banner banner banner

Щастя за океаном: У кого з відомих українців є офшори

Рекордсменом є син колишнього прем'єр-міністра України Миколи Азарова Олексій, у якого відразу 26 офшорних компаній

Щастя за океаном: У кого з відомих українців є офшори
Фото з відкритих джерел

Сергій Звиглянич

Журналіст, 112.ua

Рекордсменом є син колишнього прем'єр-міністра України Миколи Азарова Олексій, у якого відразу 26 офшорних компаній

Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) опублікував чергову порцію даних щодо офшорів. У "панамському списку" опинилися 165 громадян України, які зареєстрували 195 фірм в офшорних зонах. 112.ua досліджував "українську" частину списку, щоб з'ясувати, у кого з відомих українців є шматочок щастя за океаном.

Новини за темою

Рекордсменом є син колишнього прем'єр-міністра України Миколи Азарова Олексій. На нього зареєстровано 26 офшорних компаній на Віргінських островах.

offshoreleaks.icij.org

offshoreleaks.icij.org

Всі фірми зареєстровано в 2012 р., коли його батько був прем'єром.

offshoreleaks.icij.org

Серед компаній Азарова-молодшого є компанія-хаб Lazonby Group Holdings Ltd, якою керувала компанія Bridgewaters, що спеціалізується на управлінні фінансами та зареєстрована на острові Мен.

У списку також фігурує прізвище Іванющенка. Євросоюз і Швейцарія наклали арешти на статки екс-регіонала Юрія Іванющенка, але ряд компаній в офшорних зонах зареєстровано на родичів екс-депутата.

Так, дружину Ірину Іванющенко вказано в документах власником компанії Ireton Commercial Ltd, яка зареєстрована на Віргінських островах. А його син Арсен володіє Skyrose Group – компанією, яка має частку в ринку "7 кілометр" під Одесою.

offshoreleaks.icij.org

offshoreleaks.icij.org

Фабрикою "Конті" володіє брат Ріната Ахметова – Ігор та екс-депутат "Опозиційного блоку" Борис Колесніков. Фірму було зареєстровано в грудні 2014 р. на Британських Віргінських островах. Цікаво, що серед акціонерів офшору багато знайомих осіб. Наприклад, Сергій Кий, який був помічником Ахметова у футбольному клубі "Шахтар", потім за його квотою став депутатом від Партії регіонів. Його записували до власників контрольного пакету акцій концерну "АРС", який контролює вугільні та коксохімічні підприємства України.

offshoreleaks.icij.org

Крім них, бенефіціарами вказано дружину Колеснікова - Світлану, екс-регіонала Юрія Черткова, сина донецького бізнесмена Михайла Ляшка - В'ячеслава, а також дружина покійного гендиректора ФК "Шахтар" Жигана Такташева - Раїсу з дітьми Ельмірою та Ренатом.

offshoreleaks.icij.org

А от структура офшорного бізнесу Дмитра Фірташа. Його Group DF зареєстровано на Кіпрі.

offshoreleaks.icij.org

Два офшори журналісти знайшли у мера Одеси Геннадія Труханова. У списку його вказано як громадянина Росії. До речі, нещодавно активно обговорювали тему наявності у Труханова російського паспорта.

offshoreleaks.icij.org

offshoreleaks.icij.org

У базі даних власників офшорних компаній фігурує прізвище голови Одеської облради Анатолія Урбанського. Він значиться як співвласник офшору Jameson Global Limited " з Британських Віргінських островів. Поряд з ним компанією володіє його брат, нардеп від БПП Олександр Урбанський. Також, згідно з "панамськими документами", співвласниками Jameson Global Limited є Карина та Ігор Авраменки: останньому належить судноплавна компанія Md Shipping. Крім того, співвласниками компанії також є кілька юридичних осіб, також зареєстрованих в офшорних зонах.

offshoreleaks.icij.org

До речі, у батька братів також є свій офшор. Екс-заступник міністра транспорту та зв'язку України Ігор Урбанський у списку фігурує як співвласник зареєстрованого на Британських Віргінських островах офшору NEXT GENERATION FINANCE LIMITED. Серед інших власників акцій компанії – колишній головлікар клініки Healthy&Happy (раніше ТАС Сергія Тігіпка) Борис Коган. Зазначимо, що одним із засновників офшору є ще один офшор Kaalbye Services Agency. Цю компанію раніше також заснував Урбанський.

