний інтерес - це боротьба з ІДІЛ. Трамп міг поділитися секретною інформацією для того, щоб спонукати РФ до активнішої боротьби з ІДІЛ. Сьогодні об'єктом атаки терористів можуть стати американські або ізраїльські пасажирські літаки, а завтра - російські. Трамп готовий піти за принципом "довіра - ключ до взаєморозуміння". Його дії схожі на ляпи екс-президента України Віктора Януковича - людини політично безграмотної.Новини за темою: Трамп назвав "дуже успішною" зустріч з Лавровим, під час якої він, можливо, розкрив секретні дані