"Штаб блокади торгівлі з окупантами", Facebook
Багато західних ЗМІ передрукували статтю Associated Press. У ній говорилося: Україна оголосила про повну транспортну блокаду контрольованих бойовиками районів, що може заподіяти серйозний економічний збиток і поставити під загрозу хитке перемир'я на сході країни.

скриншот

Reuters опублікувало коротку новину під заголовком "Україна припиняє всі вантажні перевезення з територіями, контрольованими сепаратистами.

Українська влада в середу призупинила всі вантажні перевезення з територій, які контролюються сепаратистами на сході країни, і зажадала, щоб проросійські бойовики повернули захоплені ними підприємства.

скриншот

Газета Financial Times вийшла із заголовком "Порошенко пригрозив проросійським бойовикам блокадою".

Видання написало, що президент України пригрозив блокадою так званим "ДНР" і "ЛНР" після того, як бойовики перейшли до захоплення стратегічно важливих металургійних та вугільних підприємств на Донбасі.

Новини за темою: Санкції проти російських банків і зупинка транспортного сполучення з ОРДЛО: Повний текст виступу Порошенка на РНБО

скриншот

"Цього тижня українські силовики зняли одну з трьох блокад залізничних шляхів, звільнивши їх для відвантаження вугілля. Але окремі зіткнення з протестувальниками, які беруть участь у блокаді, посилили напруженість", - зазначило видання.

Radio Free Europe пише, що тимчасова блокада на Донбасі поставила український уряд у важке становище, додавши труднощів і так виснаженій війною економіці та піддавши владу звинуваченням у змові з бойовиками, яких підтримує Росія.

скриншот

Новини за темою: Кабмін сказав своє слово про добровольчу блокаду: Країні завдано величезної шкоди

А ось у замітці BBC використовували слова блокадників про "торгівлю на крові".

"У середу РНБО заявила, що вирішила діяти через "різку ескалацію російської агресії проти України і захоплення українських підприємств бойовиками в Донецькій та Луганській областях", - йдеться в повідомленні.

скриншот

Видання зазначає, що блокада ставить під небезпеку енергопостачання України.

Російське видання "Газета.ру" опублікувало статтю під назвою "Порошенко заблокував Донбас".

"Зараз за рахунок рішення РНБО влада в Києві спробує перехопити ініціативу у радикалів, перешкодити запуску підприємств в самопроголошених республіках, взяти під контроль тили армії на Донбасі, витіснивши звідти самодіяльні групи ветеранів і по можливості припинити стихійні атаки на російські банки", - йдеться в статті.

скриншот

Пізніше західні автори почнуть більш детально розбиратися в аспектах блокади і в світових ЗМІ з'явиться ще не один матеріал, в тому числі і цікава аналітика.