offshoreleaks.icij.org

Також у документах вказано Олександра Клименка, який є бенефіціаром компанії PROVECO SERVICES LIMITED, зареєстрованої ще в 1995 р. на Британських Віргінських островах. Клименко - колишній депутат від "Нашої України-Народної Самооборони" у ВР IV скликання з 2007 по 2012 рр. Від жовтня 2013 р. - голова УНП.

offshoreleaks.icij.org

Сина екс-регіонала Таріела Васадзе Вахтанга вказано як співвласника зареєстрованого на БВО MIRA INTERNATIONAL PETROLEUM LTD. У компанії ще два грузинських власники.

offshoreleaks.icij.org

Олександр Присяжнюк, син колишнього регіонала Анатолія Присяжнюка, володіє офшором Borneto Trade.

offshoreleaks.icij.org

У розслідуванні фігурує ім'я дружини колишнього нардепа-втікача Олександра Шепелєва Галини. Вона значиться як співвласник зареєстрованої на БВО компанії PRO-MARK SAVERS CLUB LIMITED. Зазначимо, що інші засновники офшору – такі ж фірми, пов'язані із сім'єю Шепелєвих.

offshoreleaks.icij.org

Є парочка офшорів і у колишнього прем'єр-міністра України Павла Лазаренка, причому в одному з них співвласником значиться колишній помічник прем'єра Петро Кириченко. Багато хто пам'ятає, як його допитували у справі про вбивство Щербаня.

offshoreleaks.icij.org

offshoreleaks.icij.org

А тепер звернемо свій погляд на офшори тих, хто перебуває при владі. Наприклад, є така компанія у Петра Порошенка. Президент значиться засновником Prime Asset Partners Ltd. (схожа з назвою української холдингової компанії Порошенка). Єдиним її власником у серпні 2014 р. став Порошенко, вказавши свою київську адресу. Prime Asset Partners відведено роль холдингової компанії для українських і кіпрських структур кондитерської корпорації Roshen. Також президент володіє компаніями, зареєстрованими на Кіпрі (CEE Confectionary) і в Голландії (Roshen Europe B. V.).

offshoreleaks.icij.org

offshoreleaks.icij.org

Дуже цікавий офшор є у глави Адміністрації президента Бориса Ложкіна. Integrity International Holding Limited, заснована на Кіпрі, має ряд відомих засновників. Крім самого Ложкіна, це нардеп від БПП Григорій Шверк і губернатор Дніпропетровської області Валентин Резніченко. Нагадаємо, що Ложкін заявляв раніше, що Резніченко є його дальнім родичем. З 1995 р. працював в УМХ у Ложкіна, був віце-президентом холдингу, що відповідає за всі регіони. Про Integrity International Holding Limited вже було сказано чимало. Зокрема, народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Сергій Лещенко заявляв, що через цю офшорну компанію Ложкін продав Сергію Курченку український медіахолдинг за 315 млн євро, а Україна не отримала від цього ані цента податків.

offshoreleaks.icij.org

Олег Гладковський (раніше Свинарчук) у 2009 р. став власником компанії TECKFORD INVESTMENTS FINANCIAL CORPORATION, яка пов'язана з корпорацією "Богдан". Зареєстровано офшор на БВО.

offshoreleaks.icij.org

offshoreleaks.icij.org

Гладковський входить до найближчого оточення Петра Порошенка. Звів їх Ігор Кононенко - інститутський товариш Гладковського і нинішній неформальний лідер президентської фракції в парламенті. Разом партнери заснували "Укрпромінвест" - групу, яка зробила нинішнього президента мультимільйонером. Як Порошенко раніше заявляв, свою мажоритарну частку в компанії "Богдан" він продав Гладковському ще в 2009 р.

Але найбільш скандальним офшором у списку стала відома і до цього компанія Intraco Management Ltd. Раніше українські та британські ЗМІ стверджували, що вона пов'язана з Ігорем Кононенком і Петром Порошенком. Публікувалися документи, що саме ця офшорна компанія оплачувала відпочинок та навчання за кордоном дочки Кононенка, а також перельоти чартерами Порошенка, вже коли він став президентом. Крім того, фірму було помічено в різних сумнівних операціях. Зокрема, за даними Ліга.Нет, вона купувала паливо восени 2014-го у дочірньої компанії російського "Газпрому". Тоді Кононенко відкинув свою і Порошенка причетність до Intraco Management Ltd.

Facebook Дмитро Гнап

Однак після публікації чергової порції документів Mossack & Fonseca, виявилося, що бенефіціаром цієї компанії є такий собі Сергій Зайцев. Як пише журналіст Дмитро Гнап, "людина з таким же ім'ям і прізвищем є заступником генерального директора корпорації "Рошен", а також сьогодні є співвласником ТОВ "Центрально-Європейська кондитерська фабрика" разом із самим президентом".

Facebook Дмитро Гнап

"Раніше Сергій Зайцев був однокласником і першим бізнес-партнером Петра Порошенка. У 90-х вони разом возили какао в Україну. У документі вказано й адресу реєстрації Зайцева: Київ, вул. Електриків, 29. Саме за цією адресою на Рибальському острові в Києві зареєстровано ціле кубло фірм старих друзів: Порошенка, Кононенка, Зайцева, Свинарчука (Гладковського)", - пише Гнап.

offshoreleaks.icij.org

offshoreleaks.icij.org

Журналіст Сергій Щербина стверджує, що Микола Гавриленко, начальник "Укртранснафти", разом з Андрієм Адамовським та Ігорем Філіпенком володіє офшором TURITELLA CORPORATION, зареєстрованим на БВО. Журналіст пише, що партнери Гавриленка з цього офшору - не чужі люди Олександру Грановському, Ігорю Кононенку та Юрію Іванющенку. Сайт журналістського консорціуму підтверджує, що Гавриленко фігурує як співвласник TURITELLA.

offshoreleaks.icij.org

Начальник департаменту люстрації Мін'юсту Тетяна Козаченко виявилася радником багамського офшору Drinks Іпс. В інтерв'ю 112 Україна вона заявила, що це абсолютно нормальне явище, а офшором вона не володіє. Компанію Drinks засновано в жовтні 1997 р. Її стара назва - Lanbaham Corporation.

offshoreleaks.icij.org

А це випадково не офшор батька депутата від "Батьківщини" Олени Шкрум, колишнього консула в Латинській Америці Івана Шкрума? Компанія BETAL MANAGEMENT LTD. має офіс у Ризі, а зареєстрована на БВО.

offshoreleaks.icij.org

Не відстають від політиків і бізнесмени. Офшори виявлено у цілого ряду видатних представників бізнесу. Так виглядає заплутана офшорна схема епатажного Гаріка Корогодського. Він володіє на островах компанією Fitness Communication Club Peak Ltd, Danfield Corporation. До речі, в першій компанії його партнером є Олександр Меламуд (також один із власників Introspec Investments Limited). Ці двоє займаються нерухомістю, є власниками київського торгово-розважального комплексу Dream Town.

offshoreleaks.icij.org

offshoreleaks.icij.org

Іван Компан, партнер у Kompan Consulting, партнер Deloitte з консалтингу в області управління і фінансовий консультант, керівний директор в Austria Creditanstalt Investment Bank, викладач курсу "Фінанси" Единбурзької бізнес-школи у Східній Європі, також має свій офшор - LAST FRONTIER CAPITAL PARTNERS LTD.

offshoreleaks.icij.org

І у бізнесмена, телеведучого, публіциста Андрія Пальчевського є офшор - RAINBOW NETWORK INTERNATIONAL LIMITED.

offshoreleaks.icij.org

І у партнера Ernst & Young в Україні Олексія Кредісова...

offshoreleaks.icij.org

А також у відомої трійки партнерів Олексія Пишного, Андрія Скалозуба і Максима Корецького. Вони в 2013 р. відкрили перший в Україні банк без відділень – BitBank.

offshoreleaks.icij.org

З Україною пов'язаний примітний епізод "панамського списку". Стало відомо, хто ж стоїть за компанією, яка фігурує в різних схемах відмивання грошей у країнах Східної Європи. Quartell Trading Ltd — компанія з Британських Віргінських островів, фінансову діяльність якої розслідують швейцарські правоохоронці. Quartell Trading, зокрема, фігурувала в ЗМІ як транзитна компанія, на яку переказували гроші, викрадені з російського бюджету в рамках так званої "справи Магнітського". Виявилося, що власник і директор компанії – Володимир Бойко, зареєстрований в с. Дзвиняча Тернопільської області. До речі, він володіє ще одним офшором - Orvitel Enterprises, Corp.

offshoreleaks.icij.org

Сергій Звиглянич

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>